С беба на плажа

  • 3 002
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
Ние късно отодохме на плаж-миналата седмица-на 8мес,но защото сега е сезона,дори и да беше по малка пак щях да я водя! Аз съм била на годинка и малко когато са ме завели за първи път на море и то на къмпинг на палатка а сестра ми е била на 40 дни и двете сме се къпали в басейн с морска вода! Нищо ни няма Mr. Green Та искам да кажа,че ако родя лятото още на десетия ден ще сме на плажа!Мисля,че нищо там не е вредно или опасно даже напротив водата сланцето,йодните пари всичко предпазва от рахит и доста други болести!

# 16
  • Мнения: 114
не ми е ясно за морската вода(не съм чела за това), но помисли колко майки си къпят децата в подсолена вода като новородени Shocked. за мен това е най-малкото страно,но има и такива хора. детето ти обаче вече е поотрасло,а морската вода няма нищо общо с натъпканата със сол питейна.
дъщеря ми беше на 10м когато я водихме на море. къпа се и се пече(от 7:00 до 9:30мах).зимата нямамхме никакви заболявания. просто до вас трябва да има душ и след морето(или басейна с морска вода) да мине под душа.а за Т на водата не се притеснявай, децата не обичат гореща вода,напротов по-приятно им е в хладка.
весело лято и приятна почивка  bouquet

# 17
  • Мнения: 4 784
Точно на толкова беше Калоян като го заведохме на море миналата година. Там навърши 7 месеца. Потапяхме го в морската вода, защото беше доста хладна /бяхме септември месец и само норвежци и руснаци се къпеха в морето Simple Smile/, та за това го потапяхме до дупето, а в басейна в хотела повечко време го къпехме. Много закалително му подействаха тия процедури.

# 18
  • Мнения: 227
Мелиссса беше тъкмо навършила 9 м. отидохме  в Анталия при роднини на плаж и дори я потопихме няколко пъти, а водата не беше кой знае колко топла все още... но...да се калява .. Laughing дори леко леко се бяхме и поопекли, макар че беше само на сянка.. Hug

# 19
  • Мнения: 3 929
Синът ми беше на 10 месеца, когато го заведохме на море за първи път. Натопихме го в морето и на него много му хареса. Даже му се ревеше, че не иска да излиза от водата. Можеш спокойно да държиш детето в морска вода, но не прекалявайте със стоенето на слънце макар и под чадър. Изобщо не е желателно детето да се излага на слънце в горещите часове особено пък на неговата възраст. Най-добре е след 16,30 ч., даже и по-късно, когато слънцето не е толкова силно. Задължително със шапка и под чадър. Директно на слънце може, но за съвсем кратко.
Струва ми се, че къпите детето с много гореща вода.

# 20
  • Мнения: 8 999
Синът ми беше на 8 месеца, когато го заведохме за пръв път на море. Страшно се изкефи, особено на водата /топяхме го на плиткото и той умираше от щастие и цапуркаше с ръце и крака/. После - под чадъра на хавлийка. Играеше си с играчки, пясък и вода. Естествено, беше чисто гол. Стояхме повече от месец и си изкарахме чудесно. Ядеше пюрета от бурканчета. Мажех го с фактор 20.
На няколко пъти сдъвка мидена черупка, но явно не му хареса и престана. Също така сам се сети, че ще се чувства по-добре, ако не си засипва главата с пясък. Сутрешния и следобедния сън ги караше на плажа.

# 21
  • Мнения: 4 784
Сега се сетих, че му купихме от ония тип пояси, които имат дупки за крачетата и беше под формата на самолет. Много се кефеше като е във водата с него.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз мисля да взема надуваем басейн. Колко време може да седи детето вътре? Тогава ще е на 8 месеца. През колко време да го мажа със слънцезащитния крем?

На мен ми е студена водата сутрин, а след 5h ми настръхва кожата, като повее вятър. Кое е по-добре за детето - преди 11 или след 5h?

С минерална вода ли да измивам гърдата от солената вода преди кърмене или трябва да нося преварена?

# 23
  • Мнения: 332
И ние плануваме море, бебчо ще е на 8 месеца.

Планувам да е голичък, дано не го е страх от водата. Ще вземем и люлка, в нея да спи, докато сме на плажа. И басейн.
Ще се заредя с пюрета, играчки, шапки и сме готови  Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 2 296
Дъщеря ми беше на 1г.,когато я заведохме за първи път на море,остана очарована.И досега обожава морето и вече брои дните до
заминаването ни.Синът ми беше на почти 4 месеца миналата година,но него не сме го водили на плажа,нито го топихме в морето.
Не посмях.Затова тази година ще си навакса.Ще му купя малък басейн,ще го пълниме с морска вода,предполагам,че водата в басейнчето ще се нагрее поне до 32-33градуса.Ще сме на готови пюрета,ще ходиме само сутрин до 11.30 на плаж,съмнявам се да иска да спи на плажа.СПФактор 40,и се надявам на една приказна гледка-двама изтребители как нищо не може да ги изкара от морето!

# 25
  • Мнения: 71
Ама наистина е гореща водата. Аз къпех Бобо в най-суденото с 38 гр., а сега с 36,5 гр.
За - морето - нашите приятели ходят с малки бебета , но аз не мисля да водя малкия тази година. Другата ще е - като махна памперса.
Между другото - разбрах че продавали и бански с памперс - или нещо такова. Не съм виждала обаче.

# 26
  • Мнения: 7 947
Едни от основните компоненти на здравословното закаляване са слънчевите бани и солената вода! Разбира се рано сутрин, до към 10.30ч и късно следобед - след 16.30ч. Действително се къпете с доста топла вода, поради което е възможно да не й е особено приятно при потапяне в морската, която е 20 и....., но поне за минутка, две я потапяйте! Иначе за басейнчето - нека си седи под чадъра, смело омазана в слънцезащитен лосион - колкото по-висок фактор, толкова по-добре - няма да навреди Wink За банските и памперсите - бях пуснала преди месец специална тема - но ВСИЧКИ ме посъветваха по голо дупе да се подвизаваме! Иначе тези уж бански - са си тип тънък памперс...

# 27
  • Мнения: 1 174
За първи път заведохме дъщеря ни на плаж, когато беше на 5,5мес.(живеем на морето), а на 6 и нещо месеца я потопихме във и под водата - много й хареса!Не сме имали проблеми нито с температурата на водата, нито със слънцето, но ще подчертая, че на плаж сме ходили само и единствено суътрин от 7-10ч.!

Весело лято!

# 28
  • Мнения: 7 947
Ако тва на снимката сте вие самите...добре ви се е отразил плажа Joy Joy Joy
Майтапя се де, да не се обидиш нещо!

# 29
  • Мнения: 585
Моя син беше преди годинка и то два пъти Simple Smile
Спеше си на плажа и откарвахме по цял ден, без никаккъв проблем Simple Smile
Можеш да го къпеш спокойно, стига на него да му хареса, защото може да му се стори студено и да не иска да влиза Simple Smile
Това е страхотна възраст за море, защото бебето още спи в количката и можете да го водите навсякъде с вас, няма да се налага да се прибирате рано, за да си легне - според мен не изпускайте този шанс Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт