Афти и ситни пъпчици, какво е пак това чудо?

  • 13 800
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 491
Моята дъщеря миналата година изкара т. нар "летен грип с афти", беше много популярен лятото. Имаше големи афти в устната кухина и температура. Мазах я с Фунгостатин (с аромат на банани е), може и с Нистатин, активното вещество е едно и също.

# 16
  • Мнения: 583
ние преди месец изкарахме нещо подобно. първо започна с една афтичка, след това една сутрин се събудихме със ситен обрив, който обхвана цялото тяло-казаха алергия, но с афтите настана бум. обривът отшумя за два дни, но афти и избиваха месец и половина ooooh! ходихме при няколко доктори, но уви никой нищо не казваше конкретно. афтите мазахме с дактарин, но ефект имаше само зовиракса,  като поминат-пак нови. едва сега май затихват вече, пък и аз спрях да ги мажа....може би просто е поредният вирус/за който педиатрите още не са чули Naughty/ newsm78

п.с. сладолед тази година още не сме опитвали!

# 17
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
За сега поне няма нови които да са избили.Но тези в устата лекарката и ги намаза с някакво светло кафяво лекарство не запомних как се казва Embarassedтака се бях ошашкала.Та с това лекарство и ги тушира и сега са като ранички.Но много е боли.Поне няма нови.Днес пак се обадих на доки и ми обясни,че едва на 7 ден ще се оправи.А ние сме още на 3 ден. Sad

# 18
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Забравих да пиша че ,температура не вдигна,за голямо очудване на лекарката.При положение че цялата уста отвътре беше побеляла.

# 19
  • Мнения: 2 732
Моята една година беше цялата в афти .С какво ли не мазах ефекта беше временен .Казаха ми че има срив на имунната с-ма .Изписаха и Изопринозин и се оправи .Но дали и при вас е същото незнам .

# 20
  • Мнения: 23
моят син от сряда е с афти по сливиците,педи каза 4е има ангина ,защото запо4на и да кашля.изписа тантум верде и зинат за кашлицата ,обрив нямаме,но вдигна няколко пъти доста висока температура.сега се лекуваме

# 21
  • Мнения: 413
Да не са ви намазали с Ваготил?
Той на цвят е кафяв и е течно в шишенце като от сироп.Аз мажа на тампонче за уши и леко докосвам афтата ,много щипе и е неприятно ,побелява мястото -но ги тошира. Peace
Но досега сме имали по една-две афти обикновенно на място на което се е прехапала и след това се е замърсило.Незнам дали ще стане да се маже на голям участък,питай в някоя аптека ,по принцип лекарството е за гинекологични проблеми,но на мен ми го изписа зъболекар-така че нищо не пречи да попиташ в близката аптека дали ще е подходящо. Peace
Дано да съм била полезна-бързо оздравяване ви желая Hug

# 22
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Да с Ваготил и ги тушираха, но лекарката ни каза че се прави еднократно. Днес е малко по добре ,но още си е боли.За седмица отшумявал този вирус.

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Личната лекарка изписа на дъщеря ми за авти Боракс. Това е хомеопатичен продукт и подейства неочаквано бързо. После сестра ми го ползва за племенника и също остана доволна.

# 24
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Момичета при нас нещата се оправят GrinningМалката вече е доста по добре.Благодаря на всички които писаха.  bouquet

# 25
  • Мнения: 29
Здравейте , мами! Днес е третият ден от боледуването на малкия ми син-беше с  много висока Т между 38, 7 и 39 , 5, с разстройство-до 20 пъти на ден и с много зачервено гърло  и както казваше самият той: „ много ме боли главата, коремчето и гърлото”. Изписаха ни Суметролим , Тантум Верде, Ентерол и Хидрасек, все неща които сме ползвали или  при малкия или при големия ми син. Днес, както ви казах е третият ден и реших да го заведа все пак на лекар,за да видим на къде вървят нещата. Само че реших да проверя аз гърлото как е , понеже Т вече нямаше , а не беше ходил  по голяма нужда от  поне 10 часа и  си казах че явно сме овладяли нещата. Отваря гърлото миличкия и какво да видя-на места по самото гърло , дъгичките и небцето – бели точки, не малки , също като авти. Споделих с лекарката и тя  погледна – каза че са гъбички.  Изписа Фунгостатин  и Прополис - спрей. Аз за първи път чувам за първото , а прополис досега на спрей не знаех че има. Кажете моля ви как се дава този Фунгостатин- в листовката пише да се задържи в устата и да не се гълта. Но  въпреки, че Павчо не е малък , не знам как ще го накарам да прави гаргара с това лекарство!!!
Споделете , моля ви!!! И ако някой е ползвал прополис – спрей, да  разкаже нещо повече за ефекта от него.

Общи условия

Активация на акаунт