страх ме е ...

  • 3 281
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.София
  • Мнения: 380
Още не съм майка, но все пак ще се включа с мнение. Според мен децата могат да се разболеят винаги и навсякъде, но ако ги държиш "под похлупак" вероятността за това е по-голяма. Отивайки на почивка, ще могат да се закалят, да се научат да се приспособяват към различни климатични условия, да си изградят имунитет. Да не говорим, че новите впечатления ще бъдат от полза и за емоционалното и интелектуалното им развитие. Уважавам страховете ти, но така или иначе дори и да си останете у дома пак няма гаранции, че нещо нежелано няма да се случи/в никакъв случай не го пожелавам/. Скоро очаквам да стана майка и отсега съм решила, че няма да изнежвам прекалено детето си. Майка ми е медицинска сестра и ми е разказвала как като сме били малки сме си играели с брат ми по цял ден полуголи и не сме боледували. Всички съседки, които навличали децата си с по няколко ката дрехи идвали да я питат как така винаги сме здрави, а техните деца постоянно настиват. Прекаленото обгрижване и стремеж да се защитават децата от всичко имат обратен ефект.

# 16
  • Мнения: 4 668
Да, бих се лишила от почивка и от много други неща заради детето ,но пък дали е правилно него да лишавам заради моята параноя. newsm78
Бих написала същото  Grinning

# 17
  • Мнения: 3 880
И аз викам да се стегнеш Wink
Все пак става въпрос за човеци, а не за рохки яйца, цял живот все в къщи ли ще ги държиш....
Никога не съм спирала детето си от нещо, защото "можело било да се разболее", а за 4 години я е понастинала 3-4 пъти, я не, и то не по почивки, а в къщи Wink
Не лишавай себе си и децата си от удоволствия, заради някакви страхове, че можело било да стане нещо...

# 18
  • Мнения: 1 849
Когато бях малка постоянно бях с бронхит пневмонии и имах алергичен синузит от пух и перушина и дом. прах, моите родители ме гледаха буквално като писано яйце. Но всяка година си боледувах поне по веднъж. Като станах студентка и като нямах вече кой да ме контролира и се почна едно диво ходене по планините, повярвай ми и и леките настинки почти отшумяха.
За белодробни заболявания мога да ти предложа Момин проход, намира се до Костенец, там има извор с една от най-горещите води в страната и природата е красива и има възможност да се обикалят горите. Това все пак беше преди прехода, може да се разровиш и разпиташ как е ситуацията в момента. Преди години предлагаха инхалации с тази вода, но сега нямам и идея как е.
Наблегни на имуностимулантите и спри с параноите, защото от тях децата ти няма да станат по-здрави.
Последните две години и моите боледуваха страшно много, буквално през две седмици бяха с Т и лекарите не можеха да кажат със сигурност от какво е, но ние се постарахме да променим всичко което може да е причина за заболяванията. Сега Слава на Бога са доста по-добре.
Не си проваляй почивката за глупости и най-вече не пропускай хубавите мигове със семейството си, защото те са безценни!

# 19
ЕЕЕ супер сте,имах нужда да споделя с някой и да чуя мненията ви.При мен е вече страх от болницата,а не толкова от това че децата могат да се разболеят,страх от това че задължително щом детето ми се разкашляше я хоспитализираха.Много лоши неща преживях и всеки път в болница и затова.Но ще се опитам да не мисля за това и да не си викам лишото както се казва,защото когато аз съм притиснена това го предавам и на децата.А иначе сте прави неможе само в къщи да стоят децата,те и там могат да се разболеят.Pipinka много си права моето е вече параноя от която трябва аз да се излекувам
 BangheadБлагодаря ви за прекрасните отговори.Весело лято на всички newsm10

# 20
  • Мнения: 1 559
,но проблема е в това че малката когато започне да кашля и докторите всеки път казват,че има двустранна бронхопневмония и всеки път 4 пъти за 2 години трябваше да влезем в болница,защото иначе детето щяло да умре ако не влезем.Впоследствие отидох при един доктор който каза въз основа на епикризите на детето,че тя никога не е бира болна от двустранна бронхопневмония .а иначе от болниците не ни дават снимките да отбележа.След време разбрах,че ако хоспитализират един пациент взимат докторите повечко пари затова.Дори онази вечер по новините го съобщиха пак.Та незнам.Е стана много дълъг пост Sick

 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

Е сега ми стават много ясни нещата за здравното обслужване в родината... Sick Sick

# 21
  • Мнения: 4 841
Определено трябва да превъзмогнеш страховете си, дори ако трябва да се консултираш със специалист  Peace

Почивките на море и планина са толкова важни за градските деца, че не мога да си представя никакъв сериозен довод, който да ги лиши от това. Да не говорим, че Черноморието, респективно планинските ни курорти не са на края на света - навсякъде има и лекари, и болници, и аптеки...

Погрижи се за психичното си състояние, защото така тръгнала, лавината може да те смаже - утре няма да я пуснеш на улицата, заради катастрофите, или на площадките - заради болестите, после - на училище, заради агресията... Не изолирай детето си, защото така ще му навредиш много - след болест се оздравява, но асоциалността си остава завинаги!

