Кога да купим колело?

  • 6 792
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 312
Предпочитанията на сина ми (за моите никой не пита  Mr. Green ) са изцяло за марката ДИНО - малко по-тежки са от DRAG, но има огромно изобилие от модели (включително и с костенурките нинджа, което при нас изигра решаваща роля). Повечето от приятелчетата му пък са с МОНИ и също ги карат без проблем - ето ти малко линкове да си погледаш : Дино и разни

Леле, нещо много марки изцитирах, моля ако се счита за реклама някой модератор да ме редактира Embarassed...
Аааа,да не редактира.
Да си припомням,че няма да ми влязат в главата всичките.
Пък и не е реклама щом изреждаш различни модели-нали не акцентираш върху определен продукт,не би трябвало да има проблем Rolling Eyes
Мерси за линковете.

# 31
  • Мнения: 1 931
На тази възраст вече спокоино би трябвало да кара колело и да не се взима от най- малкият размер, Йони от 2 год и 6 месеца кара колело от вторият размер по големина.

# 32
  • София
  • Мнения: 7 097
По този повод да попитам, какво колело да вземем, колко цола или както там се води, какво да гледам, височината на детето и като седне крачетата да стигат леко до земята или си има други правила за детските колеца?

Вземете 14 или 16 цола. На 16 цола Калина трудно се качва, хем седалката е до долу, но иначе си го кара без проблеми и е с перспектива.

Вижте тази тема

# 33
  • Мнения: 59
 Аз мисля, че никога не е рано за колело, просто трябва да се съобрази размера му, помощни колела и т.н.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 271
В края на миналото лято купихме BMX с помощни колела на синът ни - тогава беше на 2,5 г. Но тогава така и не се научи да върти педалите сам. Имаше желание, но не можеше. Основният проблем беше, че няма контра и педалите се въртят назад свободно. Гледайте да не е такова, за да си спестите доста усилия. Иначе тази година, щом се качи, завъртя педалите - явно му е дошло времето да се научи  Peace

# 35
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
На моят син му купих колело преди два месеца.Още обаче не можеше да се справя с него и предпочиташе триколката или мотора(малко моторче с педалче, като тези по парковете).Напоследък обаче проявява все по - голям интерес към колелото и по - често, когато сме навън, предпочита макар и с моя помощ, да кара колелото а не мотора или триколката.Не мисля, че е малък за колело

# 36
  • Мнения: 606
Не и както стана с мен - никога.

# 37
  • Мнения: 789
Преди седмица брат ми купи колело за Ива, ще й бъде подарък за 2-рия рожден ден. Най-малкия размер е, на някаква ловешка фирма (хич не съм запозната с марки и модели). Качи се няколко пъти, но още не може да схване напълно как се кара - научи се да завива, накъдето й кажеш, но почти винаги вместо да завърти педалите, удря контра. Да видим кога ще се научи Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 587
Дядо Коледа й донесе колело малко след вторият й рожден ден,но едва сега започва да схваща за какво иде реч и как се кара.

# 39
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Синът ми подкара колелата на братовчедите си на 2г2месеца, сега чакаме тати да се прибере и да му купи собствено  Peace
Върти педалите без грешка, обаче като няма контра и ме е страх...

# 40
  • София
  • Мнения: 2 296
Моето мнение е,че триколките не са удобни за каране,те по-скоро са за возене.
На дъщеря ми  и купихме първо триколка на Кетлер от Метро(около 2г.беше тогава),
научи се да върти педалите много лесно с нея,а покрай нея и всичките и приятелчета.
Като стана на 2г.и 7-8м.купихме колело с помощни колелца на Робифир(16ц.)
(имат фирмен магазин в Младост1),научи се да кара без помощни миналото лято(на 3ги8м)
Миналия месец и купихме ново колело(24ц),много е доволна,поне вече имаме пълен автопарк Laughing

И аз съм на мнение,че зависи от детето,защото повечето от нейните връстници карат още бебешките колелета.

# 41
  • Мнения: 3 886
На баткото чак тази година взехме  на 7 и половина е .Просто той сега пожела  до сега нямаше мерак да кара а сега не слиза от него.На малката   ще купим като махмеме  гипса от ръката и защото тя просто като види колело  откача.ТЯ стимулира батко й за колелото .За портоколо тя е на 2 г и 5 месеца Laughing

# 42
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз мисля, че никога не е рано за колело, просто трябва да се съобрази размера му, помощни колела и т.н.
Хммм, и на мен ми се иска, сина ни през август ще навърши 3г., но просто не знам какво колело да вземем.......  newsm78

# 43
  • Мнения: 13
За втория рожден ден му подарихме. Подкара го веднага без проблеми. На три години караше без помощни! Peace

Ето този и други такива постове ми звучат като за моя син, който тъкмо стана на 2 и мислех вече да се сдобие с триколка, но вие направо ме отказахте - кажете моля ви каква марка и модел подкараха вашите деца на тази възраст? Някой беше писал, че нямало смисъл да се купува 12 newsm78 Май наистина е най-сигурно да се пробват чужди колелета и така да се реши Mr. Green Но като нямаме познати с малки велосипедистчета доста разчитам на вас Hug

Намерих има една ориентировъчна таблица, ето тук http://www.niko-bikes.com/junior.php.

Последна редакция: чт, 19 фев 2009, 16:49 от nyxu

# 44
  • Мнения: 6 031
Ние купихме колело за 3-тия рожден ден.Марката е Робифир.Като се изключи че е малко тежко, сме доволни.
Все още е здраво /+4г/ и ще го кара и малкия.

Общи условия

Активация на акаунт