Рецепти с овесени ядки.

  • 14 401
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 883
Хемоглобина ми е нисък от бременността. Черници ям много, но рядко намирам черни. Зад блока има огромно дърво с розови плодове. И доста череши изядох, но не мръдна много. Пробвах с дроб, но повръщам. Казаха ми и за червено цвекло, но не намирам по пазара - вероятно е рано. Нещо друго с желязо???

# 16
  • Мнения: 5 001
Желязо се съдържа в цвеклото, зелени листи зеленчуци, краставици, грозде, банани, червено месо, дроб, смокини, стафиди, риба, птиче месо , моркови, магданоз, аспержи. соя,елда
Месо-най вече червените меса демек Телешко
Коприва
Спанак
Лапад
червени плодове
касис
къпини

Елда
сушени кайсии
сушени плодове
фурми


Това открих като информация....Дано помогне   bouquet

# 17
  • Мнения: 585
Аз си ги накисвам от вечерта със много ядки и стафиди, голяма лъжица мед и студена вода Simple Smile
На сутринта са превъзходни, не слагам мляко.
А за желязото, много по-добре е да ядеш пшеничен зародиш, продава се в едни зелени кутии, по една супена лъжица на ден, пак по същия начин, можеш да си ги прибавиш и към овесените ядки.
Ако намериш също червено цвекло, на салата сварено или сурово на сок; коприва , все още има, може и на манджи може и на чай Simple Smile

# 18
  • Мнения: 407
Цитат
Нещо друго с желязо???

Допълвам списъка на ТheNMaster с ядки,риба,яйчен жълтък,соеви продукти.
От растенията най-много желязо имат: броколите, спанакът и лещата.

За да се стимулира усвояването на желязо от организма е добре да се употребяват храни, богати на витамин С (особено ако приемаш само растително желязо).
Избягвай да пиеш кафе или чай заедно с храна, богата на желязо, защото те пречат на усвояването му от организма.

# 19
  • Мнения: 585
да, това за кафете беше важно уточнение.
Дори ако приемаш желязо под формата на лекарство, пак е хубаво да избягваш кафето

# 20
  • Мнения: 3 641
А аз съм пробвала "Мюсли тортата" да направя с овесени. Става много хубава+банани  bouquet

# 21
  • Мнения: 407
Намерих ето тази рецепта с овесени ядки:

Соленки с овесени ядки и кашкавал

Продукти:
100 гр. овесени ядки
100 гр.брашно
100 гр. масло
50 гр. кашкавал
4 с.л. кисело мляко
сол на вкус
Начин на приготвяне: Смесваме ядките, брашното, солта и маслото и разбъркваме добре.
Добавяме млякото и настъргания кашкавал.
Замесваме тесто и разточваме кора с дебелина 1 см. 4.
Режем на правоъгълници. Слагаме ги в намаслена тавичка и печем на 200 градуса. 

Източник: zadoma.com

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 576
Ето една рецепта и от мен.

Овесени кюфтета

Продукти: 3-4 с.л. овесени ядки, 2 яйца, 1 филия накиснат и отцеден хляб, 2-3 с. л. кисело мляко, 1 ч. л бакпулвер, подправки - ким, чубрица, сол, черен пипер.

Приготвяне: Посочените продукти се омесват и се оставят да престоят 4-5 часа. оформят се кюфтета, а ако е по рядка сместа се взима с лъжица и се пържат в силно сгорещено олио.

Това са много лесни безмесни кюфтенца, а и от гостите ми никой не е познал от какво са.

# 23
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Не знам доколко е вярно,но съм чела,че пъпешът повишавал хемоглобина.

# 24
  • Мнения: 147
Овесените ядки са единственото нещо което закусвам и още не са ми омръзнали. Аз обаче си купувам от фините овесени ядки, кото нямат нужда от варене или киснене от предната нощ. Вариант 1: 4 с.л овесени ядки (фини) се заливат със вряла вода(аз слагам малко вода, защото ги обичам много гъсти, а и така помагат много на преисталтиката на червата), 1ч.л зехтин, сирене, нарязани или ако не ти се занимава цели орехи, лешници и бадеми(сурови, има и желязо в орехите); Вариант 2: 1 кофичка кисело мляко, 4 с.л овесени ядки, ядки(сурови), малко сол; варианта с кисело мляко може да бъде без сол, със половин банан и/или ябълка, стафиди и 1 с.л мед; Вариант 3: 4 с.л. овесени ядки, прясно мляко, колкото искаш, ябълка и/или банан, канела, джинджифил(много малко), стафиди, мед, много сурови ядки (орехи, лежници, бадеми).

Общи условия

Активация на акаунт