Деца с увреден слух - 4

  • 29 504
  • 278
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 121
Момичета, благодаря ви за подкрепата. Виждам, колко ни е трудно и че всяка от нас се бори непрекъснато с коравосърдечието на хората и скапания български манталитет.
Бебонина, лошото е че тази директорка си е и собственичка на градината. Градината се казва "Дъга от мечти" в Пловдив. Стигнах до заключението, че въпреки на детето много му харесва в тази градина, не му е от полза да ходи там. Това, за което сега си правя равносметка е, че например колкото и да им обяснявах, че на детето трябва да му се говори бавно, когато иска нещо да му се каже например когато иска вода:" Румен иска вода, искаш да пиеш вода, ето вода? А всеки път чувам- водичка, ръчичка и т.н Или пък когато отивах до го взема, го викам, но той не винаги се обръщаше от първия път, което е нормално и за чуващите деца. А едната учителка отиваше до него, побутваше го и без да му каже дори и думите например: "Румен виж мама", тя го побутваше по рамото и ме сочеше мен. От това детето ми няма никаква полза. Виждам, че нямат и желание, защо да се пънат като може и по-лесната. А уж ми разправяха, че били широки специалсти. То и за това май и персонала не могат да си задържат, уж чакахме учителката, която щеше да поеме групата на Румен да се върне от отпуск, а тя не само, че не се върна, ами разбрах, че напуснала въобще и проблема е , че тази директорка щяла да поеме малката групичка , в която щеше да е Румен и на нея май въобще не и се занимава. Та нещата с борбата в този случай май няма да се получат, само нерви. Но това, което със сигурност ще направя е антиреклама във всички форуми, които се сетя. Лошото е , че в Пловдив частните градини са две - тази и още една Джой, която обаче се води езикова школа, а билингвизма за детето ми в момента е напълно вредно. Не мога да си представя в такъв "голям град" да има само две частни градини.  #Crazy Та избор нямам освен в държавна градина. А от почти всеки чувам, че там не ги гледали, децата си правили какво си
искат, и как една учителка може да гледа 30 деца  #Crazy Ами наистина как да ги гледа, ами апарата, ние сме момченце, вижда ни се, в квартала като си играе с децата, доста често му го дърпат, особено когато нещо се скарат за  някоя играчка, ами кой ще го гледа там  ooooh! , много съм притеснена, споделете как е при вас, как се справяте с тези мисли, когато не сте около децата. Тези мисли много ме измъчват. А в тази градина, която бяхме до сега, групичката беше 5 деца, което за една учителка не е много и може непрекъснато да ги наблюдава, а 30 деца, на кое по- напред да обърнеш внимание. Направо незнам, ние по принцип сме приети в  градината до нас, но незнам ще се побъркам от мислене.

# 151
  • София
  • Мнения: 215
Здравей Руми, за мое съжаление си решила да се предадеш но това си е твое право Hug
Това че директорката е и собственичка не и дава право на дискриминация, тя е собственик но на детско заведение, а независимо дали е частно или държавно законите са еднакви за всички, тя дори трябва да направи искане за ресурсен учител. Законите за защита на децата, против дискриминация, наредба №11 важат за всички. Сега се замислям че тъй като е частник тя би могла да ти иска по-висока такса защото детето ти има специални образователни способности, но не може да го гони от градината заради това. Абе тия хора не си ли дават сметка че те нещастията ходят при всички и никой не е застрахован #Cussing out
Колкото до държавната деска градина, опасенията които имаш ти има всяка от нас, но в крайна сметка моята позиция е че нашите деца трябва да растат с другите на равни начала, защото ние няма да сме цял живот до тях и те трябва да се научат да се оправят сами дори и повече от другите, защото винаги ще има хора като тази директорка и те трябва да устоят на ударите. Калина от есента ще тръгне на масова градина с 30 деца и 1 учителка, тя ще е единственото дете с КИ и мен ме е страх, по тази причина ти писах в предишния си пост, че от сега съм готова за битка - директорка, учителка, лелка, родители на здрави деца, изобщо с когото трябва, но явно това е единствения начин. Всяка една от нас по свой си начин е преминала през ада - да разбереш че детето ти е с проблем, всяка е намерила своя начин да продължи напред и да направи най-доброто за детето си, важното е да не разрешим на някой да ни отделя и нас и децата ни в друга категория, защото имаме проблем. Убедена съм че децата ни трябва да бъдат в условия еднакви с тези на здравите им връстници за да се научат да оцеляват, защото е ясно че на тях ще им е по-трудно, но според мен не трябва да бъдат толерирани заради проблема им.

