Комплекс Гранд Хотел Варна

  • 77 125
  • 783
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 576
ronisum "Азалия" е много красив хотел, но единственият му недостатък, според мен е, че е в центъра. Много хора и голям шум. Хубавото на комплекса на Гранда е че е затворен  и е по-спокойно. Коли почти не минават,  докато при "Азалия" е отврат, но иначе хотелът поне отвън изглежда страхотно.

# 16
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Здравейте,
Имам резервация в комплекс Гранд хотел Варна All Inclusive- 3 дни в Рубин, и 5 дни в Гранда.
До тук добре, но сега ми се обадиха да ме попитат дали не съм искала да ме оставят в Рубин.Увещават ме, че всичко било еднакво, че е с изглед към плажа, че е само и само за нашето удобство Mr. Green
Щели да ни дадат същата оферта както за Гранда и даже същите гривни т.е. ще използваме базата на Гранда, но ще спим в Рубин Mr. Green
Питам се къде е уловката, и да се съглася или да откажа.
Чакат ме да им отговоря - звъняха цели два пъти за около 10 мин. Rolling Eyes
 

# 17
  • Мнения: 7 605
Явно са продавали пове4е стаи  Whistling  Има ли ценова раzлика между Рубин и Гранда? Ако в Гранда е по скъпо, поискай и да ти върнат неЩо от парите, ниЩо 4е Ще полzвате вси4ко там освен стаите  Peace  Кажи йм, 4е има раzлика дали слиzаШ от стаята с асансьор в ресторанта или дали трябва да вървиШ, макар и не много (все пак може и да вали, нали?) Ако те са направили греШка, окей, но трябва и zа теб да има стимул да йм влиzаШ в положението  Mr. Green

# 18
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Да, цената ще е тази, която ни е за Гранда - в Рубин за периода, който искаме е по-скъпо
От това което прочетох до тук набързо разбрах, че Рубин е по-нов, а Гранда е по соц, че имало някаква тръба пред Рубин....
Идеята е, че само ще спим в Рубин, а ще ползваме всичко на Гранда...
...ооооууу надявам се да не вали на почивката ни Simple Smile
Аз мислех да и кажа, че всичко е много добре, но спейки в Рубин, но би ли могло да избираме къде и какво да правим т.е. я в Рубин или я в Гранда - мисля, че заради образно казано неудобството което ни създават, могат да ни дадат това предимство като стимул Mr. Green

# 19
  • Мнения: X
Била съм единствено на басейн и на двата хотела,като в Рубин беше поне преди 5-6г./не ме е очаровал/,докато на Гранда ходим често,бяхме и преди една седмица,на мен там ми харесва,била съм и на детски рожденни дни там.
Та конкретно на въпроса ти-аз не бих си променила резервацията,първо,защото така ще имаш възможност да бъдеш и в двата хотела,както си планирала.И второ-аз лично ама никак не обичам да ми правят рокади в програмата по каквато и да е причина.А и съм убедена,че не го правят за твое удобство в никакъв случай.
Удобството също не е за пренебрегване-защо например ако решиш да се върнеш за нещо до стаята или да си полегнеш на обяд, да не си на една крачка,ами да вървиш до другия хотел?
И накрая-пожелавам ти много ползотворна почивка ,където и да сте!!!! Peace

# 20
  • Мнения: 1 243
Аз пък бих те посъветвала точно обратното на machinka_vn (без тя да се обижда Peace).Хотел "Рубин " е по-нов, скоро е реновиран, намира се точно на брег ана морето със собствен плаж.Гранда е на около 300 метра от плажа и е типичният соц хотел, дори мирише на старо #2gunfireАко наитина ви дадат стая с изглед към морето и можете да ползвате услугите на Гранда би било идеалният вариант.А и то на Грандаси заслужава да се ползва само басейна,макар ,че според мен на Рубин е по-добър,масажите и...ами томай това е!КАквото и да избереш се настрой положително  bouquet

# 21
  • Мнения: X
Аз пък бих те посъветвала точно обратното на machinka_vn (без тя да се обижда Peace).Хотел "Рубин " е по-нов, скоро е реновиран, намира се точно на брег ана морето със собствен плаж.Гранда е на около 300 метра от плажа и е типичният соц хотел, дори мирише на старо #2gunfireАко наитина ви дадат стая с изглед към морето и можете да ползвате услугите на Гранда би било идеалният вариант.А и то на Грандаси заслужава да се ползва само басейна,макар ,че според мен на Рубин е по-добър,масажите и...ами томай това е!КАквото и да избереш се настрой положително  bouquet
Ааааа,сърдя се,как да не се сърдя,ама не защото си на обратното мнение,а защото ме прекръсти от Мацинка на Машинка newsm62.tsve_te,благодарение на снимката ти от аватара вече имам следваща дестинация за почивка в Анталия за догодина,Симена сън клуб ме очарова толкова много,че нямам търпение да го видя и да почивам там.Ти ходи ли в Кемер това лято?

