Тест за конкурс за работа в НАП.

  • 11 048
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте! Някой явявал ли се е на тест за работа в НАП за длъжност инспектор по приходите? Прочела съм дадените закони, но ако има хора, които са ходили, споделете повече информация.
Благодаря Ви!  Simple Smile

# 1
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Ходил съм... Ама беше преди има-няма 20 години. Какво означава: Прочела съм? Трябва малко по-задълбочено познаване, че и малко практика, даже. После има и събеседване.
Лично аз много съм се чудил, като съм виждал някои познати дето фактура не могат да напишат правилно и  са почнали работа в НАП. Както и такива, които нямат никаква идея от счетоводство. Какво търсят в НАП, по никакъв начин не мога да си обясня. Ама вземат и такива.

# 2
  • Мнения: 3 922
Ходила съм, бяхме към 150 човека кандидатите. Наблегни на новостите от последните една-две години. В сайта на НАП има обобщени важните промени.  И намери връзки, защото просто така да те изберат, защото си прочела  законите - няма да ти се получи. Аз работя с материята 20  години, минах теста, след това имаше интервю, на което отново задаваха по-практически въпроси, които почти няма как да знаеш, ако не си го работил, но пак не можах да се класирам.
Както и такива, които нямат никаква идея от счетоводство. Какво търсят в НАП, по никакъв начин не мога да си обясня. Ама вземат и такива.
Даже и икономическо образование не искат. Само бакалавър по нещо си, дето може и въобще да няма връзка.

Последна редакция: вт, 22 юни 2021, 16:12 от Greene

# 3
  • Мнения: 33
Ами, то въпросите не би трябвало да са чак така сложни, защото все пак се явяваш и няма как да се знае всичко, когато не работи човек там. Според мен трябва да има и трудни въпроси , но и такива, които не са чак толкова трудни. Не знам...

# 4
  • Мнения: 541
Аз се явявах преди 2 години може би. Тестът го минах, като по-силната ми част беше практическата. На събеседването ми задаваха общо взето тъпи въпроси - дали имам нещо против да оставам след работно време, колко са ТД на НАП, как се виждам след 5 години . Разбира се, кой ще бъде назначен, е било ясно още от пускането на обявата. Така, че брой това кандидатстване, просто за опит  Grinning

# 5
  • Мнения: 1
Ами, то въпросите не би трябвало да са чак така сложни, защото все пак се явяваш и няма как да се знае всичко, когато не работи човек там. Според мен трябва да има и трудни въпроси , но и такива, които не са чак толкова трудни. Не знам...
Моля някой ако има примерни или стари тестове за тази длъжност да ми изпрати на имел vanya.1977abv.bg

# 6
  • Мнения: 541
Вие обаче упорито очаквате,че нещата ще се случат както едно време в училище и някой ще ви даде отговорите. Първо, в държавните институции, шансът да си нямат вече техен човек и само да си спазват процедурата по кандидатстване, е минимален. И второ, кой мислите,че би имал готови отговори или ще има стари тестове? Някой от НАП ли?
Просто си протечете законите и това е.

Последна редакция: ср, 27 апр 2022, 11:49 от simonazh.

# 7
  • Мнения: X
А някой, който се е явявал, ще ми даде ли подробности относно това, къде и как се разбира, кои са одобрени да се явят на теста?! Има указана дата и час, след обявяването на конкурса и пише ,, одобрените се явяват на тест Еди кога си” как разбираме дали сме одобрени и изобщо дали да ходим на теста?!

# 8
  • Мнения: 711
Публикуват списък с входящите номера на заявленията на тези, които са допуснати, или уведомяват по мейл.

# 9
  • Мнения: X
Дали? На мен дамата от деловодствоти каза, че ще се обадят! Има насрочена дата за теста, от вчера е видна, за идната сряда е! А списъци никъде няма, дори по предходни конкурси, пак няма вх номера или имена. На всеки ли пишат, дори на неодобрените? И колко време преди теста , благодаря за отговора 🙂
Публикуват списък с входящите номера на заявленията на тези, които са допуснати, или уведомяват по мейл.
[/quote]

# 10
  • Мнения: 711
Дали? На мен дамата от деловодствоти каза, че ще се обадят! Има насрочена дата за теста, от вчера е видна, за идната сряда е!

Е, значи практиката се е променила. В такъв случай остава да чакаш обаждане, или да им звъннеш за всеки случай - напр. в понеделник.

Това е конкурс за държавни служители, т.е. не могат да правят предварителен подбор по критерии, различни от релевантни образование и опит.

# 11
  • Мнения: 3 922
В самата обява за конкурса трябва да има датата, на която ще обявят допуснатите. Също трябва списъкът с имената им да бъде закачен в съответната дирекция, някъде във фоайе, където имат достъп всички. Също в сайта на НАП - раздел Работа в НАП - https://nra.bg/wps/portal/nra/za-nap/rabota-v-nap/spisutsi.dopus … pusnati.kandidati. Мейли изпращаха на по-късен етап (за да уведомят за оценката от теста и да насрочат събеседване).

Последна редакция: чт, 18 авг 2022, 21:01 от Greene

# 12
  • Мнения: X
До Greene , единствената дата е тази до която приемат документи! Ако следва да има списък на видно място, то също би било указано в обявлениято, а в случая - не е!
В самата обява за конкурса трябва да има датата, на която ще обявят допуснатите. Също трябва списъкът с имената им да бъде закачен в съответната дирекция, някъде във фоайе, където имат достъп всички. Също в сайта на НАП - раздел Работа в НАП. Мейли изпращаха на по-късен етап (за да уведомят за оценката от теста и да насрочат събеседване).
[/quote]Какво като е държавен конкурс, ако си допуснат но не знаеш…. Въпроса е, че се препредават няколко телефона, само ЧР можело да отговорят, но с тях втори ден няма връзка… ( други двама кандидата също се опитват да се свържат) не ми се струва на мен редно всеки кандидат да ходи да рови и да се моли, да му казват одобрен ли е или не е… би било по- лесно ако с обявлението за дата и час, да сложат и списък с вх. номера, или имета

Е, значи практиката се е променила. В такъв случай остава да чакаш обаждане, или да им звъннеш за всеки случай - напр. в понеделник.

Това е конкурс за държавни служители, т.е. не могат да правят предварителен подбор по критерии, различни от релевантни образование и опит.
[/quote]

Последна редакция: чт, 18 авг 2022, 21:01 от Анонимен

# 13
  • Мнения: 711
Greene, тази практика със списъците с имена приключи с GDPR.

# 14
  • Мнения: X
Много благодаря на всеки, който се отзова, отговори ми и намери време да ми обясни, но нали някой жени сме си патици…. Проверявала съм на страницата с обяви за работа, а не на тази с допуснати и не! ……. Рефрешвала съм нея по невнимание, сега знам как се чувстват засрамените хора 😀🤞🏻

Общи условия

Активация на акаунт