Питане за кашите?

  • 1 872
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
На Слънчо не се сгъстяват и са хубави  Grinning

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И при нас го има този ефект на "втечняване"

# 17
  • Мнения: 17
На мен Хумана никога не ми се е втечнявала...даже си е доста гъста, а ние сме още малки и бебчо я предпочита по-рядка...така че дори доразреждам...
А за кашите в бурканче - пробвала съм на Хип...веднага отворена е ОК, но като я оставя в хладилник за следващ път (ако не се справи с количеството, което се случва все още) си е доста течна...

# 18
  • Мнения: 1 763
На мен засега не ми се е случвало, но аз давам каша от само няколко дни, а и моето дете я омита за десетина минути. Ще ползвам темата да питам, как ги смесвате тези каши. Аз слагам по-малко лъжици, отколкото пише на опаковката и пак става много гъста, да не би нещо да не правя правилно. А и освен това става много като количество, почти пълна купичка, а слагам по-малко, отколкото пише за нашата възраст. Детето яде докато спра да му давам, днес го оставих да изяде всичко и повърна, явно наистина му е много.

# 19
  • Хасково
  • Мнения: 995
Не е от шишето, защото през дупките на биберона си личеше, когато кашата се сгъсти трудно минаваше.
Каква каша каша на Блевит точно търсиш. Виждала съм ги тук по магазините, но не съм купувала.
Внос на такива каши Блевит няма от много време - някакви проблеми на фирмата.Това което има в магазините сигурно е доста старо!

Оризовата каша на Топфер /като млякото Лактана био/ пише че се слагат 2 с.л. каша на 130 мл. вода чака се да постои 1 мин и се сгъстява - да ама не. Остана си с гъстотата на мляко!
Докато не сложих 4-5 с.л. каша не стана гъсто като каша!

Провах глутеновата каша+ круша и ябълка на Семпер - тя не се разводнява след престояване. Но да ви кажа мирише на брашно, а не на плодове и ние не я ядяхме ако не добавя малко плодово пюре.

# 20
  • Мнения: 147
Не е от шишето, защото през дупките на биберона си личеше, когато кашата се сгъсти трудно минаваше.
Каква каша каша на Блевит точно търсиш. Виждала съм ги тук по магазините, но не съм купувала.
Внос на такива каши Блевит няма от много време - някакви проблеми на фирмата.Това което има в магазините сигурно е доста старо!

В магазина в който пазарувам наскоро заредиха почти цялата гама на кашите Блевит.  Видях, че са нови и се поинтересувах. Следващия път ще взема някоя за проба. Обясниха, че не всички са с бифидус ефект Peace

# 21
  • Мнения: 492
На Милупа.

# 22
  • Мнения: 2 231
И ние в началото бяхме така,докато изяде кашата тя ставаше на вода.
После почнах да правя просто по 2 порции,но по-малки.
Кашите в бурканчета не стават на вода.
Да чудя се защо ще приготвяш голямо количество каша, а ще я даваш по-късно. По добре на 2 порции прясно приготвена. Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 9 517
Кашите се втечняват от слюнката на бебето, т.е. като направите кашата и я смесите със слюнката му посредством лъжичката, тя се втечнява - пише го и на кашите. Аз гледам да давам каша с по-дълбока гумена лъжичка, като само загребвам от купата, без да изсипвам останалото в лъжичката при кашата.

# 24
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Кашите се втечняват от слюнката на бебето, т.е. като направите кашата и я смесите със слюнката му посредством лъжичката, тя се втечнява - пише го и на кашите. Аз гледам да давам каша с по-дълбока гумена лъжичка, като само загребвам от купата, без да изсипвам останалото в лъжичката при кашата.
има логика

# 25
  • София
  • Мнения: 1 626
Я, че интересно! Вярно има логика, на мен така ми се втечняват и пюретата и киселчето. Защото от време на време потапям цялата лъжичка, че да си починем малко. И в повечето случаи не е изяла всичко от лъжичката.   bouquet

# 26
  • Хасково
  • Мнения: 995
Не е от шишето, защото през дупките на биберона си личеше, когато кашата се сгъсти трудно минаваше.
Каква каша каша на Блевит точно търсиш. Виждала съм ги тук по магазините, но не съм купувала.
Внос на такива каши Блевит няма от много време - някакви проблеми на фирмата.Това което има в магазините сигурно е доста старо!

В магазина в който пазарувам наскоро заредиха почти цялата гама на кашите Блевит.  Видях, че са нови и се поинтересувах. Следващия път ще взема някоя за проба. Обясниха, че не всички са с бифидус ефект Peace
от фирмата вносител ми бяха казали че подготвят внос и авно вече е факт - ще потърся и аз!

# 27
  • Мнения: 155
Милупа, Хумана, Хип.

Не са ставали течни. Поне при нас.

# 28
  • Мнения: 141
Аз давам каши само на Слънчо-никога не са ми се разводнявали Wink

Общи условия

Активация на акаунт