Задушени пресни картофи -

  • 26 030
  • 19
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 307
Как мога да направя задушени картофи в йенска тенджера направо във фурната без да ги варя предварително ?

# 16
  • Мнения: 5 001
Как мога да направя задушени картофи в йенска тенджера направо във фурната без да ги варя предварително ?
Слагаш картофките добавяш мазнина и малко водичка,1 връзка копър,сол.Похлупваш и буташ във фурната  Peace Бързо стават защото са пресни сега....

# 17
  • Мнения: 6 301
Вместо сол слагам соев сос,много ми харесва.

# 18
  • Мнения: 3 929
Ето и един вариант от мен. Не са точно задушени, но...
Обелват се пресни картофки. Ако са дребни, се оставят цели иначе ги режа на едри кубчета. Сварявам ги в подсолена вода с олио в нея, но да не се разкашкат, а да останат цели. Изваждам ги от водата в йенска тенджера. Загрявам на котлона краве масло, колкото аз преценя, че искам като количество. Разтопеното и загрято масло изливам върху картофите, поръсвам леко с черен пипер, настъргвам отгоре сирене и кашкавал, може и от двете по малко и най отгоре поръсвам малко копър.
Добър апетит!

# 19
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Аз ги изчетквам добре с обратната страна на гъбата за чинии. Слагам ги в тенджера без капак на котлона за 10 мин. без нищо- докато им се изпари водата. После добавям масло и/или олио, похлупвам с капака и чакам да се задушат /докато добият златиста коричка/, като често разклащам тенджерата. Като ги извадя слагам чесън, копър, сол и поръсвам с червен пипер.

Общи условия

Активация на акаунт