за всички които обичат банани

  • 3 992
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Момичета аз приготвям бананите по тази рецепта:

Продукти:
1 банан
15 мл. коняк или ром
1 с.л. мед
10 г. масло или маргарин
1 с. л. захар
1 к. л. настъргана лимонова кора
1 к.л. настъргана портокалова кора

Приготовление:
Маслото се стапя и се добавя захарта. Бърка се до карамелизиране. Добавя се меда. Разбърква се. Поставя се банана и се обръща, за да се зачерви и от двете страни. Сипват се корите от лимон и портокал. Конякът се слага непосредствено преди да се изтегли от котлона. Става чудесно на вкус. Рeцептата е от едно кулинарно предаване по телевизия MSAT. Естествено правя я с повече банани, като спазвам пропорциите.
Mоже и без настърганите кори, а може и да замените банана с др. плод. Правила съм и с прасковa.

# 16
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Звучи доста вкусно,ще я пробвам  bouquet

# 17
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз правих по рецепта подобна на написаната от Вела, само че в маслото се запържваше една люта чушка  Crazy
а след фламбирането се слагаше малко мед....

не бяха лоши, но следващия път ще си купя от бананите за готвене Peace

а за друг плод: става жестоко с ананас

# 18
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488


а за друг плод: става жестоко с ананас
[/quote] Peace

# 19
  • Мнения: 6 017
L 0 V E,
не ми се яде каша.
В България няма от този вид зелени и твърди банани за да бъдат печени и как да бъдат оболени до половина - да се пекат с корите?  newsm78
Ами ще избираш по- зеленкави банани. Аз така правя. Може да няма зелени банани, но има на половина узрели. Аз поне съм виждала, купувала и яла   Peace

# 20
  • Мнения: 809
Това е само за мен.  bouquet

# 21
  • Мнения: 265
изглежда лесно , ще се пробвам със сигорност . Благодаря за рецептата   bouquet

# 22
  • Мнения: 3 988
Обикновенни банани не се пържат. Раскашкват се и стават отвратителни на вкус. Има специален сорт зелени банани за готвене. Те хубаво се пържат и са вкусни. Но в България нямам спомени да се продават такива.


И аз мислех дълго време, че жълтите банани не се пържат, докато една мексиканка не ми каза, че съм в голяма грешка. Пържат се и двата вида. Опитвала съм и мога да кажа, че са адски вкусни. Дори жълтите са ми по-вкусни от зелените. Въпрос на предпочитания.  Peace

Аз никога не съм ги ползвала за десерт обаче. За мен са гарнитура.

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 16:48 от cubbit

# 23
  • Мнения: 4
Стана страхотно. Изобщо не се разкашкаха. Не можах да намеря кокос, но с шоколад и мед станаха божествени.
Аз избрах банани, който не са узрели и ги сложих за 5 минути в хладилника, за да стегнат.

# 24
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Момичета радвам се че Ви е харесала рецептата Hug

# 25
  • Мнения: 265
 Благодаря за рецептата , ще я пробвам   bouquet

# 26
  • Мнения: 27 524
Обикновенни банани не се пържат. Раскашкват се и стават отвратителни на вкус. Има специален сорт зелени банани за готвене. Те хубаво се пържат и са вкусни. Но в България нямам спомени да се продават такива.

Абсолютно правилно  Peace

Пържат се само зелените в ляво  Simple Smile Peace

# 27
  • Мнения: 3 622
Ще пробвам и дано да не се разкашкат. Може би ще взема по зелени, защото аз не съм виждала от този сорт за готвене тук  Thinking

# 28
  • Мнения: 3 988
Аз пържа жълти банани, по-вкусни са ми и не се разкашкват изобщо.  Peace

ЕДИТ: Сега видях, че съм писала вече в  темата.  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 951
Аz ги раzряzвам на две, не на кръгчета, zапържвам в масло и zаливам с раzтопен шоколад.

Общи условия

Активация на акаунт