Търся хомеопат в София

  • 30 566
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 468
Логично, естествено и нормално е да се цели действие на психоемоционално ниво. "Ненормалното" е друго - да ограничим действието единствено и само върху физическия симптом - нали знаете кой прави така ?  Grinning

Между другото позология е науката за потенциите.
Всъщност нещата там стоят така:

1/ Всички потенции от майчина тинктура и под 30C се определят като ниски. Това правило се прилага и при десетичната и при стотичната скала на потенциите. За да се уеднакви стотичната към десетичната до 30С, се приема, че 30С=60Х, следователно всички потенции под 60Х се смятат за ниски

2/ Стотичните потенции 30С, 200С и всички по ниски от 1000С (1М) се определят като средни
3/ 1000С (1М) и всички над 1М се определят като високи
4/ 50 хилядната скала от LM1 до LM30 се определят като най-високите потенции. Тук разреждането е 1:50 000, за разлика от стотичната скала където всяко следващо разреждане е 1:100

Какво излиза - вашето детенце е пиело свръхвисока потенция LM и вие сте си били спокойна  Grinning Колко време сте били на LM (тоест на свръхвисока потенция) ? Защо нямахте притеснения тогава?  Grinning Надявам се за себе си да разберете, че когато човек няма познание, е склонен да си сътвори "филми" в които вярва и.....съответно се притеснява  Grinning

Сега трябва да пътувам, другата седмица когато се прибера, ако темата е все още актуална може да попиша малко за потенциите....ей така за яснота Grinning

Хубав ден Grinning

# 16
  • Мнения: 753
Извинявам се на авторката,че ще й ползвам темата,но понеже и аз си търся хомеопат бих искала да попитам за една лекарка конкретно-д-р Миронова?Има ли сред вас нейни пациенти и ако да  доволни ли сте и какви са ви впечатленията?Във форума не открих почти нищо за нея,а много ми я препоръчват от други места?Благодаря предварително!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз да споделя.
От 6 години се лекувам с хомеопатия. С първата ми хомеопатичка, при която бях повече от 5 г., наистина постигнахме много добри резустати, но в процеса на лечението обикновената алергия към полени прерасна в астма, с ползване на помпичка почти ежедневно. Проявявам алергия дори към собствените си котки. Понеже нон-стоп ми обясняваше, че лечението е сложно и неминуемо се минава през тези фази - търпях. Но като започнах да ви чета разбрах, че сме в грешка. В началото на годината потърсих друг хомеопат, който дори пише във форума. За съжаление при мен е въпрос на доверие - интервюто беше много кратко, повърхностно, обратно пропорционално на  на заплащането. Не му дадох шансове, което може и да е моя грешка, но както казах - въпрос на доверие.
След този ми неуспешен опит се обърнах към друг хомеопат, по препоръки от форума. Прекрасен човек, много внимателна и коректна, но няма много пациенти и особен опит. Положи много старание, но положението при мен стана още по-лошо. Лекува ме 4 месеца, докато не взех решение отново да се обърна към друг хомеопат.
При настоящия класически хомеопат - лекар се обърнах отново по препоръки от форума. Обадих му се един петък, даде ми час за понеделник. Оказа се, че ни беше дублирал със семейството на един поп и за нещастие аз влязох първа. Интервюто беше изключително кратко и непълно. Даде ми карцинозин /ако не бъркам названието/, като каза, че голямото интервю ще отложим за следващия път. Помислих си, че едва ли е толкова голям проблем и се съгласих. Месец след първото интервю в петък отново се обадих за втора среща - даде ми час за днес. Днес ситуацията беше следната:
Докторът беше изкарал един тефтер /никакви компютри в кабинета/, изобщо не ме помнеше, зададе ми абсолютно същите въпроси, както и маналия път, дори и по-малко. Това наистина много ме впечатли, чак ме отврати. С такова несериозно отношение не съм се сбълсквала никога в живота ми. Щях да изтърпя това, че не използва компютър за избора на лекарство, щях да изтърпя да давам по 30 лева всеки месец, след първоначалната такса от 40 лева, но това - не. Понеже първият ми хомеопат наблягаше повече на физическите симптоми при мен, този път реших да се ограмотя с книгите на Луиз Хей и да търся причините на заболяването си в собствената си психика. Много неща ми се изясниха, споделих ги с настоящия хомеопат, който възкликна, че съм си научила урока си дори по-добре от него самия.
Моля ви, помогнете ми със съвети как да продължавам, защото съм на границата да се откажа от хомеопатията. Къде греша, защо не се получава? Да продължавам ли да посещавам настоящия си хомеопат или да се обърна за пореден път към друг?
Съжалявам, че оспамих темата, но имам съображения, поради които не желая да пиша в темата за въпроси към хомеопати.

