Деца с увреден слух - 4

  • 29 512
  • 278
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 434
http://picasaweb.google.bg/DesislavaPeeva79/wPVinK  - Това  са  карти     специално за   Слуховата преработка  и слухово разпознаване на звуци .
Тук са  звуците   в мп3 формат  .
Първи етап пускате  звука и показвате  картинката,това със всички звуци на които имате  картинки .След като усвои детето  звуците  втория етап е пуска се звука и се показват  3-4 картинки ,без да помагате   детето трябва да разбере какво е чуло..целта на това занятие е детето да разпознава звукове които чува в ежедневието.- самолет ,чешма .течаща вода,звънене на телефон  ,котка и тн  вие ще ги   чуете  Very Happy

Звуците от тук  http://4storing.com/dh5tv/b0ae42cfc67b9866e034756cf48a6fc4.html

Картите ги носите  в някое студио  да ви ги принтират и ламинират  около 10 лв излиза  цялата работа  но ще са ви много полезни... bouquet

Последна редакция: вт, 26 авг 2008, 18:27 от Bluevelvet

# 211
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте и от нас Hug
Първо честит рожден ден на Йоанчо с голямо закъснение bdbaloni. Желая му много здраве и късмет и много да радва мама и тате.  bouquet
Bluevelvet, материалите ти са прекрасни, вчера си свалих част от тях и цял следобяд се занимавахме с мъничка. Благодаря, че реши да ги споделиш с нас Hug
bebonina, честито ви апаратче и много успех. Това което сте постигнали за толкова кратко време е направо страхотно newsm74
Ние миналата седмица се върнахме от море, беше прекрасно, но много кратко. Калина беше много щастлива, не можехме да я извадим от водата. Освен това бяхме с още 3 семейства с дечица на еднаква възраст с нея и то беше игра, търчане, викове, изобщо малка детска градина. На моменти ни идваше в повече, но важното е че децата бяха много щастливи и си отиграха на воля. Приятна и успешна седмица от нас Hug

# 212
  • Мнения: 2 563
Майчета, които имате второ дете, а първото е с увреден слух.
Разрбах че повечето сте си правили генетично изследване преди да забременеете втори път, за да разберете каква е вероятността да се роди отново дете със слухови проблеми.
Какво показва това изследване?
Изследването ще покаже само тези параметри свързани със слуха или и много други болести, алергии и т.н.?
Къде се прави?
Колко време преди да забременеете направихте теста? Сигуно ако плановете ни са след 1 година, не е добре да се прави сега, защото резултатите зависят от възрастта ни (на родителите) или е без начение?
Не че сме се засилили да правим бебе, но влиза в плановете ни така или иначе. Винаги съм искала пълна къща с деца!

Гените ти не се менят с възрастта. Каквито са били като си се родила, такива са си цял живот.

Има няколко мутации, които се свързват с несиндромна глухота. Конексин беше единият, митохондриална ДНК беше второто и нататък не си спомням. Според мен има смисъл да тествате детето за тези неща и ако се окаже генетична мутация, тогава лекарите ще тестват и вас и ще могат да ви кажат дали е спонтанна (случила се по време на зачеването/бременността), дали е наследена само от един родител или е комбинация от двама ви.

Генетичният тест търси определени мутации. Той не е детектор за всички генетични болести. Трябва да е ясно какво търсите, за да ви тестват.

# 213
  • Мнения: 124
Здравейте !

Интересува ме всякаква информация за изследвания на слуха във Виена - ще ходим със сина ми през декември и бих желала да направя изследвания на слуха и там . Ще съм Ви безкрайно благодарна ако може да ме насочите малко за да проуча предварително нещата .

Хубав ден на всички !   bouquet

# 214
Здравейте, мами,

Знаете ли коя фирма предлага най-добрите слухови апарати? УНГ-лекарят ни праща към една, но не искам да му се доверявам, преди да потърся мнението на ползвали вече продуктите й - НОВА МЕДИКА се казва. Работели със слуховите апарати на СИМЕНС ... Аз съм от Пловдив, видях в сайта на фирмата, че има представителства в много градове в страната ... така че, ако някой има впечатления от тях (дори и от друг град) ...   bouquet

Благодаря ви предварително!!!  Wink

# 215
  • Мнения: 2 543
Здравейте !

Интересува ме всякаква информация за изследвания на слуха във Виена...

Здравей! Ето координатите на клиниките в Австрия:

Wien

Allgemeines Krankenhaus der
Stadt Wien
HNO-Abteilung
Doz. Dr. Gstöttner
Währinger Gürtel 18-20

A-1090 WIEN


Salzburg

Landeskrankenanstalten
HNO-Abteilung
Prof. Dr. K. Albegger
Müllner Hauptstr. 48
A-5020 SALZBURG


Innsbruck

Unisversitätsklinik Innsbruck
HNO-Abteilung
Prof. Dr. Thumfarth
Anichstr. 35
A-6020 INNSBRUCK

Здравейте, мами,
Знаете ли коя фирма предлага най-добрите слухови апарати?

