Има ли закон срещу кучешките изпражнения?

  • 19 661
  • 199
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 143
ужасно оби4ам ку4етата и имам такова, но софия наистина е кошмарна особено напролет. правила и да има, като няма кои да следи за спазването им...  просто такава мръсотия и толкова акита  никъде няма по света.

# 136
  • Мнения: 1 187
И аз съм бясна! RageОт както се разтопи снега в нашия квартал са навсякъде, от детската градина до блока ни са навсякъде тези кучешки л..на, няма къде да стъпиш без да не настъпиш някое, тротоарите са "минирани".Докато се приберем с детето от градината постоянно казвам внимавай ето пред тебе едно, но едно ако избегнеш настъпваш следващото.Няма закони няма нищо,  въпрос на възпитание и манталитет е според мен. ooooh!

# 137
  • Мнения: 2 229
Аз не мога да разбера как аз всеки ден чистя лайната на котката си, но който има куче, решава, че може да мине метър?? Гнус ли ви е, нямате 10 свободни секунди или какво?!?!?!
Ако кучетата си серяха вкъщи, пак ли нямаше да им чистите? Сигурно.

# 138
  • Мнения: 386
Докато няма по високи санкции от страна на общината ще си живеем в "л-на".
То се е видяло, че не може да се разчита на съвестта и културата на "гражданите".
Със сигурност столицата ни е най-мръсният и лош за живеене град в Европа...
Жал ми е за децата..

# 139
  • Мнения: 2 028
закони има всякакви, но никой не ги спазва  Rolling Eyes

всичко е въпрос и на възпитание, и на манталитет... в съседния блок има майка с три дечица, имат си и куче, в момента, в който излезнат от входа и кучето си върши работата, пред техния вход, явно не им пречи...  Tired



# 140
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
С риска да се ядосат някои ще кажа - няколко дни се стърпявам ама не мога повече! Ужасно ми е гнусно, неприятно и т.н.!!!
Сърдят се/и аз в това число/, че ни показали пред света като тоалетна....ми, че то сме си тоалетна!Я гледай навсякъде изпражнения - всякакви по размер, цвят и форма...просто трябва да се пусне казанчето...
Да не се сърдим, то си е истина!!!

# 141
  • Мнения: 564
s_sunny добре казано!!!
Сега се връщаме от разходка, снощния дъжд поизмил лайната, но още си личат на места "кални петна"  Sick Иде ми да взема аз да почистя с един казан белина ...Отвратена съм!!! Детето иска не само да рита топката, иска и да я вземе с ръчички..е как да му позволя  newsm78 Crossing Arms

# 142
  • Мнения: 2 401
Издирвах закони, наредби и пр., но нищо не можах да намеря.  Знаете, че по принцип съм ЗА идеята съми да се борим срещу нередностите. Обаче при липсата на законово основание каузата си е обречена отвсякъде. Забележките и гражданското самосъзнание в случая никаква работа не вършат. Всички знаем, че кучкарите са едни от най-наглите индивиди, в случая май би помогнал единствено обществен натиск върху общината за  издаване на наредба, с налагане и събиране на сериозни глоби. За съжаление подозирам, че глобите могат да бъдат събрани само от полицията, но за това  Бойко да  мисли.  В момента ми хрумва, че контрольорите в градския транспорт, като хора с опит в сблъсъците с всякакви олигофрени биха могли да си докарват допълнително .. Но пък сигурно биха  избягали от ГТ тогава  Simple Smile
Давайте предложения.

# 143
  • Мнения: 4 585
Всяка община е издала наредба - http://www.dimitrovgrad.bg/contentfiles/File/naredbi/3.doc виж чл. 8

# 144
  • Мнения: 2 401
Ето това не можах да намеря за София.  Да приемем, че го има, тогава:

Р А З Д Е Л  ІІІ
УСТАНОВЯВАНЕ НА НАРУШЕНИЯТА, ПРОИЗВОДСТВО ПО НАЛАГАНЕ НА НАКАЗАНИЯТА
   
Чл.12. (изм. Решение № 75 от 24.01.2008 г.) (1) За нарушения по тази Наредба се налага глоба в размер до 500 лева.
(2) (нова Решение № 75 от 24.01.2008 г.)  Размерът на глобата се определя от наказващия орган, съобразно с тежестта на нарушението и степента на виновност на нарушителя.
(3) Административното наказание се налага, ако за конкретното нарушение не е предвидено по-тежко наказание по друг действащ закон на Република България.
Чл.13.(1) Нарушенията по Наредбата се установяват с акт от лицата, определени със заповед на Кмета.
      (2) Наказателните постановления се издават от Кмета на общината или от упълномощени от него лица.
      (3) Административно-наказателното производство се осъществява по реда на Закона за административните нарушения и наказания.                     Чл.14. Изпълнението на Наредбата се възлага на: Кмета на общината, на основание чл.44 от ЗМСМА, кметове и кметски наместници на населени места,   РПУ, “Общинска полиция”, ХЕИ и ДВСК.

Тогава трябва да разберем кои са лицата, упълномощени от кмета да установяват нарушенията и да съставят актове.  Ако са тези от червения ред, по какъв начин точно го осъществяват? Губи ми се звено.

# 145
  • Мнения: 25 619
Закон за защита на животните ( в сила от 31.01.2008 г., Обн. ДВ. бр.13 от 8 Февруари 2008г.)

Чл. 35. (1) Собственикът на животно-компаньон взема мерки да не допуска животното само да напуска мястото на отглеждане, да навлиза в чужда собственост или на обществени места.
(2) Собственикът е длъжен да предотврати всяка проява на необоснована агресия на кучето, проявена на обществени места и при ситуации, застрашаващи живота или здравето на хора и животни.

(3) Собствениците на кучета са длъжни да не нарушават спокойствието и хигиенните условия на членовете на етажната собственост.

Закон за ветеринарномедицинската дейност (В сила от 02.05.2006 г.; Обн. ДВ. бр.87 от 1 Ноември 2005г.)


Чл. 172. Собствениците на животни компаньони са длъжни:

1. да вземат мерки животните да не замърсяват обществени места, като почистват мястото след дефекация;

2. да вземат мерки животните да не създават опасност за хора или други животни;

3. да вземат мерки за предотвратяване на нежелано размножаване на животните;

Чл. 426. Който не изпълни задължение по чл. 172, т. 1 или 2, се наказва с глоба в размер 50 лв. и животното може да се отнеме в полза на държавата.

Това намерих в Законите. Останалото е в Общинските наредби.



# 146
  • Мнения: 101
А кой орган следи за изпълнението на закона?

# 147
  • Мнения: 2 401
Сийке, че това са си закони, бре.  Трябва да разберем кои са упълномощените от кмета да съблюдават наредбата/ контролиращия орган за законите (като нищо може да се окаже, че такива няма).
Обаче друго ми прави за пореден път впечатление.  Сто мадами гракнаха, изляха си яда и когато стане дума за конкретни действия губят интерес.  До следващия повод за плюене, в който ще се включат още сто други.   Confused

# 148
  • Мнения: 386
Изпратен е email до Нова Телевизия заедно с тази тема!

# 149
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
минзухар Наистина си права, поради тази причина и аз казах, че се въздържах дълго време от коментар, ноооо не издържах....много е наболял проблема. Confused
Ето какво мога аз да направя - имам свободно време да ходя по инстанции и да подавам разни уведомления, оплаквания и т.н., но до там, т.е. някой ако се реши да рови за информация, да оформя исканията и да ги опише на бял лист, то аз съм насреща да ги отнеса там където трябва. Peace

Общи условия

Активация на акаунт