ЧЕЗ и тримесечното им отчитане

  • 3 068
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 178
Кой е този телефон?
Аз също ходих и подадох молба. Казаха ми, че след около 2 седмици ще мога да си взема парите обратно на каса. Да съм била проверявала в сайта и щяло да ми излезе коригираната сума с минус. Сега влизам и нищо не разбирам - отново суми/без минус/, пак пише платени, но този път не през Е-pay. Като сметнах, може би означава консумация около 24 лв. Ако има телефон бих звъннала, за да разбера дали да се разкарвам до касата или още не.
0700 10 010  с цена на градски, обажда се оператор и като набереш 1 ти иска ИТН-то и съобщава сумата и срока. Но аз не съм платила, чаках да коригират сметката, т.е. няма нищо да ми връщат на каса.

# 16
  • Мнения: 2 037
Аз при тях изпаднах в параграф 22. Не получавам фактури от както спряха да носят бележки инкасаторите. Няма как и да влезна в нета да си видя сметката, понеже се иска някакъв номер, който го пише във фактурите. Оказа се, че пращат фактури за мен, но на някакъв си друг адрес. По тел. не може да се промени, трябва да си освободя половин ден да чакам с всички възможни документи. Сега треперя какви сметки ще ми теглят от банката.
И по мейла не приемат корекция на лични данни.
Чудя се само ако аз спра да им плащам те кой ще изключат - мен или хората, на които пращат моите фактури?
Ужасни са от това енерго.

# 17
  • София
  • Мнения: 312
Unknown_lady, чакай само да се либерализира пазара. Е, тогава ще е голямата тесла.

# 18
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Ами аз не вярвам, че в БГ някога ще се либерализира пазара. Такава мафия е, че все нещо ще се договорят как да прецакват хората.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Такава мафия е, че все нещо ще се договорят как да прецакват хората.
Даа има нещо вярно в това. Peace

# 20
  • MJF
  • Мнения: 8 591
гледам новини в момента и точно пак има проблем с чез в района на враца .
да попитам получихте ли " изравнителните"  писма в  софия.аз не съм и сега се сетих за това.

# 21
  • Мнения: 140
Ние си ги получихме прословутите изравнителни писма,но нещо не ни харесаха- уж е лято, а в нашия вход всички клоним към зимни сметки,отпуснали сме му края явно,много ток изразходваме.

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Не и няма такива изгледи за сега. Четвъртата сметка по ред е съвсем същата както и предишните 3.

# 23
  • София
  • Мнения: 746
Аз плащах по 32лв,а сега дойде изравнителната-69лв #Crazy,направо се побърках.Пада се по 45лв.на месец ток.Октомври,когато се топлехме с маслен радиатор плащах толкова,вярно че цените се вдигнаха,ама чак пък толкова???Зимата сигурно ще плащам по 200лв #Cussing out

# 24
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Добре дошла в отбора  Crazy.
Мъжа ми като ходи да им обясни да сменят написаното потребление, изчислено на база минали периоди, беше полудял. Средните сметки на този електромер бяха в размер на 50 лв , а те бяха изчислили 130 лв Shocked. Като подобна сметка сме имали еднократно преди две години януари месец.
За другият ни електромер, който е нов и е от декември си плащаме малко по-малко от зимния период. Приемам го като авансова вноска за отоплителния сезон Confused

# 25
  • Мнения: 2 700
Аз изравнителна сметка не съм получавала, но проверявах редовно в сайта им. Още в края на юли имаше някаква форма на корекция и ходих да си взема парите (върнаха ми цели 320 лв. Laughing)

# 26
  • MJF
  • Мнения: 8 591
solaris, това се казва надвзимане . аз за месец май платих 13 лв след това за юни и юли имах да им плащам по 24 лв . знам сайта но понеже се кълняха , че ще пратят на всеки абонат след двата месеца ново писмо с изравняването и следващи упътвания и затова питам защото при мен писмо още няма. мобилния оператор, вик са редовни.чез до преди измислиците също .сега да видим докъде ще я докарат.
преди години топлофикация ми беше над взела двойно пари за отоплителен сезон и после голямо разкарване докато ми ги върнат

# 27
  • Мнения: 2 068
и аз съм от недоволните дяволни от тях май няма
на вилата в която е ходено само 2 дни за 5 месеца имаме 27лв
и това от скара използвана за затопляне на вече изпечени кюфтета и компютър
бележки не получаваме  #2gunfire от мнооооого дълго време 2-3 г.

# 28
  • MJF
  • Мнения: 8 591
получих заветното писмо от чез .даже и томбола спретнали хората. на А4 на едната страница наблъскали новият им фокус. възхитена съм от начина на смятане на новият им софтуер. браво.на всички съседи , които си споделихме са натаманили така че:
"Възстановена сума от предходен период (-)0,00"
Не съм следила новини последните дни но уж последното ,което бях чула беше че няма да продължат с новата система. newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 1 341
И аз се включвам в отбора на протестиращите!
Първите 2 месеца плащахме по 39 лв.,а изравнителната ми е 92лв.,като яз готвя на газ!!!Излиза,че за 3 м.130лв.,като сложа и 25лв.газ =155лв.
    На вилата сме ходили за цветница за 2 дни   и сега август- тока там е 15 лв.
Нахалството им няма граници!
    Всички се жалваме под сувдинка и нищо няма на яве.
    Не сме единни.
    Ако обявим и ние ПОТРЕБИТЕЛИТЕ  стачка.....или всеобщ бойкот да не се плаща.....
    Чуждите електрокомпании да ни лъжат и какво ли си викат - тия БЪЛГАРИ са търпеливо племе,я да ги поиздоиме...
    Е-е-е-е  500г. - турско робство; 45г. комунизъм - сега  какво търпиме????

Общи условия

Активация на акаунт