# 152
  • Sofia
  • Мнения: 168
Здравейте и от мен!
Относно апаратчетата ние сме със Отикон от Мебос.Много съм доволна и от апаратчето и от обслужването - НЕ ПРАВЯ РЕКЛАМА.
Доколкото знам сега има излязли много по нови и по добри апарати.Аз от този съм много доволна, защото въпреки малкия остатъчен слух на Веси- около 10 дб - тя с него чуваше и даже казваше правилно думички.След имплантацията не сме го носили за съжаление - Не го иска.
Относно Детската Градина - Първо нямат право да ти отказват - до колкото знам.Второ Директорката не може да ме убеди, че 20 деца имитират едно.
Трето - доколкото разбрах е честна градина - ти си плащаш и предполагам не малко пари, за да гледат детето и да го обучават - СЪМНЯВАМ СЕ ЧЕ ВСИЧКИ ДЕЦА ЩЕ РАЗБИРАТ И ЩЕ УСВОЯВАТ ВСИЧКО КОЕТО ИМ ПРЕПОДАВАТ.
Четвърто- не всички деца говорят толкова по правилно от твойто.
Пето - но не на последно място - ЗНАЧИ РОДИТЕЛИТЕ СА ПРОСТИ  И ОГРАНИЧЕНИ щом не могат да обяснят на себе си и на децата че твойто дете не е чак толкова различно.Някой някога ми беше казал следното нещо: Едни носят очила,защото не виждат, а твоето дете носи апарат, ащото с него ЧУВА!!!!Аз така обяснявам на всички.
Твоето дете не е малоумно,както в една градина се опитаха да изкарат моето - МАЛОУМЕН ЛИ Е ЧОВЕК, КОЙТО ОТИДЕ В ЯПОНИЯ И НЕ ЗНАЕ ЯПОНСКИ?????????????
Мила Руми не се оставяй на простите хора да смачкат самочуствието на детето ти!Още си в началото, а със сигурност занапред ни очкват още по гадни неща.БОРИ СЕ!НАШИТЕ ДЕЦА НЕ СА ПО РАЗЛИЧНИ ОТ ОСТАНАЛИТЕ!НАПРОТИВ - ТЕ СЕ СПЕЦИАЛНИ!

# 153
  • Мнения: 121
Благодаря ви момичета, още веднъж за подкрепата.  Hug
О не, Дианка, аз не съм се отказала, но смятам, че тази, точно тази битка не си заслужава. Според мен трябва да подбираме битките, които си струват и кои не, иначе ще се изхабим и уморим прекалено бързо. Това, че губиш една битка, не означава, че си загубил войната! Аз се срещнах с една от майките на другите деца и останах с убеждението, че директорката ги слага както се казва "тях на топа на устата", само и само да намери друга причина, но размисляйки си мисля, че като им казах колко е скъп апарата, тя се е притеснила да не и търся накаква отговорност, ако стане нещо с него. Защо и е на тази директорка да носи някаква отговорност, но съм сигурна, че рано или късно ще си намери майстора.  #2gunfire

# 154
  • Мнения: 2 563
За слуховите апарати Милена е обяснила много добре! Не винаги най-новият модел е най-подходящият и наистина трябва да се мисли и за нуждите на детето, за риска от загуба на апарата, за цената на батериите и за качеството на обслужването при дистрибутора.

Аз съм носила само ВИДЕКС и мога да кажа, че са качествени апарати. Тях ги внася фирма АНКА, намира се до Женския пазар. При тях настройката е безплатна, отливки правят за няколко дни, обикновено не се чака много, но не знам как се справят с деца. Освен това са ми вдигали кръвното няколко пъти с отношението си.

Отикон също правят чудесни апарати, та общо-взето Фонак, Отикон и Видекс са водещите фирми в Европа, тоест имате избор, никой не е казал, че трябва да е само Фонак.

Руми!
Не им се давай!

# 155
  • Мнения: 950
RumiA   сблъсъка с неразбиращи хора и такива които бягат от отговорност , не можеш да го предотвратиш ,избираш или "  битка" или преглъщаш и продължаваш ,  като си помисля ние родителите трябва да сме в постоянна" бойна готовност ",
аз от моя скромен опит не мога да те успокоя - когато съм усещала умора от многото  обиди и неприятни  ситуации -бягам или елиминирам ,мога цял роман да напиша с различни изпълнения сега се сещам за това -(поради една такава подобна на вашата  случка в градината-не заводох сина ми на осмомартенското тържество и после казах че е бил болен ...) Sad
   А  за мислите и притесненията за апарата и детето- винаги ще ги има  Praynig
 Много ме заболя от  твоята история!То стана задължително  да се минава през препятствия от всякакъв характер #Crazy

# 156
  • Мнения: 2 531
RumiA  незнам защо реши че в частната градина ще е по добре за Руменчо?! Аз вече ти писах че сина ми в кварталната градина напълно се интегрира и безрезервно го приеха всички от персонала! А моя син като постъпи в градината освен че не можеше да говори и не се хранеше сам, нито пък се обличаше !Много съм доволна и за мен това е много важно тъй като той ще общува и за в бъдеще с тези деца в училище, а и в квартала в който живее и е много важно те да са го приели! Не съм разчитала на градината да го учат а нещо специално- водих го сутрин на инд. занимания рано и към 10 -11 отиваше в градината! Но ако си заета и сина ти може да издържи урок следобет / моя не можеше/ може след градината да го водиш! И бъди сигурна че покрай другите деца ще научи много! А относно изказването на директорката на "Дъга от мечти" - БЕЗ КОМЕНТАР Е !  Там май задоволяват само мечтите на родителите с парички , голяма част от котито са сноби до мозъка на костите си! Тръгвайте смело в градината в която са ви приели наесен! Познавам и длуга майка на дете с увреждане която беше възхитена от директорката на тази градина и отношението към детето и / забравих и името но е вашата/ !

