Селско

  • 6 978
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335


Трябва да си "селянин" в "онзи смисъл на думата", за да я използваш във въпросния смисъл.


# 16
  • Мнения: 3 447
Добре, добре, най-големите селяни са софиянците, можете да заключите темата  Hug

# 17
  • Мнения: 502


Трябва да си "селянин" в "онзи смисъл на думата", за да я използваш във въпросния смисъл.



  Интересно е откога думата"селянин"е започнала да се използва в "този смисъл".Мисля,че по времето на Вазов,да речем,пък и доста по-късно,не са употребявали думата като нарицателно,а само в прекия и  смисъл.Дори и по времето на Бай Ганьо не е било обидно да те нарекат "селянин".Може би по времето на соца,когато трябваше да имаш гражданство(по-старите знаят),може би тогава се "поселянчиха"нравите. Или още по-късно,при демокрацията?

# 18
  • Мнения: 871
Селянията е манталитет и няма лекуване Mr. Green

# 19
  • Мнения: 4 585
Ами селянин има същия смисъл, който за мен има
столичанин, софе, кестен.

# 20
  • Мнения: 335
Не познавам кореняк софиянец (поне от 2-3 поколения), който да се изразява така ("селянин", "селско" и т.н.)

# 21
  • Pernik
  • Мнения: 4
Съгласна съм, че има незаконни сметища ,но какво трябва да се прави с боклука,който не е изхвърлян с месеци?

# 22
  • Мнения: 1 072
При мен няма териториално разпределение. Под селянин разбирам някой, който се държи все едно ей сега е слязъл от балкана. Все едно е сам в града и неговите нужди, потребности и намерения трябва да са приоритет №1 на всички останали. Няма го приличието в държанието, толерантността, умението да живееш не пречейки на другите.

Уважение и почит към селския човек, за когото не става дума в темата.

Добре, добре, най-големите селяни са софиянците, можете да заключите темата  Hug

Не се знае какви са, но могат да бъдат забелязани най-вече в София.  Mr. Green
Доне, всите селяни сме тука вече, кака. Знам, че знаеш.

# 23
  • Мнения: 502
Не познавам кореняк софиянец (поне от 2-3 поколения), който да се изразява така.
 Ако се хванем за тази мисъл,произходът на тази недомислица идва от комплексарите от село и провинцията,които са се заселили в града и не искат вече да са селяни.

Последна редакция: ср, 18 юни 2008, 23:26 от maraidara

# 24
  • Мнения: 335
... Интересно е откога думата"селянин"е започнала да се използва в "този смисъл"...

Откакто да си бяла якичка е признак на интелект.

Ако работата не цапа, значи не си "селянин".

# 25
  • Мнения: 335
Не познавам кореняк софиянец (поне от 2-3 поколения), който да се изразява така.
  Ако се хванем за тази мисъл,произхода на тази недомислица идва от комплексарите от село и провинцията,които са се заселили в града и не искат вече да са селяни.

По това време, дето го описваш, София е била невероятно "село", а последният спомен за столица е от Велико Търново.

# 26
  • Мнения: 3 423
Нещо като "българска работа".
Не ни пречи да се гордеем, де.
Иначе.

# 27
  • Мнения: 2 161
Употребявам тези изрази.И досега веднъж не е било,за да обидя селянин от село.А манталитетът на гражданите.


Цитат
мърсотията в един асансйор

Това сега е селско.

# 28
  • Мнения: 335
Няма нищо селско, нито градско, да сбъркаш й и ь в някоя дума.
Това означава просто, че не знаеш едно правило от граматиката.

Не е манталитет, каквото обаче е да наричаш някого "селянин" не според смисъла на думата.


# 29
  • Мнения: 3 447
Доне, всите селяни сме тука вече, кака. Знам, че знаеш.
Е тука сме, де  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт