Бебо си държи главата само на ляво :(

  • 9 099
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 112
И моят съвет е да се консултираш със специалист. Бебчето на една приятелка имаше такъв проблем и се наложи физиотерапия. Иначе мускулите на вратлето от едната страна няма да са толкова развити като тези от другата. Звучи логично, все едно да тренираш само единия крак и да очакваш да са еднакво развити двата.
От друга страна виждам, че има майки, които споделят, че при тях е имало такъв проблем и впоследствие се е оправил без намеса. Пожелавам ти и при вас да е така.

# 16
  • Мнения: 71
ти пак говори с педи на консултация, но според мен не се притеснявай.ако имаше проблем или болка щеше да плаче.и моята малка беше така известно време и аз се бях притеснила.но после всичко си отмина

# 17
  • Мнения: 5 001
Заведи го на лекар.
Моя приятелка имаше същия проблем точно на вашата възраст, оказа се сханат нерв на вратлето и с масажи се оправи Peace

# 18
  • Мнения: 1 165
Здравейте на вси4ки!
Искам да ви споделя нещо, което запо4на мъни4ко да ме притеснява и да ви питам дали вие имате подобен опит и ако да, какво се прави в слу4ая и трябва ли да се притеснявам?

Беб4о Калоян е на 2 месеца и лежи като държи главата си само на лявата страна, като го вдигна също си върти главата само на ляво Sad

Ве4е запо4на да му се деформира главата от лявата страна...като се опитам да го сложа на дясно (съответно го затикам с одеала отзад за да не се обърне) много мрънка и иска да се обърне....говорих с педи, каза ни да ходим на ортопед, аз взех направление и ще отида, но други майки ми казват, 4е това е нормално и ще се оправи като запо4не да може да се върти сам и да е по-активен...

Моля да ми дадете съвет от ваш опит и знания...

Благодаря предварително
Поздрави
Не искам да те плаша, но и ние бяхме така. Оказа се,че сме с тортиколис. Това е скъсяване на мускулчето от едната страна и затова детето си държи килната главичката. Не се притеснявай-поправимо е,ако въобще се окаже ,че е такъв проблема. Ходихме на физиотерапия и се оправихме.  PeaceЗа съжаление при нас обаче този проблем винаги излиза, когато малката настине. Остана й слабо място. Моят съвет е , ако си от София да заведеш дедтето в ДОК в Горна Баня. Аз не съм от столицата и за мен беше трудно да намеря добър спициалист в нашия град и може би заради това проблемът остана. Tired

# 19
  • Мнения: 1 165
И друго се сетих-не отлагай прегледа. Ако сте с тортиколис е добре да започенете терапиите веднага, защото е по-лесно,когото детенцето е малко. Успех! И не се притеснявай!

# 20
  • Мнения: 9 973
скоро ще я върти пък само на дясно Laughing
спокойно Wink

# 21
  • Мнения: 66
Имахме същия проблем. Оказа се, че бебо има хематомче от едната страна на вратлето и съответно мускулчето там е по-напрегнато. Ходихме на физиотерапия- нагревки, масажи и ултразвук. Има подобрение, но продължавам с масажите в къщи. Лекарите ме уверяват, че нямаме голям проблем, но е добре да се вземат мерки навреме.
Пожелавам успех и на вас!

Общи условия

Активация на акаунт