Здравей, Дина2!
Няма такова нещо, като най-добри слухови апарати. Има много фирми, които произвеждат добри слухови апарати. Лекарите би трябвало да ви дадат насоки какъв слухов апарат е подходящ за вашия случай, а вече ваше е решението към коя фирма ще се обърнете. Със сигурност знам, че фирма "Славина", които внасят "Фонак" имат офис в Пловдив. Не зная за другите ("Мебос" "Анка"...). Може би някой от родителите, които живеят в Пловдив, ще сподели. Успех на вас!  bouquet

# 216
  • Мнения: 1 434
Тук качих останалите звуци   - пускате звука и показвате картинка (картинките може да намерите в галерията )  http://4storing.com/kl7x4/7216c1f27b503aa5a368f5a696390d52.html

# 217
  • Мнения: 2 531

Здравейте, мами,
Знаете ли коя фирма предлага най-добрите слухови апарати?

Здравей, Дина2!
Няма такова нещо, като най-добри слухови апарати. Има много фирми, които произвеждат добри слухови апарати. Лекарите би трябвало да ви дадат насоки какъв слухов апарат е подходящ за вашия случай, а вече ваше е решението към коя фирма ще се обърнете. Със сигурност знам, че фирма "Славина", които внасят "Фонак" имат офис в Пловдив. Не зная за другите ("Мебос" "Анка"...). Може би някой от родителите, които живеят в Пловдив, ще сподели. Успех на вас!  bouquet
Аз съм взимала от там на Сименс 1 апарат. Май е по добър от този на Старки, но моето мнение не е компетентно. За какъв апарат става въпрос?  А като обслужване, не съм особенно доволна от тях. И отливката ми я правиха в София, за нищо не ставаше. А на Старки отливките освен че супер ги правеха, не са ми взели нето лев  Laughing
И на фонак взех 1 апарат, но не мога да дам мнение , тъй като го загубихме след 20 дни  Confused Но там ми направи впечатление че са по комерсиално ориентирани. Иначе базата е в П-в и отливките се правят там.

# 218
  • Мнения: 52
Здравей те момичета как сте доста темички съм изпуснала,първо ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ЙОАНЧО на патерици да е жив и здрав да радва мама и татко.Ние ходихме на море и за това не съм влизала във форума,сега чакаме включването на процесора с нетърпение на 1 септември ще включват процесора.Момичета вашите деца как приеха включването на апарата ,плакаха ли , когато включват процесора колко време се остава в болница. Rafi можеш ли да ми кажеш ти в Ямбол откри ли сурдопедагог,защото аз питах на едно две места но май е труден този въпрос в нашия град.Разбрах че в Сливен има но ми казаха че жената е в майчинство,ох направо е страшна работа при нас в провинцията.Искам да ви питам при вашите деца пластината /магнита/близо до самия разрез ли е малко се притеснявам за операцията имам чувство то че ако се одраска там ще се разрани ,сега като отидем в София ще е първото нещо за което ще питам. ОХ не знам но май от сега на та тъка започват големите притеснения,моя Криси е доста палав и не знам  вече как ще му опазим главата от удари.Май доста прекалих с мой те проблем но само тук човек може да сподели и да научи много неща ,желая лека вечер на всички и успешен ден утре

# 219
  • Мнения: 121
Здравей Дина, в Пловдив има няколко фирми, които предлагат слухови апарати. Едната фирма е Мебос- офисът и се намира в Рилон център на Сточна гара- те са представители на Отикон. Другата фирма е Славина- представители на Фонак. За тях подкрепям мнението на Вени за комерсиалната ориентираност. Офисът им се намира до Джумаята.Друга фирма Старки- офисът им се намира срещу офисът на Булстрад до Новотела. На същата улица- Ибър се намира и фирмата, която предлага и апарати Сименс. Сименс предлагат и в сградата на Дирекцията за социално подпомагане на бул. Руски.
Можеш да отидеш до офисите на фирмите и да разговаряш с тях, за да ти помогнат в избора. Успех!
Велина, по- назад във форума, ако прочетеш /около октомври миналата година/ и аз съм питала същото за включването и Йепе ми беше пуснала клипчета със записи от включване на малки деца, може да се върнеш назад и да ги видиш.  А за магнита си е до разреза и при нас, но не се притеснявай няма да го затягаш много. Успех с включването!

# 220
  • Мнения: 124
Благодаря за адресите на клиниките, ще се свържа с тях. Искам да попитам дали има момичета от форума, които вече да са правили изследвания на слуха в Австрия за да се свържа на лични - интересува ме какви изследвания предлагат, дали сте доволни, каква е цената и как се заплаща , колко време отнемат и т.н. Благодаря още веднъж ! Ние ще отседнем във Виена и смятам да отидем там, но ако препоръчате другите клиники, може да уредя нещата предварително ?

# 221
  • Мнения: 554
Здравей, Мима!
Ние сме се ориентирали също към Виена за изследване на слуха и имплантация. Но все още не можем да се свържем с професора там, който е в отпуск за наше съжаление.
Засега знам цената на операцията и импланта, престоя в болницата. Ние се надяваме след 1ви да се забързат нещата и да отидем колкото се може по-бързо.
така че по-натам ще мога да ти дам инфо, но засега сме в застой

# 222
Спешно ми трябва актуален телефон,на който мога да се свържа с  Доц.Спиридонова- ИСУЛ.Благодаря Ви!!

# 223
  • Мнения: 52
0888685655 това етелефона на Спиридонова о тозие в ИСУЛ 02/9432493

# 224
  • Мнения: 2 543
Спешно ми трябва актуален телефон,на който мога да се свържа с  Доц.Спиридонова- ИСУЛ.Благодаря Ви!!

Писах ти лично съобщение.

П.П. С Велина сме писали едновременно!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт