*~*СОФИЯ*~* Ла Лече Лига среща - 21. юни, 11 ч.*~*

  • 1 285
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
21. юни, събота, имаме ЛЛЛ среща в София.
Тъй като времето е подходящо, предложението е срещата отново да се проведе навън, зад грозния паметник в градинката на НДК.
  Grinning


21 юни, 11 часа.
Тема:Доброто хранене е лесно Grinning
Чудесна възможност да споделите опит и мнение за това как се справяте и от какво се ръководите при изобра на здравословни храни за бебето и семейството, както и да потърсите съвет и помощ за всичко около кърменето, което ви вълнува Simple Smile

По желание който иска, може да носи нещо дребно (но здравословно  Grinning) за почерпка или пък вода/сок.

Срещата е неформална, продължава час - час и малко.

Забележка: Моля ви, опитайте се да дойдете навреме, за да може срещата наистина да започне в 11 - 11,10ч. Разбира се, с малко дете пътуването и стигането някъде в определен час може да е наистина трудно, но нека се опитаме отново да започнем по график Simple Smile

Моля, запишете се в темата кой ще дойде!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com



# 1
  • Мнения: 247
Ако не замина ще дойда със сигурност  Peace

# 2
  • Мнения: 660
Здравейте,  Hug

Харесва ми предложението да е навън, но сигурно ли е? Ако е лошо времето, каква е алтернативата?

Има вероятност да пътувам и аз, но ако съм в София ще дойда, че пропуснах последните две срещи. 

 

# 3
  • Мнения: 100
И ние ще дойдем, нали още се кърмим  Peace

# 4
  • Мнения: 2 614
Защо все в събота ги правите?
Ние работещите хич не се класираме  Cry
Приятно изкарване  Peace

# 5
  • Мнения: 5 401
Ех и този път няма да ви видя!  Cry

Защо все в събота ги правите?..

Мда! Не може ли в неделя?!  Praynig Не че съм на работа в събота, но преди обед ми е любимо време за прекарване насаме с любимите ми мъже.  Simple Smile

# 6
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Разбирам ви, момичета - и за мен е по-удобно да можем да местим датите и часовете така, че да отговарят на разписанията на всички ни.
Обаче идеята с точната седмица и един и същи час е именно за да могат да се обхванат и майки, които не посещават интернет. ЛЛЛ-сбирките не са форумски сбирки по презумпция. Има жени, които не четат във форума и няма как да са информират за промени в разписанията. Затова е добре мястото и времето да остават постоянни.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 241
  Ще се опитам да дойда, а ако успея да убедя таткото да дойде с мен и да гледа малките някъде около НДК-то ще е супер. Ако не отново ще тичам по тях и ще изпусна голяма част от срещата  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 247
И аз ще се опитам да дойда. В събота синът ми става на 1 месец. Хедра, благодаря за помощта при старта на нашето кърмене.   bouquet Hug

# 9
  • Мнения: 1 216
Идваме с малчо - засега където и да е, само се надявам да съм с колата да взема да покажа слингове

# 10
  • Мнения: 27
Ако не мине котка път, този път и ние ще се присъединим към вас!  Ще ми бъде интересно! Hug

# 11
  • Мнения: 100
За съжаление Керем е болен и много кисел. Надявам се после да разкажете как е минало.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 241
  И аз май отпадам.

# 13
  • Мнения: 392
Мисля че ще успея да дойда. Би ми било интересно да си пообщувам с други кърмещи майки.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 348
Лелееее  ooooh! , аз забравих, че утре (днес  Blush ) е събота! Добре, че надникнах.
 Е, на линия съм . дано успея да бъда точна.

# 15
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 836
Някой, който идва със сигурност и ще е там в 11ч, моля да ми запише номера и да ми звънне на .....
Но - обезателно да пише тук, като запише номера ми, за да може колежка да го изтрие Simple Smile

Последна редакция: сб, 21 юни 2008, 10:32 от wa_wa

# 16
  • Мнения: 3 718
И ние ще вземем да дойдем  Simple Smile Темата ме вълнува особено силно.
Бу, записах ти номера, сега ще звънна  Peace

# 17
  • Мнения: 2 614
Духом ще съм с вас и ще ви завиждам.... ooooh!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 348
 Мълчите си... ми аз ще помъкна крак  Grinning .
Аз бях втора на срещата  Grinning , е имаше и друга майка, но тя не беше на точната пейка  Mr. Green , а Шаманката ме изпревари с 3 секунди.
 Сега по същество: много съм доволна, че присъствах, защото научих ценна информация, получих ценни съвети и видях ценни хора  Heart Eyes .
 Чудя се дали да лепна мини-плаката на някоя аптека в Горна Баня или в "Доверие"  Thinking . Къде ще е по-подходящо?

# 19
  • Мнения: 1 216
skrech,  ще избереш по-доброто място!  Hug

Ето и обещаната рецепта за сусамки.
Има 3 основни правила:
1. съотношението на захар и сусам е 1 : 2
2. ако искате класически вкус трябва да се използва бяла захар
3. когато захарта се топи трябва да се действа бързо, за да не започне да се карамелизира (защото после сусамките нагарчат)
ето и съставките:
 захар = 250гр
    мед = 250 гр
 сусам = 500гр (обикновено се продава на пакетче по 200гр, което е предостатъчно за едно правене. Т.е. трябва да се намалят наполовина останалите съставки)
 1с.л. зехтин
1/2 с.л. сок от лимон
1/2 кафена лъжичка сол
нужен е и един лист хартия за печене

Звучи пипкаво, но е много лесно и вкусно ето каква е процедурата
Семенцата сусам се запичат във фурната, колкото да променят цвета си от бял на леко жълтеникав
Захарта  и медът се слагат в малка тенджерка на слаб огън и се разтапят, с непрекъснато бъркане. Прибавят се мазнината, солта и лимона. Тук трябва да се внимава да не загори сладкото. Изключва се котлонът и сусамът се изсипва при захарта. С бързи движения се смесват, бъркането с лъжица е много подходящо и удобно. Тук започвате да действате като на забързан каданс. Изсипвате сместа върху минатата с мокра ръка хартия за печене и я разточвате с точилка или бутилка (намокрена, за да не залепва сусамът) с дебелина 1см. С остър нож нарязвате получения лист от сусам. Като се втвърдят и изстинат са готови за папане. Ммммммм

Общи условия

Активация на акаунт