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Бях от 30.07, до 04.08 в Гранд-а. Миналата година - също.
Ако има х-л, който да си заслужава и да не е Гранд-а, то това е Долфин.
Рубин не ме кефи никак. С тези ръждясали конструкции и т.н.
И къде в Гранд-а миришело на старо? Да, стар е хотела, но е реновиирам веднъж и сега, след НГ пак ще го ремонтират.
Стаите са доста просторни за двойни. Опънах си дет. кошарка и пак имах въздух. Виж, в Долфин двойте стаи са теснички.

Аз бих си настоявала за Гранд-а и това е.
Офертата е по 99лв. за Гранд-а и по 89 (или 79) лв. за останалите 4 ****.
Единствено в ресторанта е лудница в типичния сезон. Crazy

# 23
  • София
  • Мнения: 289
Бях от 30.07, до 04.08 в Гранд-а. Миналата година - също.
Ако има х-л, който да си заслужава и да не е Гранд-а, то това е Долфин.
Противоречиш си за Гранд Хотел Варна.
Април месец когато написах, че ще ходя на почивка ти написа,  че не си била довола.
Тръгнах малко педубедено, а след това се убедих, че няма нищо общо с предишния "Гранд". Повечето неща са променени в отрицателана посока, а 5* не са оправдани. Лично аз не бих отишла отново там на почивка.

# 24
  • Мнения: 1
В момента съм на "Гранда" и съм изключително доволна, че нямаше свободни места за Рубин към който първоначално се бяхме насочили защото и басейна и плажа са на едно място.Но нито басейна , нито плажа му е хубав.Да трябва да се поразходиш до плажа ,който е на около 300 м , инфраструктурата около "Гранда " си заслужава ходенето , а и много от гостите не ходят до плажа.В ресторанта не е тъпканица и има много приятна тераса която гледа към басейна и красивата градина.Стаите са с огромни легла , да има лек повеи от миналото ( радиоточка в едното шкафче ).Горещо ти препоръчвам да не променяш резервацията ако е възможно . А ако трябва да препоръчам друг хотел то Долфин изглежда най подходящ.

# 25
  • Мнения: 2 865
От Долфин изобщо не съм доволна - като хотел и самите стаи. Има страшно много недостатъци, ако някой се интересува ще пиша по-подробно. Ол инклузива е добър, но ресторанта работи с по-съкратено работно време от Гранд-а, съответно тълпите си ги има.
За мен лично Лебед е за предпочитане пред Долфин, а Рубин май е с по-големи стаи.

За Долфин-Марина някой да има впечатления? 

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Бях от 30.07, до 04.08 в Гранд-а. Миналата година - също.
Ако има х-л, който да си заслужава и да не е Гранд-а, то това е Долфин.
Противоречиш си за Гранд Хотел Варна.
Април месец когато написах, че ще ходя на почивка ти написа,  че не си била довола.
Тръгнах малко педубедено, а след това се убедих, че няма нищо общо с предишния "Гранд". Повечето неща са променени в отрицателана посока, а 5* не са оправдани. Лично аз не бих отишла отново там на почивка.

Няма никакво противоречие.
Бях м.г. и бях страшно недоволна. Тази г. отидох, защото реших, че за 2-4 дни си струва да се "прежали" човек. Останах приятно изненадана от положителните промени, спрямо м.г. Естествено има още много какво да се желае.
Това почувствах аз.
А това, че въобще не отговаря на 5* х-л го знаят всички. От шефа до прислужничките. Именно затова след НГ ще го затворят (частично) за ремонт.

Та така...

Долфин-Марина-та е подобно на Рубин. Не го харесвам.
Виж, наистина може би Лебед също става... Можеха да се хранят на една хубава тераска... на хлад и спокойствие...

# 27
  • Мнения: 4 335
Аз ли4но бих предпо4ела Рубин пред Гранда.Стаите в старото крило по ми харесват от колкото новата 4аст.Като разположение и обзавеждане са еднакви,но 4-ят етаж от новата 4аст е на равнището на лобибара и ве4ер е доста шумно,а и за плажа по ве4ето гости минават през там.

# 28
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Който е ходил случайно да знае дали гостите на 4-ри звездните хотели от комплекса могат да използват басейна и шезлонгите на 5-звездния хотел безплатно, а също и дали може да се използва топлия минерален басейн?

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 576
Всеки може да си ползва само басейна/те в своя си хотел. Преди е било възможно да се възползваш от целият комплекс, но вече не е така. Нас ни караха да си плащаме шезлонгите и чадърът на плажа, които се водиха на Гранда.

Общи условия

Активация на акаунт