# 18
  • Мнения: 2 176
Мисля, че няма място за отчаяние.  Thinking
Все пак нещата са доста субективни, за да може да се каже, че едно интервю е било кратко. Понякога от няколко думи може да се разбере лекарството...

Ти изпи ли Карцинозина? Как ти подейства?

# 19
  • София
  • Мнения: 1 825
Нямаше промяна нито в симптомите, нито в емоционалното ми състояние. Лекарят каза, че това не е от значение. Мен не ме притеснява фактът, че много бързо е преценил /може пък да е много умен/, притеснява ме това, че няма градация. Аз знаех наезуст кой въпрос след кой следва и на второто посещение. Не е сериозно всеки път да ми биват задавани генерални въпроси, като: "А какви са отношенията с баща ви?" - "Той почина"; "А от какво почина?", "Как се чувствате на море?", "На колко години сте", "Каква работа работите?", "Как се чувствате на море?", "Била ли сте контролирана като малка?". Кое от тези обстоятелства би се променило от последния прием до сега? Или може би ще тълкувам по друг начин събитията, например: "Баща ми не е починал - душъх му е сред нас, всеки ден го виждам и много ми помага със съвети, имаме много топла връзка".

# 20
  • Мнения: 2 176
Обикновено се коментира какви са настоящите оплаквания. Допълнителните въпроси са евентуално при подбора на лекарството.

Аз бих попитала "какво да очаквам като реакция".
Липсата на каквато и да е реакция говори, че не е точно подбрано лекарството.  Но хомеопата трябва да има резервен вариант. newsm78

# 21
  • Мнения: 2
Привет,
Аз съм много доволна от  д-р Енчо Николов. При него лекувам и двете си деца. Работи в м.ц. Хирон, ако искаш телефон пиши на лични.
ПОЗДРАВИ

# 22
  • Мнения: 9
Водих малкия при хомеопат- от списъка на хомеохелп.Даде ни едно ХЛ-и като общо състоянието му се оправя.Обаче ни посъветва да ограничим шоколада и ментовите изделия,а той като всички деца ги обожава.Ако му давам по-малко дали ще навреди newsm78

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Можеш да даваш бял шоколад Wink А ментовите дъвки може да замениш с плодови, лимонови например.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 161
Аз също се интересувам от добър  класически хомеопат в София  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 230
Д-р Дора Пачова  Hug Тя е човекът!  Peace

# 26
  • Мнения: 1 735
Аз да споделя.
От 6 години се лекувам с хомеопатия. С първата ми хомеопатичка, при която бях повече от 5 г., наистина постигнахме много добри резустати, но в процеса на лечението обикновената алергия към полени прерасна в астма, с ползване на помпичка почти ежедневно. Проявявам алергия дори към собствените си котки. Понеже нон-стоп ми обясняваше, че лечението е сложно и неминуемо се минава през тези фази - търпях. Но като започнах да ви чета разбрах, че сме в грешка.

Стига бе! Не знаех, че могат да стават такива издънки с хомеопатията!
Аз също се лекувам от прахова алергия и сенна хрема.   Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 528
Медицински център "Херон".
Препоръчвам д-р Стоименова, но знам, че всички лекари в този център са изключителни професионалисти.  Peace

София, бул. "Ал. Стамболийски" №34
тел. 981 43 55 и 981 93 10

# 28
  • Мнения: 68
Здравейте,
И аз си търся добър хомеопат в София. Става въпрос за малко дете така че държа да е педиатър. Срещнах доста препоръки за лекарите от Хирон но ми е доста сложно с посещенията там. Ако знаете някои добър в района около жк Гоцев Делчев моля пишете.

# 29
  • Мнения: 228
Зравейте, искам и аз да се присъединя - търся си и аз хомеопат, имам алергия и след години нелечение, мисля че хомеопатията ще е методът, чрез който ще се излекувам. Тъй като досега не съм ходила и не познавам хомеопат поразпитах познати за препоръки, за мен е важно първоначалната препоръка от човек, когото познавам.. Та препоръките бяха за д-р Галя Колева, д-р Маряна Любенова и д-р Юлия Цанкова. Изчетох из форумите доста, предимно за Цанкова и Любенова, но нещо не ми допаднаха и двете. Засега съм се спряла на д-р Колева - имате ли впечатления? Доколкото разбрах и трите работят в МЦ Хирон.

Общи условия

Активация на акаунт