Ахтопол-2008г

  • 13 339
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 231
Ronisum, това, че искат 30% от стойността капаро не е показател за измама - всички практикуват така. Миналата година аз се занимавах с лятната ваканция (свекърите от Англия идваха и исках да ги изненадам) и мен ме накараха да преведа част от парите като потвърждение на резервацията. Не е чак извън града - точно в началото е. Даже никак не са далеч - то колко е Ахтопол Simple Smile
За млада двойка незнам - не ми с евидя да има много дискотеки. По-скоро спокойно ми се струва на мен - за отдих на морето (което не може да стане в Сл. брях примерно )  Simple Smile  Храната в повечето ресторанти е добра - особено в ресторанта на х-л "Ескада", който добре оплюх, но откъм ресторант са безупречни!!! Цените са народни (пак не като на Сл. бряг, но все пак - като за курортен град - ми се видя нормално скъпо, че даже евтино на места).
Плажът на Ахтопол аз лично не харесвам никак (може би защото сравнявам), затова препоръчвам Силистар и някъде имало и плаж "Косата" - незнам къде е , но може да го потърсят - гледах снимки, много е красиво...
Пак благодаря за отговора. Ми то малко си е притеснено да пращаш на непознати пари. Ние лично винаги сме ползвали агенции. Хем сигурно, хем през тях има отстъпки, но този хотел камелия, не го предлага никоя и малко нещо ни беше съмнително. А миналата година мъжо е гледал репортаж именно за такива измамници с мними хотели (и то за Ахтопол). Та радвам се, че този хотел не е от тях. Дано си искарат хубаво.

# 16
3дравеите някои има ли впечатления от бунгала "България" в Ахтопол энам че се намират малко преди да влеэнеш в града но колко наистина е далече от центъра да не са эабутани някъде на припек имам инфо само че са до эавод България до топлофикация някои има ли повече инфо?

# 17
  • Мнения: 282
Миналата година през юни бях в Ескада - не е много зле, но не си заслужава втори път да бия толкова път /от Бургас/ до този хотел.
На рецепцията са супер любезни, но крайно неориентирани - много често на въпросите си получавах отговор "не знам, не съм от тук".
Резервацията направихме по интернет и нямаше никакви проблеми, даже отстъпка ни направиха за предварително плащане.
Камериерките се стараят, чаршафите ги сменяха редовно, но кърпите ги получавах винаги мокри и с петна,  с мирис на повърнато, който се получава когато не се прострат да съхнат навреме.
Като цяло хотела е симпатичен, но е правен евтино и вече има евтин вид, мазилката се рони, разни неща в банята се разпадат вече.
Водата в басейна настина е студена, но чиста, всъщност самия басейн е доста миниатюрен, стаите от тази страна са прекалено близо до него.
Плажа не е пред хотела, каквото впечатление създават снимките от сайта, а доста встрани и пътя до него е запуснат и неприятен - буренаци, камъни, че и малко стръмно отгоре на всичко.
Така наречения "плаж на хотела" е доста мъничък, първите три дни от почивката ни минаха сред водорасли и съпътстващите ги летящи твари, изчистиха го чак след като изразих възмущението си на рецепцията.
Точно на самия плаж имаше кораб-заведение, чалгата от него дънеше нон стоп през целия ден.
На снимките се изтъква, че хотела има романтична гледка към морето, но това не е съвсем така, защото преди погледа да стигне до морето, преминава през останките от някаква грозна развалина.
Закуската не е кой знае какво, шведската маса е от най-евтините възможни продукти, веднъж се случи да няма захар, друг път беше свършило сиренето и можеше да се закусва само със сладки неща.
Храната в ресторанта не ми хареса, много по-вкусно и евтино, в по-приятна обстановка готвят в малките ресторантчета на пристанището.
Това са нещата, които на мен ми направиха неприятно впечатление в този хотел, като цяло почивката беше нормална, но цените според мен не са адекватни на качеството, което получаваш.
За същите условия през септември на втора линия на Слънчев бряг плащахме 10 лева на човек за нощувка без закуска.

# 18
  • Мнения: 2 755
Към тези, които вече са ходили в Ахтопол и са наясно.
Колко км е разстоянието между Ахтопол и плажът Силистар?
Хубав ли е пътя или познатата картинка?
До плажа има ли удобно място за паркиране?
Има ли заведение, от което можеш да си купиш кафе или някаква друга напитка?
Има ли плажна такса?
А чадъри? Ако да, по колко на ден?
Предложиха ми една оферта и се чудя дали да приема. newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 545
Ахтопол - Силистар е далече за всеки ден за мен е абсурд, но ако обичате да ходите на плаж с колата ... пътя е тесен с дупки ... натоварен По-добре идете в самия Синеморец  Peace

# 20
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Виждам има впечатления от х-л Камелия. Споделете как са стаите, обслужването.

