Колко често пускате детето при свекърва си?

  • 6 523
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Колко често пускате детето при свекърва си?

При тези условия ,ако се прояви интерес към детето,единствено аз мога да реша може ли да гостува или не....и най вече е във възраст в която отсрещната страна първо трябва да ми опознае детето ......и аз самата да имам доверие на хората при които ще гостува.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Николко. Това обаче важи и за майка ми. Когато искат да я видят винаги са добре дошли в къщи, на разходка и т.н, но дъщеря ми си я гледам само аз. Така съм сигурна, че няма да има недоразумения от типа какво е яла, кога е спала, с какво е облечена, колко и къде е играла и т.н. Когато порасне достатъчно ще ходи и сама при баба и дядо.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Когато беше бебе не я е гледала,но от 3-4 месеца ходи всяка неделя,а откакто времето е топло, още в петък я пращаме  при баба й и дядо й на село . Така цял ден тича по двора, а аз мога да почина малко.

# 18
  • София
  • Мнения: 903
За пет години съм оставяла детето на свекърва ми точно за две седмици ( миналото лято). Иначе ходим почти всеки уикенд ( особено лятото) и свекърва ми го гледа през деня, но вечер детето си е отново с нас. Иначе съм й казала че е добре дошла да дойде да види детето в нас когато пожелае, но тя обикновено не го прави - ако ние не отидем сигурно с години няма да се сети да дойде или да се обади по телефона. Странен характер е.

# 19
  • Мнения: 4 514
Свекърва ми ми е гледала децата много пъти, в момента е у дома, за да гледа малкия, страхотна помощ ми е (въпреки че живее на 350 км от нас).  Peace

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Свекърите ми живеят в провинцията, но задължително ги посещаваме поне 1 уикенд в месеца. А децата оставяме цяло лято при тях. Мойте свекъри са златни!

# 21
  • Мнения: 45
Моята свекърва винаги ми е помагала. Мисля че е ще хубаво за детето, а и за теб /ще можеш да си почиваш/ да им го пращаш от време на време. Преди това задължително трябва да си сигурна че ще се грижат добре за детето. Освен това мъжът ти също ще си промени държанието. В неговите очи ти ще си по-благородната.

# 22
  • на село
  • Мнения: 830
 Моята трудно я изтрайвам , ходя много рядко у тях, но пък никога не спирам детето . И не говоря лошо за нея пред дъщеря ми. Децата имат нужда от общуване с бабите си и дядовците си.
 И като се има предвид, че свеки живее на 50м от нас, дъщеря ми сравнително често я вижда, а когато си пожелае, остава да спи там.
 Имали сме трудни моменти, дори не сме си говорили с мама свекърва, но никога не съм позволявала това да се отрази на отношенията им с детето и съпруга ми. Много съм против схващането, че като са скарани снахата и свекървата, снахата трябва да отмъщава с отказ на достъп до децата.

Последна редакция: чт, 19 юни 2008, 13:43 от Монстерче

# 23
  • Мнения: 216
Веднъж седмично й стига на моята-повече не давам Naughtyи то за час-два на сладкарница я води-ама и аз присъствам Mr. Green

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Ние ги оставяме винаги когато ги поискат и понякога и когато са свободни, а ние искаме да излезем някъде. Това става често, почти всеки уикенд, или през уикенд... Mr. Green
Те преценят дали да ги гледат целият уикенд или да ги оставим само за вечерта като излизаме и сутринта да си ги вземем. Живеят на две спирки от нас. Децата обичат много да ходят у тях, започнах да ги оставям някъде след като навършиха 8 -9 м., мисля..Все пак, и родителите сме хора, имаме нужда да поизлезем някъде с приятели и да се позабавляваме.  Wink

# 25
  • софия
  • Мнения: 636
Николко. Това обаче важи и за майка ми. Когато искат да я видят винаги са добре дошли в къщи, на разходка и т.н, но дъщеря ми си я гледам само аз. Така съм сигурна, че няма да има недоразумения от типа какво е яла, кога е спала, с какво е облечена, колко и къде е играла и т.н. Когато порасне достатъчно ще ходи и сама при баба и дядо.
И аз съм от този отбор. Майка ми идва да вижда Елена няколко пъти през седмицата, остава при нея за няколко часа когато ми се наложи обикновено веднъж в месеца за нещо спешно. Свеки идва по-рядко-веднъж на две седмици-когато пожелае. Свекър ми идва често-обича да играе с внучка си и това е хубаво.Но аз съм си все с нея, не я оставям сама да ходи на гости на бабите. Свекърва ми от време на време се сърди, но вижда, че като й отидем на гости двете тя не може да се справя с детето понеже жената не е добре със здравето и наистина реално преценява че за мен е най-добре и удобно да си го гледам у дома. Освен това Елена има супер здрав режим, който съм сигурна, че бабите ще развалят. Искам да го запазя поне до 3 години-дотогава ще съм с нея. Иначе ходим на гости на бабите, но цялото семейство. Мъжа ми не иска да ходи сам с детето при свеки - аз съм му казвала когато иска може да отиде, хем и аз да си почина за час-два, ама на него нещо не му се ще, щото дъщерята е много щура и все пада, прави бели и иска много тичане. А той не е по тая част....у дома я гледа перфектно, играят, пеят ама в парка иска да се разхожда човека, а не да гони детето.

# 26
  • Мнения: 3 092
Винаги когато пожелае я е виждала .Сега я гледа няколко месеца преди да тръгне на ясла .
Не твърдя че отношенията ни са блестящи , но едно дете има право да си има баба и дядо , така че аз не мога да я лиша от това . Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 763
Още преди да се роди детето заявих, че си раждам дете, за да си го гледам, не за да го оставям тук и там. Който иска да го вижда, е добре дошъл, когато пожелае, не детето спи само вкъщи с родителите си. В интерес на истината свекитата не са ме притискали, нито са изявявали особено желание. Откакто се е родило детето сме ходили само веднъж у тях, те не са идавали, но мен този вариант ме устройва идеално. Не мисля, че едно дете ще загуби кай знае какво, ако не вижда баба си и дядо си.

# 28
  • Мнения: 473
И ние със свекърва ми не можем да се понасяме и изобщо не се виждаме, но детето го виждат един път в седмицата. Мъжът ми ходи с детето на гости, за да го видят, те са му баба и дядо, трябва да ги разграничаваш нещата. Взаимната ви непоносимост със свекървата няма нищо общо с виждането на детето. То им е внуче, то ще си ги обича, колкото и ти да не можеш да ги траеш. Случва се също да го оставяме да го гледат сами за един ден, но рядко, защото винаги са заети и си имат тяхна работа.

# 29
  • Мнения: 34
Винаги когато имам нужда от помощта й, съм можела да разчитам на нея. Майка ми също се отзовава. Наблюдавала съм ги, справят се според моите изисквания, е имам и забележси, но смея ли да се обаждам непрекъснато?!

Общи условия

Активация на акаунт