А сега за апаратите- на нас вече ни дойде реда за нови и аз се чудя към кой да се обърна , така че не просто да си  усвоят паричките от социалните а да протезират качестевно Ицо??! И все още съм в чуденка - ПОМАГАЙТЕ  а и как да разбера дали няма да злоупотребят с желанието ми че искам най доброто за МОЕТО  дете !

Последна редакция: нд, 03 авг 2008, 22:29 от veni-b

# 157
  • София
  • Мнения: 440
veni-b и ти си като мен в чуденка. сега като доиде до смяна на апарат и също не знам как да избера. Мисля, още да по-обиколя фирмите и да огледам подходящите за деца. Във всеки случай няма да избирам по-нисък клас от сегашния. Аз от началото на годината събирам парички, няма да се размине без доплащане, но и бюджета не ми е безкраен. Два показателя съм си определила - качествата на апарата и вмествам ли се в бюджета си. За Славина съм наясно - там може да се пробва/тества за подходящ модел. Не знам при другите фирми как е. Ако има такава възможност в Пловдив, не може ли да разчиташ и на сина ти да си каже как се чувства с определен апарат. Като следя форума, той доста напредна последната година и би трябвало да дава по-точна оценка. Абе, не знам, но не взимай веднага, първия вариант, който ти предлагат.

# 158
  • Мнения: 2 531
milena d вярно е че много е напреднал, говори всичко , но пък е с увреден слух по рождение и незнам дали може да се ориентира какво трябва да чува. Например апаратите които има в момента / нисък клас/  не диференцират добре съскащите звуци, но това го разбрах от логопедката - тя по време на работа го установи. Сега ми хрумна че мога да я помоля да дойде с мен да тестваме апаратите , ако може да се пробват  Thinking  А някой има ли наблюдения за апаратите със радоивръзка и с предвател учите- ученик / забравих сега кака се казавше/ в Славина има такива?

# 159
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
                Руми, и аз подкрепям мнението на Вени за масова детска градина. С всичките й плюсове и минуси. Венци ходи в Плевен половин година, никой не го "третираше" по различен начин, участваше в заниманията с децата, там се научи да нанизва на конец. Даже наобед леличките му пасираха храната, че все още имаше проблем с гълтането. Забрави за онази градина и директорката й. Въпреки, че, както казва Фен, май е задължително да се мине през всякакви препятствия. Помня, че и Марги беше разказвала, че някаква бабица дръпнала детето си от Криси, защото видяла, че "...има нещо на главата си."

# 160
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
                    Някой чувал ли се е с Илонка, дали са се прибрали? Дано всичко е наред Praynig!

# 161
  • Мнения: 2 563
                    Някой чувал ли се е с Илонка, дали са се прибрали? Дано всичко е наред Praynig!

Аз се чух с нейна приятелка миналата седмица, видях и снимки на бебето, което е добре и е много хубаво! Друго не съм чувала. Сигурна съм, че просто са заети с децата.

# 162
  • Мнения: 365
Здравейте!
Лони е добре, и двамата са добре, вече са вкъщи от събота.
Тя сама ще се включи със сигурност, но с баткото е сложно да си вземеш час за компютъра.

Поздрави и всичко добро!  bouquet

# 163
  • Мнения: 2 543
Ехо, здравейте, мили момичета!
Тук сме и сме добре! Hug
Аз писах в седмичната тема, но до тук не можах да стигна. И на вас да благодаря за обажданията, подравите, съобщенията и всичко! Heart Eyes Много се извинявам, ако не съм отговорила на някой (със сигурност помня, че на sirta не отговорих  Embarassed ), но изобщо не можех да наваксам с телефонните разговори в болницата. Ако някой ми е писал в скайп също да прощава - акаунтът ни е семеен и мъжът ми я е отговорил на някой, я не е. Laughing
Поздрави и целувки за дечицата ви и ще пиша, като мога повече да си седя на д-то. Blush
А, ето ви и няколко снимки да видите Тома: http://landofconfusion.multiply.com/photos/album/15/Prison_break Simple Smile

Последна редакция: пн, 04 авг 2008, 10:05 от Ieppe

# 164
  • Мнения: 239
Илонка много е сладък малкия Тома да ви е жив и здрав и много да ви радва  bouquet smile3541. А пък аз искам да попитам резултатите от скенера веднага ли излизат.

Общи условия

Активация на акаунт