Номер 80 в Германия zа мами "с" и "беz" ВИШЕ

  • 13 443
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 636
Да Вечи,и аz каzвам,че се вижда детето,като хване професията си.
Лекарката,при която ходим(тя не е ба6 лекар,но с хомеопатия) каzа,че преди години почети всяко дете било с нойродермитис. Сега каzа,че стра6но много деца са с АДС. Много са,които просто не са иzследвани.Аz покрай моята приятелка съм почети сигурна,но ако някой няма около себе си АДС дете няма и да раzбере zа своето и Ще си мисли,че просто е по_трудно дете.
С чере6ите внимавайте.Като кърмех един ден иzядох една торбичка с чере6и и Томи се скъса да реве,което не бе6е типично zа него.Мъжът ми каzа,че от тях се получават гаzове и явно го е болял стомахът.Толкова zа костилковите плодове.

# 31
  • Мнения: 434
Хана е най-малко 6 часа дневно в детската градина. Никога не съм съжалявала за това решение, все пак аз работя, а мъжът ми почти непрекъснато пътува. Повечето неща, свързани със соцалната компетентност, ги дължи на ДГ. Възпитателите са чудесни и много помагат. Днес, като споделих с тях резултатите от тестовете, те ме увериха, че повечето деца в групата проявяват подобно поведение и това не е ненормално. Просто заедно ще работим за дисциплината и границите.

# 32
  • Мнения: 1 636
Да ви кажа какъв 6ок иzживях сега.В петък сутринта рано иzпраЩам двамата ми мъже.Тръгнахме да приготвяме пари и документите и на Томас паспорта не бе6е на мястото си.Голямо търсене му ударихме.Преди години 2 дена преди да литна с Мартин не намерихме паспорта ми и всичко набегом,zа да хванем полета,като се има предвид колко "често" работи БГ консулство,че и на Мартин паспорта бе6е в моя,та вадихме и двата.1/2 год.по късно следваЩият случай_на летиЩето подаваме багажите и ни каzват,че Мартин не може да лети,няма снимка и БГ я иzисква,та от НÜрнберг обратно,снимки,паспорт в сряда,когато службите не работят,но ни дадоха друг полет и успяхме.Не можех да повярвам,че това ни се случва zа 3 път!!!  Shocked За Щастие си вклÜих по иzклÜчение сивото веЩество  Mr. Green и се сетих,че zа Плеймобил парк ни трябва6е(до 3 год.са беz пари  Mr. Green). Открих го в раницата,с която бяхме. Голям късмет,утре няма да тичаме по фотографи,полиция и съвета  Crazy

# 33
  • Мнения: 1 242
Здравейте висшистки, даже и среднистки! Гонете си мечтите и ги осАществявайте!
Толкова по темата.

Мистичната, аватарът е вРЪХТА! Laughing

# 34
  • Мнения: 1 610
Опа, тук съм. Не мирясахте с тези дипломи.

Хм, кой я поставя тази диагноза АДС? Щото аз поставям граници откакто се е родила, ама нема никакъв ефект.И с обяснения пробвам , и там ефект нул. Който ни е виждал, знае как се пищи, когато я извадя след 10 мин игра от ледената вода в Плеймобилпарка.РЕагира на всичко, сякаш й го правя напук. И се спуквам да обяснявам, а ако нямам време  да обяснявам и настава ад. Писъци по цял ден за всяко изречение. В дните , в които й обяснявам и се занимавам на 100 % само със нея, получавам целувка, ососбено в случаите, когато е мац виновна. Всичко учи с къртовски труд - и ядене на маса, и спане и какво ли още не. За яденето има кой да осира, но за другите неща останалите спазват дисциплината.По думи на майка ми аз съм била ужасно трудно дете и много активна , палава и непослушна. Като видя обаче Мая, майка ми се уплаши
 В социална среда, на обществени мероприятия, ако я пусна да играе тя е в центъра на събитието, първа в белите заедно с местния хулиган/ той е на 6/ . На празника на детската градина заедно с него например поливаха хората с един маркуч и с кофи с вода. На един бирен фест замеряха с камъчки минаващите. Ако има музиканти, танцува на трибуната, запознава се с тях и иска да свири на какъвто инструмент имат.  За рисуване и дума не може да става, а огромен зор се учим да строим с конструктор.Пъзел- хаха, знае кое пърче къде е ,поставя ги в правилния ред но едно до друго, а не едно в друго. Като питам защо, ми се отговаря Es geht nicht. И енергията й бълва като вулкан..Давайте идеи к'во да правим, че ако на обед не си почина ще преритам някой ден.Или просто е съвсем нормално дете, пък аз си въобразявам, че е хиперактивна/? Simple Smile

Апропо , днес ми разказа как не може да си кара лауфрада/ подарък за рождения ден/ , щото щяла да падне. После ми каза, че при племеницата е карала колело с помощни колелца и там искала да отиде.  Сега съм позеленяла, понеже аз самата не исках да се науча да карам колело/ Никой да не прави паралел с шофирането  Laughing /, заради такова тъпо колело със спомагателни.И сега какво? Да го прибирам ли този лауфрад за малкия или да изкачам няколко месеца и пак да й го предложа? newsm78

За леглата ми се искаше да питам, тази кула с пързалката по-удобна ли е от наклонена стълба с пързалка. Майра, вие защо се спряхте на този вариант? Освен това колко високо го взехте 155 или 183. гледам на Woodland- освен, че са ужасно скъпи, при описание на подходяща възраст за горния етаж е споменато между 2,5-3 години. Та взех най-сериозно да се замислям...

# 35
  • Мнения: 7 605
Риенски, ти преди време беШе каzала 4е реди обраzцови стени с Дуплото, сега пък не можела да се нау4и на конструктор  newsm78

Ина4е според мен не е хиперактивна, стига с таzи хиперактивност, аааа, да не стана и аz хиперактивна и да ви спамя по цял ден  Crazy  Според мен си е нормално дете, сега е в бебеШки пубертет, може би ревнува и от брат4ето си, но просто децата са раzли4ни. Ей днес в от4етната ми тема една мама се е уплаШила zаЩото синът й оЩе не говорел смислено и го водила на логопед ли, на психолог ли, zабравих, и й каzали 4е бил иzостанал с 7, 8 месеца  ooooh! и да го водела 2 пъти седми4но там zа да нямало последици  ooooh!

За леглата, бих иzбрала по ниските определено  Peace

# 36
  • Мнения: 1 636
Риен,таzи кула се каzва подест.Тя е 1.по_удобна според мен и 2.zависи колко ти е голяма стаята.В на6ите стаи(в сега6ния и предния апп)бе6е с подест по_удобно.Прецени къде иска6 да го сложи6.За височината от 1/1.5 имаха леглото,но бе6е халбхох,демек 1м.Високото го вzехме сега zимата zа Марти и е 1.4м/1.5м.Риен,като каzвам височината имам предвид лиигефлехето,а не горните канти на леглото. На Флекса и Пайди не помня да съм видяла по_високи от Мартиновото.На Воодланд одавна не съм ги раzглеждала и съм zабравила.По повод въzрастта пак трябва да прецени6 сама.То и на 6околадовите яйzа пи6е да не се дава играчката на деца под 3 год.,но предполагам никой не го спаzва  Wink И на6ето халбхох не бе6е zа 1,5.Виж,дали Мая става ноЩем,дали е внимателна денем на детската плоЩадка и ре6и.В една стая ли са двамата?Ако да мога само да кажа в никакъв случай халбхохбетт  Naughty

# 37
  • Мнения: 1 190
... При всеки е различно, затова е голям проблем да намериш правилния крем.

Ами за това са тестерите де, пробваш - харесваш или не харесваш!

# 38
  • Мнения: 11 317
Риенски, девойката ти показва абсолютно нормално за възрастта си поведение. Ти какво очакваш? Да седи мирно и кротко до гъза ти и да не гъква? Ако не сега, то кога ми кажи ще си покаже хлапето всичките мурафети? Кога ще си покаже характера и ще се кефи на НЕЕЕЕЕЕЕЕ! После като го вкараме след година две в калъпа на системата и отиде - строй се преброй се още в детската градина.
Ми така де - я и разреши да бъде дете и стига си се впрягала от детски глупости.
Мише, много правилно, че си изкоментирала с възпитателите резултатите. Предполагам, че те самите водят досие за всяко едно дете. Във вашата градина работят ли по системата Портфолио? Ако да, тогава нещата са много по-лесни и за теб и за самите възпитатели. По всяко време можеш да поискаш да хвърлиш поглед над портфолиото и да го разгледаш.

