Моля за доуточняване-кис.мляко

  • 2 760
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
mamma_mia ако детенце ти яде с охота кис.мляко спокойно можеш да му даваш всеки ден  Peace
съгласна съм с Дес Peace

# 16
  • Мнения: 2 587
След годинка давам всеки ден  за вечеря или за следобедна закуска.

# 17
  • Мнения: 1 596
Благодаря момичета Sad Но съм малко тъжна Confused
Абе май не го иска киселото мляко,вече около 10 дни  му давам под различни форми.
С пл.пюре,с бисквити ,като айран....но нещо без успех Tired
Снощи му сложих банан,хапна 5 лъжички и край.
Чудя се мога ли да го давам по друг начин........
да го прецеждам ,че да стане по-гъсто(с лъжичка) или пак да пробвам със шише...с вода..ама явно му е кисело,въпреки че слагам малко пл.пюре за вкус.....
Съвсем се отчаях
Никакво мляко не приема Cry

# 18
  • София
  • Мнения: 15 219
И аз докато открия как Иво харесва киселото мляко, го забърквах с разни неща.
Оказа се, че го обича само ако го давам директно от кофичката, с лъжичка.
Дори ако го разбиех преди това (още в затворена кофичка), не го искаше.
Отваряне на капачката-само тази интервенция му понасяше.
Никакви плодове, бисквити, разреждания, захари.... нищо такова не минаваше.

# 19
  • Мнения: 1 596
 Sad А изобщо ако не приема никакви млека,какво ще стане?

# 20
  • София
  • Мнения: 15 219
Бориш се да вкараш АМ или млечен продукт където се сетиш.  Confused

# 21
  • Мнения: 1 596
Благодаря Виви,
е, аз давам млечни каши....и слагам АМ в моите изобретения за закуска,но е сухо вещество 2 мерителни лъжички и не знам дали е достатъчно Tired

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
2 м.л. АМ са 60 мл. разтворено мляко.Ако на закуска приема толкова и на следобедната закуска примерно още толкова,е крайно недостатъчно.Започни да слагаш сирене или настърган шашкавал в зеленчуковите пюрета,пробвай напр. ти да му сготвиш нещо със сирене,пасиран домат и сирене,пълнени печени чушки със сирене(извара) и жълтък...За следобедна закуска можеш да предлагаш извара с плодове,става много вкусно.Пробвай различни комбинации на плодове и зеленчуци с млечни продукти.

# 23
  • Мнения: 78
Мама_миа прави сутрин попарата или кус-кус (закуската) му с АМ,слагай в пюретата,дроби му бисквити в АМ,в кашите му слагай, следобедните хранения му ги прави с Ам и ще поема някакво количество.Пасиран плод с АМ.Това е което ми идва като идея,ако не си пробвала вече.Дано нещата се оправят.Незнам дали може да му даваш плодово кисело мляко,не се сещам на нашия батко от кога започнах да му давам такова. Laughing

# 24
  • Мнения: 1 596
Ейййй,много ви благодаря,толкова сте мили Heart Eyes Flutter
Аз слагам сирене всяка сутрин в закуската.
В зеленчуковото не слагам АМ-не знам дали ще е вкусно,той си ги обича месните и зеленчуковите най-много.
Но ще пробвам и другите неща които казвате!

Целувки от нас Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Мисля, че все още трябва да яде всеки ден мляко - АМ или кисело, според предпочитанието на детето.

# 26
  • София
  • Мнения: 15 219
В зеленчуковото не слагам АМ-не знам дали ще е вкусно,той си ги обича месните и зеленчуковите най-много.

Пробвай да слагаш АМ в зеленчуковото пюре.
Иво никога не е ял чисти зеленчуци-правех домашни пюрета и пасирах зеленчуците с кърма или АМ.

# 27
  • Мнения: 1 243
Можеш да даваш кисело мляко всеки ден Peace

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз давам кисело мляко с бисквити всеки ден за следобедна закуска

# 29
  • Мнения: 5 940
mamma_mia, колко пъти на ден се храни детето ти и с какво? Възможно е просто да му предлагаш млякото в часове, в които не е гладен.
Синът ми, например, ако яде така, както хапват повечето бебета- от обед до вечерта манджа, кремче, супа и мляко, от млякото би изпил не повече от 50 милилитра.

Общи условия

Активация на акаунт