Януарски сладури 2005 - 13

  • 53 241
  • 222
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 467
Гледам че навсякъде има болни, като у нас. Нещо и ние не можем да се отървем тази зима, но най-много боледува малкият.
В момента е великденска ваканция, цели две седмици с две деца у дома е голяма лудница. За да има мир пускам на големият по някой филм (лоша майка, а ?), а малкият през пет минути го питам дали му се спи  Joy Иначе стихотворения не съм опитвала да го науча, но не е лоша идеята  Thinking

# 91
  • Sofia
  • Мнения: 366
Миа не се притеснявай може да не прихване Ева от вирусчето. Най-добрата приятелка на Тея се разболя от скарлатина. Първите признаци се проявиха докато играеха в къщи. Бях им дала да пият сок и моята за да не изхвърля сока изпи и нейния. Бях убедена че ще я пипне и тя - останахме си здравички. Другата и приятелка в градината беше с варицела. Пак се ослушвах и вечер и сутрин я оглеждах за пъпки - пак не прихвана. Зимата имаха този вирус с висока температура и разтройство - всички болни по 1 седмица моето го пипна и го изкара за 1 следобяд. Но пък нас ни морят ечемици.

Ние имахме тържество за първа пролет. По него време бяха под карантина заради варицела, но госпожата каза че децата са се подготвили и тържество ще има. Болното детенце тъкмо се върна, изкараха си тържеството и след това имаше още разболяли се, но още си се радват на тържеството. Та нашето стихотворение не беше научено напразно. Но моето знаеше и на останалите стихчетата и ги рецитираше наред с обяснението - ами те не си ги знаят или те не искат да ги кажат и аз им ги казвам - и бях силно притеснена да не тръгне и на тържеството да ги замества и да има недоволни родители. За щастие си каза само нейното.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 366
Аз нали се похвалих че сме се разминали и този път с варицелата...Вчера я водя на градина и 5 деца в списъка за карантина на групата. И пак сме в очакване. В групата бяха само 8 деца.

# 93
  • Мнения: 2 003
Жоро пак е болен-някакъв ларингит CryПрез седмица-две и сме болни-направо вече не знам какво да направя.Момичета, знаете ли нещо за тестването за алергии-тестове, цени, колко са сигурни и т.н.Чакаме го да оздравее и ще го тестваме-вече май няма съмнение, че е алергия ,но да видим към какво newsm78

# 94
  • Мнения: 467
Десито, не знам за цени в България, но преди два месеца една докторка ми изписа един тест за алергия към млечни протеини и като му чух цената не го купих (30 евро  Shocked). Но ако имаш направление за дерматолог, те правели тестове за всички алергии в кабинета, не знам обаче дали струва нещо и колко (тук плащам само консултацията).

# 95
  • Мнения: 2 003
то едва ли ми трябва точно за дерматолог, защото алергията не се явява като кожен проблем, а по-скоро като дихателен.Би трябвало да е алерголог-знам, че има кръвен и кожен тест newsm78, но и за двата съм чувала противоположни мнения.

# 96
  • Мнения: 455
Десито, не знам до колко ще ти бъда полезна, но една приятелка, чието дете имаше подобни проблеми, беше казала, че преди 6г. не се правят такива алергични тестове. Оказа се, че детето го израсна, сега е на 8.

С нашето болудуване през зимата, реших, че най-добрата профилактика не е в лекарствата, а ходенето на море и планина-така, че лекувайте се, но мислете и за лятото...

# 97
  • Мнения: 467
Веселка, има нещо вярно и в това, което казваш. Наистина много алергии се израстват, колкото и да ни изглеждат страшни в детска възраст. Моят мъж е бил астматик, като бебе, но с възрастта пристъпите са се разредили и сега изобщо ги няма.
Наистина няма нищо по-хубаво от чистият въздух, ех море, чакам те с нетърпение  Grinning

# 98
  • Мнения: 2 003
то ние сме си на морето, обаче май много деца, които живеят по морето имат такива проблеми.Лятото ще ходи на планина да, но ако има алергия към нещо конкретно трябва да го пазя.

# 99
  • Мнения: 657
Мога ли да се включа в отчетната темичка.имам дъщеричка януарка  Grinning и сме от Русе. Ще се радвам да обменяме опит.

# 100
  • Мнения: 467
Може, може  Grinning Добре дошла   bouquet
Ние сме малко мързеливички за писане, дано потръгне темата...

# 101
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Добре дошли на новите. Момичета нещо ни замря темичката бе. Що така спряхте да пишете и аз незнам.

# 102
  • София
  • Мнения: 6 213
Моята щерка е с баща си в провинцията при баба. Спряхме я преди великден от детска, за да участва в подготовката по боядисване на яйца и козунаци. те пък през това време влезли в карантина от варицела. Аз се страхувам още за малкия, да боледува от шарки и не смея да я пусна. Да видим колко време ще се точи тази карантина.

Иначе като е в къщи лудницата е пълна. Въпроси и то екзестенциални "защо и кога аз ще умра?" съпроводени с драми: "не искам да имам 2 деца искам да имам 3 деца и всички да дойдете на да ме гледате като се женя"  Crazy
Спирам, че малкия ме дърпа

# 103
  • Мнения: 2 003
Оздравяхме-и двамата.То Георги лесно го изкара, ама майка му много я събори тоз грип Mr. GreenСега и аз съм го спряла от градина, че много болни бе. То и детето май не умира от желание да се връща на градина-добре му е при баба и дядо в Хасково Wink Wink Wink

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 366
Добре дошли на новите!

Миа за "успокоение" нашата карантина за варицела си е от февруари. На всеки 2 седмици има по 1 болно дете. Преди 2 седмици имаше бум от 6 деца. От 5 дена е болна пък най-добрата приятелка на моята. А моето гардже продължава стоически да не прихваща варицелата. Другата седмица се гласим да ходим на бал на братовчед и и предполагам че тогава може и да е пъпчасала. Та тръгне ли тази шарка докато не дойде лятото и да излезнат във ваканция децата няма лесно да мине карантината...

Ние утре си имаме открит урок по балет. Ще ни танцуват "Лебедово езеро"  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт