Проблеми с храненето

  • 2 092
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 382
А с другите твърди храни как е? Когато никнат зъбки децата отказват или биберона или лъжичката. Моята дъщеря  е имала периоди само ня мляко и периоди само на твърди храни ( става въпрос когато я мъчат зъби). Не се притеснявай ще отмине и този период.Добре е ако никне зъбче да си вземеш пак 1-ца,да не се дразни бебчето,пък като пробие зъбчето пробвай с двойка. Между другото когато съм минавала на  две,три  започвам с една лъжичка от новото и другите от старото,после две лъжички,три...и така докато остане само новото мляко.Така го приема по-плавно и неусетно.Ако искаш пробвай и така. Hug

# 16
  • Мнения: 27 524
На 7 месеца е просто абсурд да се предлага сирене и кисело мляко, това може и е редно след годинката  Peace  Преди това е грешка на родителя! Появата на зъбче е фактор за намален апетит, да, но не и за тотален отказ от АМ и радостно поглъщане на сирене и кисело мляко  Laughing

# 17
  • Мнения: 337
А пробва ли да и даваш каша разредена с АМ , оризовата например с лъжичка ?
За киселото мляко и аз съм съгласна , колкото по-късно , по-добре.

# 18
  • София
  • Мнения: 15 220
На 7 месеца е просто абсурд да се предлага сирене и кисело мляко, това може и е редно след годинката  Peace  :

Съгласна съм само за киселото мляко.
За сиренето няма причина да се отлага чак след първата година.

# 19
  • Мнения: 2 524
На 7 месеца е просто абсурд да се предлага сирене и кисело мляко, това може и е редно след годинката  Peace  Преди това е грешка на родителя! Появата на зъбче е фактор за намален апетит, да, но не и за тотален отказ от АМ и радостно поглъщане на сирене и кисело мляко  Laughing

От опит: появата на горен зъб дразни яденето с биберон и е предпоставка за намален апетит и почти тотален отказ от АМ, но за сметка на това яде с лъжица пюрета и каши. Замених Авент с Камера /тяхните биби са по-меки/ и прояде повече.
От два дена замених Милумил 3 с Хумана 3 - изумена съм, че всичко си изяжда. Така че според мен трябва да уцелиш правилното мляко с правилния биберон.

# 20
благодаря ви,мами, за съветите!Действително,както писах,с охота си ядем храната с лъжичка,а млякото е проблемно.Сирене давам обезсолено с попорката,а кисело мляко все още не,но ако продължава така трябва да опитам.За последно хранене кашата е много тежка храна,така че това е единствената ми алтернатива,но ще гледам да я отлагам колкото мога.За сега се храним с АМ на пресикулки изяждайки 80гр.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря от 7-ч месец отказа да пие АМ с шише-започнах да го давам с лъжица и с бисквити

# 22
  • Мнения: 76
и при нас беше така към 8мия месец и спрях да давам вечер мляко почнахме със супички и по лека храна.смяната на млякото няма да помогне

# 23
Относно темата сина си го отгледах без да знаем що е глутен нито че кисело мляко че не се дава до годинка имаше майки които си хранеха децата от третия месец с кисело мляко.Сина ми когато минах на двойката нутрилон беше същото и си го върнах на еденица и така до девети месец след това си почнахме киселото мляко сега е на близо шест години и обожава кисело мляко

# 24
  • Мнения: 94
По темата проблеми с храненето ми се иска и аз да споделя нещоо- дъщеря ми е на 2 месеца, на изкуствено хранене - по4нахме с Нутрилон, но отказа да го яде, преминахме на МилМил и вече няколко храненета се мъчим и с негооо. Интересуваме дали когато се сменят млеката има някакъв преходен период или би трябвало ако и харесва да запо4не да яде с кеф. Само за информация да кажа, 4е има видими признаци на глад, запо4ва да пие но след 10-15 грама вече плюе биберона

# 25
  • Мнения: 552
Да няма колики???
А с какви биби сте?

# 26
  • Мнения: 94
колики има определено, бибите ни са Авент, но от млякото Милмил се задръстват и тя се отказва, може би защото и е трудно. От снощи ядем с друга биба с по-голяма дуп4ица и определено яде повече Hug, но естествено коликите се увеличиха....обе в крайна сметка по-важно да си хапва и да има колики, от колкото да яде като птиче и да не плаче...исками се хем да си хапва, хем да няма колики:) но явно за сега няма да стане

Общи условия

Активация на акаунт