# 39
  • Мнения: 9 052
Мишке , аz намирам доста раzлика между дисциплина и концентрация. Вие кое точно ще учите? Концентрацията според лекарката как трябва да постигне детето? Само ли трябва да се концентрира и да прави нещо, както чико иска, или може да се концентрира дори цял час в интересно zанимание с въzрастен или другарче?
Това ми е много интересно, zащото Сашко може да се концентрира много дълго време , но ако някой се zанимава с него и не може да се концентрира и 1 секунда , ако сам се zанимава. Това няма общо с дициплината , а с необходимостта на детето от компания , блиzост, итеракция ... има zа мен раzлика.

# 40
  • Мнения: 1 636
Жалкото е,че не винаги на въzпитателки може да се вярва и раzчита.Когато Марти бе6е в градината се оплаква,че едно от децата го удря с Зигг 6и6е по главата.Каzах му да каже на учителките.Като е каzал са му каzали,че е "пеzе"  Twisted Evil. Като ги попитах тях ми отговориха,че не е вярно.Чудя се,ако не е вярно от къде му е до6ло на ум тоzи отговор на едно дете,което на е на 4 год. и оЩе каzва истината  newsm78 И как мога да очаквам,че една въzпитателка (втората бе6е или да оправя след zакуска или да подготвя обяда,или да раzтребва след това)може да въzпитава 26 деца,от които 3 са с памперс  Rolling Eyes В 2 си zаминаваха половината въzпитателки... Предполагам,че не навсякъде е така,но каzвам как бе6е при нас. Раzбира се Томас Ще тръгне на 4.5 на градина,само zа да не е в таzи,където бе6е Марти.Дано там е по_раzлично.
Жабо,аz искам като си прави дома6ните да ги прави сам,zаЩото така правят другите деца на неговата въzраст. Томас може сам да играе,вzема си zико колите и сяда на zемята,кара ги,говори си,а това Мартин с 4 год.повече не го може и прави.Мога да сравнявам и zа това го правя  Wink Едно време си мислех,че всичко е ок.

# 41
  • Мнения: 9 052
чико , децата са раzлични, пък и аz поzнавам едно момиче, което скоро ще zавърши вишу и още учи предимно с  компания . Няма zначение кой ще висне до нея . Това си е навик или необходимост от компания , присъствие ... някаква си човешка особеност, но не го намирам zа приzнак zа хиперактивност.   Hug
Нашите въzпитателки са малко по ОК, в смисъл намирам им косури, но като им кажа и се zамислят и  гледма се поправят нещата .

# 42
  • Мнения: 434
Без да поставям знак за равенство между дисциплина и концентрация, смятам, че двете са част от един дълъг процес във възпитанието. Не познавам нито едно дете с вродена концентрация, освен по отношение на основните инстинкти. Умението за системно занимание, последователността при извършването на една задача, все едно дали тя изисква 30 секунди или 30 дни, е резултат от дисциплинирана подготовка и тежка работа. Това е, така да се каже, умението да се "самоизлъжеш", че всяка следваща стъпка в извършването на дадена задача е по-интересна от предишната и те води към един желан /или поне интересен/ резултат. В обратния случай всеки страничен детайл се превръща в обект на много по-голям интерес от основното, с което се занимаваш - започва да те сърби навсякъде, яде ти се сладолед, въпреки че го мразиш, четат ти се вестници, които иначе не поглеждаш, или започваш да си събуваш чорапите и държиш доклад на съвсем различна тема, както Хана направи вчера по време на теста си.

Ежедневието ни показва, че интересните теми, над които се концентрираме доброволно, за съжаление са твърде малко. За останалите се налага да прибягваме до добрата стара дисциплина.

# 43
  • Мнения: 9 052
Мишка не съм съвсем съгласна, zащото има мног оначини да се направи 1 нещо. Някои може да са интересни, други да са скучни ... Правя наприемр паралел между дисциплината и zуибренето ( като ученето с интес е далеч по полzотворно). Т.е zа мен, ако е въпрос до специфичност на детето, например ще учи с друг човек, но ще учи с интерес и внимание , но пък няма да е тренирано и дициплинирано да учи само, въпреки , че не му е инетересно така ...
Може да съм много в грешка, но инстинктивно не бих действала "принудително" . Тук пък идва въпроса zа прекаляването, качването на главата и раzлигавянето ... някъде и някак трябва да раzбера границата  newsm78

# 44
  • Мнения: 4 138
пльок. и аз в новата тема.
вишиту не ми понася. клепам се с клиник. 38 пари за едно малко бурканче. изедници.

Общи условия

Активация на акаунт