# 21
  • Мнения: 2 231
Виждам има впечатления от х-л Камелия. Споделете как са стаите, обслужването.
Брат ми днес е пристигнал там. Настанили са се към 12Ч. Каза, че е доволен, било чисто и хубаво. В стаята (двойна на партера) има хладилник и телевизор. Аз не съм била там и го предупредих, че е далече от плажа и центъра, но според него не е толкова. Хотелът бил на 100м. над шосето, пресичат го и надолу между бунгалата по някаква пътека излизат на плажа. Отнемало им не повече от 10 мин. нормално ходене. До центъра на Ахтопол също горе долу толкова. Аз се бях договорила със собственика и са платили по 25 лв на ден за двойна стая (за стаята, а не на човек), сега цената е по-висока Mr. Green. Бях дал капаро и на място са доплатили разликата. Мъжът (собственика) излязъл коректен, като и дума не обелил зая по-високите цени. Та с 2 думи много им харесва засега. Като се върнат на 06.07 (имат малко отпуска) ще докладвам ако имат някакви забележки по престоя.
На сайта им има снимки на стите, взависимост за коя питаш:
http://www.hotelkamelia.com/Galleryrooms.htm

# 22
  • Pb
  • Мнения: 1 183
ronisum, благодаря ти за бързия отговор. Ще ми бъде от полза всяка допълнителна информация, включително дали нощно време е шумно, че ще ходим с хлапето. Някой беше споменал за ремонт на пътя, дано всичко е приключило вече.
Точно стая на партера ще се взема, за да се стига макс. лесно с количката.

# 23
  • Мнения: 4
Здравейте мили момичета ! smile3525 Пиша с една молба-ако няма да затрудни някои от вас които ще почиват в Ахтопол да проверят името на хотела който е на брега на морето /оранжев;с басеин;от горната страна на улицата се намира хотел Кайлас-също оранжев на цвят/миналата година бях в Ахтопул но хотела още не беше пуснат.Моля ако не ви затруднявам вземете и телефон на хотела.Благодаря ви предварително страшно много ! ! !   newsm51

# 24
  • в баира
  • Мнения: 861
Ахтопол е страхотен! Миналата година бяхме там за първи път и много ни хареса. Повечето време ходихме на плаж в Синеморец - да, тесен е пътя, но не е много натоварен. Не е далече. Плажът в Ахтопол  - мно-о-ого стълби до там, но пък ивицата е много дълга и има предостатъчно място. Друг любим плаж - Силистар. Не знам на колко км е след Синеморец на юг, но си заслужава.
Бих отишла пак, но тази година сме в друга посока.

# 25
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Преди 3 дена си дойдохме от Ахтопол. За пръв път почивахме там, но просто съм възхитена, изкарахме страхотно.Ходехме на плаж в синеморец, но си ползвахме и централният плаж на Ахтопол, и двата ни харесаха много.
Догодина пак бих почивала там.

# 26
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
От Ахтопол до Силистар е12- 13 километра.
Преди два дни се върнахме от там.....зависи кой какво търси?
Има и тухлени бунгала ,но около тях се разнася ужасна миризма от контейнерите......,така че избрахме по скромни бунгала на Родопа -Сливен(собствена баня и тоалетна).Дворчето е много поддържано,дори като си тръгвахме за втори път бяха дошли да пръскат против комари,кърлежи.....,но пътя в зоната на всички бунгала е ужасен  за кола.....Градчето не се развило за последните седем години.....,но пък ние търсихме спокойствие и го намерихме.Водата е кристално чиста и топла в близост до стария кораб,който е в единия край на плажа.
Ами това е ,ако мога да бъда полезна с нещо питайте... Hug

# 27
  • Мнения: 168
Миналата година бях в Ахтопол и на дали някога ,ще отида пак там. Много скучно место за почивка.
Чадър на плажа беше 5лв ( колкото и в Слънчев бряг) пълно е със стари ,разрушени бунгала и почивни станции ,в които можеби преди 30 г. е кипял живот но не и сега. Като минаваш вечер покрай тези бунгала все едно си в изоставен град. Плажа е далеч. Обстановката е доста подтискаща


 Според мен не става за почивка

# 28
  • Pb
  • Мнения: 1 183

 Според мен не става за почивка

или по-скоро е баш за почивка  Laughing

Ние в събота заминаваме на там, 10 дена по-късно и аз ще изразя мнение от престоя ни.

# 29
  • Мнения: 2 755
Прибрахме се от там преди 3 дни. Градчето е чисто. Има хубави ресторантчета и цените не са високи. Детски площадки също има. Има и място за паркиране. Въобще местните се стараят, но това което им разваля бизнеса е плажът. Отвратителен е. Камъни, водорасли, боклуци и....5 лв. за ръждясал чадър. И собствен чадър да ползваш, пак трябва да им платиш, защото си в платената зона.Crazy Sick Има и безплатни зони тук-там, но там е тарапана. Е, добре че Силистар е наблизо. Входът е 3 лв. Плажът е прекрасен. Много ми хареса.
Накратко. Ахтопол е добро място за почивка за хора с малки деца, стига да сте с кола, за да може да ходите на плажа Силистар.
За тези, които обичат да почиват вихрейки се по барове и дискотеки, Ахтопол не е мястото.

Общи условия

Активация на акаунт