"Тортено предизвикателство" Юли 2008

  • 70 850
  • 1 189
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз мисля, че не трябва да е готова масата. Няма да е честно. Не може ли да се пусне едно гласуване за масата и за темата?

# 16
  • Мнения: 8 242
Я, интересно Simple Smile
И аз да се включа с моя скромен опит  Blush
Съгласна съм с Ванчето за всичко да е homemade  Peace
Имаше един филм такъв - участваха в кулинарно състезание на отбори и ВСИЧКО си правеха сами, дори и шоколада  Crazy

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
van444eto, ако ми намериш бели маршмелоуз ще си забъркам сама захарно тесто. Ползвам готова моелираща маса защото е снежно бяла, и се оцветява в какъвто цвят си поискаш, също така ако на някой му допада бяло (както на мен) е идеален вариант. Вярно че има и други захарни покрития които са бели, но не са така еластични и съхнат много бързо. А за да си забъркам класически фондан сигурно трябва да преобърна магазините в БГ за да намеря царевичен сироп... поне аз не знам къде да го търся.
Мисля, че е добре да се спрем на няколко теми и да пуснем анкета. А оттам нататък всеки да развива фантазията си. Като единствено кремовете и блатовете да са си домашно направени. Някой може пък въобще да не ползва захарно покритие а да реши да прави трансфер или пък да не прави фигурки, а рисунка върху фондан.  

# 18
  • Мнения: 7 091
Ванче, абсолютно съм съгласна с това, което си написала...но се притеснявам от нещо друго. Да не е заради това пусто покритие ( защото за да направиш голяма торта си е бая блъскане, също така много неща за качествен фондан ги няма в БГ или трудно се намират, а да не говорим, че са скъпи ) да се откажат много хора, защото им е твърде времеотнемащо или твърде скъпо.  newsm78 Това ми е единственото притеснение, а и все пак времето не е много за експерименти.  newsm78

Едно разрешение е примерно е да позволим готова маса само за първото предизвикателство, докато видим как ще се организира цялата работа ( защото подозирам, че ще отиде доста повече време, отколкото си мислим сега), друго разрешение ( само не знам как ще го вместим и дали ще има време) е примерно да направим кратък курс как се прави маса с много снимков материал.  newsm78

И аз мисля, че няма нужда от разводняване в категории( поне за сега, а и не сме толкова много), имаме си обща тема, на кои както му харесва, така да прави. Peace

Аз си мисля, когато се запишат участниците да проведем гласуване ( само м/у тях) за готова маса или не и болшинството да реши.
Затова давайте да мислим тема, че да записваме участниците, готова маса или не, това е най-лесната работа Wink  Peace

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз мисля, че темата трябва да е една, а не няколко. Следващят път- друга. Иначе може да има несъпоставими неща.

# 20
  • Карнобат
  • Мнения: 177
Страхотна идея включвам се и аз. Мисля ,че щом всичко ще е домашно приготвено и покритието трябва да е такова. И един въпрос как или по -точно къде ще се публикуват снимките без да се разбере коя торта на кой е ?

# 21
  • Мнения: 1 117
Я да се изкажа и тук за тази вечер. Wink Развълнувах се от въпроса за покритието. От известно време работя само с готова мод. маса и я предпочитам пред всякакви други покрития. Но щом ще има условие всичко да си е домашно ,смятам ,че няма да е честно спрямо другите ,които не работят с готова маса. Тортите с купешкото покритие, като че ли са по-фини, ако мога така да се изразя.
Според мен трябва да си приготвяме покритието в домашни условия / макар ,че ще си е мор / Simple Smile
Ама нека и другите да кажат.  Simple Smile

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
bopsi, покритието от Маршмелоуз бонбони съшо е много финно и хубаво. Имам една торта в албума с ММФ, но за жалост в БГ са само преплетени 3-цветни, което ограничава откъм цвят  Sad

# 23
  • Мнения: 7 091
Елена, защо да не се разбира коя торта на кого е не разбрах? Участниците ще са си обявени ( с ник, не с истинско име), после ще се дискурират тортите и техните създатели ще отговарят на въпроси как са ги направили и т.н. newsm78

А иначе за качването на снимките- когато се запишат участниците, на всеки ще пратя е-мейла си, когато са готови, ще ми пратят снимките, а аз поемам задачата да ги кача в албум, където желаещите да ги разглеждат, за да не натоварваме сървъра тук. Peace

Пепи, не се коси, аз ще ви кажа трик как фонданът става бял! Само другите съставки не знам от къде да ги намерите.  Confused
Аз пък ММФ никога не съм правила, така че съвет там не мога да дам.
За сметка на това съм правила гъм пейст...ако някой мисли да ползва.