# 22
Супе сте,много ми помогнахте newsm51
Благодаря ви от сърце Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако се разболее на почивката, ще я лекуваш там. Едва ли ще ходите в сърцето на Сахара. Лекари има навсякъде, аптеки - също. Дори и да е склонно към разболяване, самото дете, за да бъде здраво, има нужда от море, планина...

# 24
Момичета,при мен параноята е не че ще се разболее детето,а че ако се разболее задължително трябва да бъде хоспитализирана според докторите #2gunfire

# 25
  • Мнения: 1 849
beautiful lady, заведи детето при някой наистина добър лекар да ти каже, че няма хронично заболяване. Направи всичко възможно да предотвратиш евентуални причини за такова заболяване, наблегни на имуностимулантите.
Иди на църква и се помоли и повярвай, внушавай си, че лошото е вече зад гърба ти.
Разбирам те как се чувстваш мен ме гонеха същите. Когато синът ми беше на 6 месеца започна да вдига много висока Т и нищо не я сваляше 3 дни има три дни няма, десет дена в болница и няма да ти разказвам за какви кошмари става дума, така и не разбраха какво му е, после тичахме по скенери, невролози...
Доста време след това при всяка по-упорита Т си мислех " ей сега пак ще ходим там...".
Всичко е само в твоя ум. Става с вяра и самовнушение и да си направил всичко което ти е по силите да го предотвратиш...

# 26
  • Мнения: 197
Ходили сме на море болни-с антибиотика. Там се оправи. Бях много притеснена, защото видимо нищо му нямаше на малкия, а вдигаше висока температура. Антибиотика нормализира нещата и се оправи на морето. През цялото време поддържахме контакт с педиатъра. Заради моите страхове тогава от мухата правех слон. Но това при вас за задължителното хоспитализиране ми е много неясно-ако детето е добре как така ще го хоспитализират просто за пари ли? И как така няма да ви дават снимките-абсурд. Извинявам се ако съм пропуснала нещо от предишните постове.

# 27
  • София
  • Мнения: 830
Момичета,при мен параноята е не че ще се разболее детето,а че ако се разболее задължително трябва да бъде хоспитализирана според докторите #2gunfire

Хмммммм, един и същи лекар ли ви прати за хоспитализация. Мисля, че е време да го смениш, а не да търсиш проблема при себе си. До края на юни имаш тази възможност.
Това сериозно всеки път GPто ви даваше направление нали?

# 28
plankton  ами в началото им вярвах на докторите докато не разбрах че за съжаление наистина са ни хоспитализирали за пари.Не казвам,че на детето му е нямало нищо,кашляше но всеки път казваха че неможе да се лекува в къщи с антибиотика,а трябва задължително болница защото иначе ще умре.В болниците всеки ден и сменяха антибиотиците и нищо,дори ми казваха да я тупам по гърба за да изкашля без да ми покажат как.След това в другата болница в която лежахме изписаха я уж здрава след 2 седмично лечение в болница и на втората вечер в къщи вдигна 39.8 т върнахме се в същата болница,приеха я за 2 дни пак я изписаха здрава пак на 2 ден вдигна т и вече не искаха да я приемат измислиха че има нещо в акото и я пратиха в друга болница.
Докато детето беше в първата болница ми казаха,че резултатите от кръвта и урината и са добри тоест няма утайка,а хемоглобина и бил повече от на здраво дете.При бронхопневмония неможе да са ти добри резултатите от кръв и урина.Тогава аз поисках снимките,за да се консултирам с др доктор казаха ми че те отивали по клинична пътека и немогат да ми ги дадат.Та с две думи всичко е за пари.
migito  ти как точно се справи със страха от това да не ви хоспитализират?
Елспет не един  и същи доктор,сменихме две GPта,да даваха ни направление за болница

# 29
  • Мнения: 45
beautiful lady, чета, чета и не вярвам какво чета #Crazy. Чудя се кого повече да съжаля, теб или детето ти?  ooooh!

Ако утре някой лекар ти каже да скочиш от покрива на болницата, барабар с детето, защото това е част от профилактиката, ще го направиш ли? Не, разбира се. Чула ли си, и колко деца си чула да "умрат от кашлица"  Praynig?

Децата боледуват, но и децата са изключително издръжливи и жилави създания. С всяка болест изграждат имунитет, който им е много повече нужен от каквито и да са антибиотици. Малко са наистина застрашените, но те си и личат. Болнаво, хилаво, бледо, унило ли е детето ти? Вероятно не. Днес живеем все пак в едно време и в една цивилизация, в която не се умира ей така просто, над път и под път. Температури около 40 градуса са за деца не само никаква рядкост, а и нещо, с което се справят без особенни травми. За разлика от родителите си.  Laughing Децата повръщат, имат разстройство, хващат ги шарки, ангини, възпаления на ушите и какви ли не "нормални" болести по пътя им към порастването. Това е нормалното, а не да ги пазим и да им треперим. Не им правим услуга с това, а напротив.  Wink

Така че, не мисли "глупости", наслаждавай се на здравото ти дете и му се радвай. Позволи му да боледува, няма страшно.  Hug

Приятна почивка   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт