Време вече не остана, през АВГУСТ аз ще стана мама

  • 19 785
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 31
Здравиете и от мен интерени темички разисквате.Аз обаче още съм в размисъл как ще родя дали ще се справя защото се очертава да родя по трудния начин без операция. Mr. GreenИ все си представям че нещо няма да мога после не знам като ни изпишат сами в къщи какво ще е правим нито има кои да ми помага нито да ми казва та основно разчитам да вземе да ми се появи маичински инстинкт че незнам горкото бебче.А си представям каква ще съм стоика в болницата като се мъча да кърмя аз първо ще ме страх да го пипна камо ли да го държа.Дано да има някоя мама която и е за 2 или 3 път че да ми помогне ако няма голям образ ще съм сигурна съм.Но знам че всичко с времето се учи и се научаваш да осещаш нещата то всичко ново и непознато те плаши.Аз като забременях докато свикна с мисълта че нося живот в себе си ми беше мнго трудно да го проумея и да разбера че в природата всичко си е точно нагласено.А като го усетих за първи път шок все си мислех че нещо не му е добре и почвах да се въртя като пумпал.Ще справим природата така ни е устроила да сме по силни нищо че казват че сме слабия пол.

# 256
  • Мнения: 31
За педиатър знам че е хубаво на мама и на бебо да е един лекаря защото ни спестява много неудобства от рода на болнични и други такива.Но за съжаление не всички лекари могот да са и на бебчето.Аз по тоя повод си смених личния лекар за да може да сме с бебо при един док.Но може поне да гледите да са в едно здравно заведение за да ви е по удобно че като се разболее мама и бебо да не се налага да правите яки преходи.На мен това мами тука от квартала ме посъветваха.

# 257
  • Лондон
  • Мнения: 56
EYE би ли ми казала откъде е това чувалче, много е сладко. Да зарадваме и нешето тати.

http://shop.ebay.co.uk/items/Nursery-Bedding__W0QQQ5ftrksidZp328 … abyshopsQQ_ssovZ1
Ето линка за чувалчето.

Много нови мами напоследък! Добре дошли - на последната права  Wink
Много се радвам и за Йоли  Hug мислех я и аз...

Колкото до помпите - 99% от мойте приятелки и познати препоръчват ръчната на Авент и аз смятам нея да си взема.
И на мен ми е трудно да си представя как се грижа за бебе и как кърмя особено... обаче се надявам майчинския ми инстинкт да дойде природно...

# 258
  • Мнения: 1 410
bobito,спокойно!Ще видиш как инстинкта ти ще се събуди ,няма и да усетиш кога!
Съгласна съм с Асето и Ани за кърменето.На мен пък все мързеливи бебета ми се падат,ако им дам  - сучат и после по 3-4 часа спят ,а гърдите ми се пръскат.И аз смятам ,че е грехота да събуждаш бебе за хранене.А наши познати сега са с бебче и точно това правят - аз само с усмивка има казах  " Е ,то ще ви го връща  - щом го будите и то ще ви буди!".С такова будене май само  нарушаваме билогичния ритъм.ПОне така си мисля.Мързеливи ,немързеливи - оставям ги да си спят ,колкото си искат.Да се хранят  - когато поискат.Когато се захраним с други храни  - тогава вече и режим ще въведа.

# 259
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 606
За тези които са чели БЛИЗО ДО БЕБЕТО искам да ги питам дали смятат да си правят противоколикова торбичка с костилки от череши. Аз лично не съм чувала никакви отзиви за тази торбичка , но тъй като сега е сезона на чершите, а пък август може да ги няма, май по-добре да си я направя от сега. Ако някой има някакви отзиви по въпроса нека да сподели.

# 260
  • Мнения: 225
Ето ме и мен Twisted Evil, не мога да се добера до компа тия дни - не от друго....а от жега #Cussing out Не е истина просто, направо имам чувството, че ще се разтопя. То не са вентилатори, отворени прозорци, врати и все живо и не се издържа. А бебето пък - лелеее милото сигурно и на него му е жега, е не спира да се върти и ръчка отвътре. По цял ден и цяла нощ ooooh!
А от два дни пък е такова къркорене в корема ми, че чак се чува и като вървя Crazy, то са звуци, къркорене, местене, страшна работа - е аз пък освен да се оплаквам нищо свестно не казах досега. Mr. Green
Интрига, ти беше с онова воднисто течение нали, какво стана - на какво се дължи, че от известно време и аз го имам (бях споменала веднъж) и акушерката тогава каза, че надали са околоплодни води, но последния път като ме гледа доктора вика почти са в норма вече (нали ми бяха повече) та все си мисля дали все пак не са води и да изтичат по малко Thinking - абе едно ли е да го мислиш.
Относно кърменето - моля се да имам тази възможност.  Peace Няма по-хубаво от това.
Асе, , исках да ти се обадя тази събота или неделя, но видях, че имаш доста работа в къщи пък и мен като ме нападнаха едни гости - свекърва ми дойде в събота, в неделя сестра ми беше цял ден при мен, после и зет ми дойде та до 12 Crazy  Но живи и здрави, тепърва се надявам  да се виждаме Hug
Лек ден засега...леле това бебе ще ми изкочи през пъпа значи, ма страшна работа е - уж вече започвали да се усещат по-малко, а то мойто обратното не спира да шавори.
Божеее кога изписахме почти темата пак, а аз сега се включвам чак Blush

# 261
  • Мнения: 1 410
Ani-d , ето за костилките - Koгато възглавничките с черешови костилки се използват правилно, то те ще имат ефект.
Слагането на коремчето може само да навреди. За успокояване на коликите, възглавничките се слагат на кръстчето на бебето, тъй като вегетативната му нервна система не е напълно узряла, а точно от кръстчето излизат към коремчето "виновните" за коликите вегетативни нерви. Топлината на възлгавничката ги успокоява и така изчезват коликите.

И още  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=288896.msg7875944#msg7875944

# 262
  • Мнения: 10
Ani-d , ето за костилките - Koгато възглавничките с черешови костилки се използват правилно, то те ще имат ефект.
Слагането на коремчето може само да навреди. За успокояване на коликите, възглавничките се слагат на кръстчето на бебето, тъй като вегетативната му нервна система не е напълно узряла, а точно от кръстчето излизат към коремчето "виновните" за коликите вегетативни нерви. Топлината на възлгавничката ги успокоява и така изчезват коликите.
И още  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=288896.msg7875944#msg7875944
Е това за първи път го   чувам....А помага ли? newsm78 smile3506 Все си мисля, че при всяко бебе е индивидуално това какво помага при колики. Ще го имам предвид май... newsm78

# 263
  • Мнения: 26
Дидка звънкай, тя работата край няма. Може и през седмицата, ама привечер за да е по-хладно. Божееее навън не се диша, отвратително е. Пот и от г..а ми тече  #Cussing out
Бобито споко, като е влязло бебето трябва и да излезе Wink Трудно, лесно, както така. Ти спокойно само пък бебо ще си намери пътя навън Wink

# 264
  • Мнения: 10
Много е топло. на мен хич не ми се излиза, ама и вкъщи не ме свърта. само вечер излизам, ама много бързо се уморявам. Цяла нощ ми се схващаха прасците.....! Само че Асе, влязло е значително по-лесно...хахаха, то че ще излезе спор няма. Ама размера има значение....Simple Smile

# 265
  • Мнения: 26
Граци права си размерът винаги има значение  Mr. Green Ама като влизаше .......... бебето не се оплаквахме, а викахме "още" нали  Laughing А и факт е че поемаме всякакви размери, та ..... ще се справим  Whistling  Laughing

# 266
  • Мнения: 31
Ама вярно влезе по лесно  Mr. Green за ваденето ще видя какво ще правя нали затова ще плащаме да ми помогне някои не ще се напъва вместо мен но.
За жегата нещо страшно тук е 36градуса на вън не е за хора.Аз по цял ден съм в къщи че е нещо страшно.незнам вия ама аз като се омажа с тия кремове още по зле става и се къпя хо 100пъти и се мажа по 100.Така ми се иска да не се мажа с нищо но не може кожата ми е опъната яко и ако я почеша все едно е изгорана така щипе.Еи това ми е наи гадното да ти е топло и да се клепиш.

# 267
  • Мнения: 10
Граци права си размерът винаги има значение  Mr. Green Ама като влизаше .......... бебето не се оплаквахме, а викахме "още" нали  Laughing А и факт е че поемаме всякакви размери, та ..... ще се справим  Whistling  Laughing
съгласна....на 100%

# 268
  • Мнения: 202
Аз си знаех, че трудно ще понасям жегите, станала съм нетърпима-постоянно съм нацупена и мрънкам за нещо, чак на себе си съм досадна, чувствам се много смачкано-тромава, пухтяща, лъщяща, гледаща лошо.............отврат; и само глупости ми се въртят в главата, немога да се позная, все някакви кофти сценарии чертае въображението ми ooooh!дано по-скоро изпълзя от тая дупка Tired

# 269
  • Мнения: 31
Бланш не си сама и аз не се понасям вече а незнам за другите ама то маи на бременнна жена и е по топло от колкото на другите.

Общи условия

Активация на акаунт