# 24
  • Мнения: 1 965
Усещам, че вече се промъква лекото раздразнение и ще има раздори. Казвам само още три неща и се оттеглям от темата. Няма да коментирам повече, само ще ви следя и на финала ще реша дали ще участвам. От два дни говорим за критиките и грешките, но реално никой не смее да се изкаже честно. Промъкват се разни намеци, правят се догадки с цел "Казвам ти дъще, сещай се снахо...."
А именно. Не съм работила с готово покритие, но  от прочетеното съм разбрала че с него е много по-лесно.  И по-бързо. И по-красиво. И по-професионално. Ясно е, че тези които ще работят с него ще бъдат с едни гърди напред. Както и да е..... То който си го може, си го може. Сигурна съм че и с домашно, пак ще са по-добри от мен.... Както и да е.
Второ: Юли месец и на мен ще ми е натоварен. Много натоварен. Ще правя и много торти..... и ще ги правя предимно нощем. Но, това си е  мой проблем, нали?  Ако кажете че произведението ще е метър на метър, аз ще реша сама дали ще се справя. Ако кажете кремче и шприц - мразя ги, но пак аз ще си решавам дали ще се пробвам или не.  Щом трябва да пека блатове - добре. Не обичам, но ще се предизвикам сама.... и време ще намеря за да ги изпека......
Така че.... както решите.... Аз млъквам, защото не искам никой да ми се сърди повече. Нищо не съм казала!!!!
Трето: Предлагам да се снимат поне с 2-3 снимки, по-засуканите неща. Ако може да е изцяло стъпка по стъпка, ще е най-добре. Но не всеки ще има тази възможност, затова нека  само за достоверност да се заснемат по-детайлните части още в процеса на работа.
Извинявам се ако съм обидила някой.

# 25
  • Карнобат
  • Мнения: 177
Явно не съмпрочела правилно в по- предните постове Embarassed.Сега вече ми е ясно.

# 26
  • Мнения: 7 091
Ванче, има много резон в това, което казваш. Аз не съм правила например марципан, ама бих била склонна да опитам.
В крайна сметка, затова ще избухаме толкова продукти и време, за да се опитаме да направим нещо, дето не сме правили. На мен все по- привлекателна ми става идеята всичко да е домашно, за да сме наистина на равни начала, НО ПАК КАЗВАМ  това ще се реши от участниците с гласуване( въпреки че както гледам болшинството е за всичко домашно)!
Затова дайте да измислим тази тема и да записваме вече кой какво Simple Smile

ДАВАЙТЕ ИДЕИ ЗА ТЕМАААААА! Laughing

# 27
  • Мнения: 1 491
......
Програма на "Тортено предизвикателство- юли 2008"

16-23 юни    определяне на тема за предизвикателството
24 юни         окончателно публикуване на темата
24- 27 юни   записване на участниците
1- 29 юли     подготовка на участниците и реализация на проектите им
30 юли         Краен срок за представяне на произведенията на участниците
31юли          Публикуване на произведенията на участниците и обявяване на дните за дискусия за произведението на всеки участник.
1 -10 август     Дискусия с участниците за техните произведения
....

Не играете честно ...  Cry Аз ще съм на морето, когато ще се записвате за участие ...   #2gunfire

Но пък да си изкажа мнението  Mr. Green  Ако всички ще бъдем на равни начала, да бъдем! Ето, и аз като Ванчето работя предимно (само) с готови платки и блатове, чисто и просто защото нямам толкова физическо време да седна да си пека, но ако кажем домашни блатове - така да бъде, домашни ще са. И снимков материал ще прилагам и на забъркването и на печенето/моделирането/сглобяването/украсяването ... абе ще има снимки... За това мисля, че ако ще е домашно, нека и ако ще се покрива тортата, покритието също да е домашно Peace

А пък, ако не ме отвее южният вятър на морето, ще се отида до някой клуб специално, за да се запиша за участие! Аз исакм да се уча, а това е една добра възможност!   bouquet  bouquet

# 28
  • Мнения: 484
Tandoori,сега вече като го обясни "черно на бяло" ми стана ясно.Най-важното е да не стават раздори.
Мисля,че всичко много хубаво си го измислила smile3501
Аз засега само ще ви следя,че вкъщи имам един тайфун,заради който ми е много трудно да правя такива неща,а и да си призная с моделирането съм скарана,само едни цветя правя. EmbarassedВиж кремче да е ,сметана-става.
Момичета,правете красоти,а аз ще ви се радвам и ще цъкам.  bouquet

# 29
  • Мнения: 7 091
violetblue, ако със сигурност ще участваш, независимо каква е темата, ще те запишем разбира се! Аз определих датата за записване тогава, защото си мислех, че много хора ще изчакат да видят каква е темата. Няма друга причина.
Така че ако си твърдо решена да участваш те пиша без никакви притеснения.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт