Време вече не остана, през АВГУСТ аз ще стана мама

  • 19 799
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10
Добро утро и от мен. Леле Ася ти ме уби с тези правила. Прочетох ги на мъжа ми и той каза, че някои от правилата били страхотни идеи....! Горката ни дъщеричка...Simple Smile Приятен ден на всички. Валени, когато братовчед ми беше по-малък му купих червена тениска, червена бандана за главата и червени маратонки. Тъкмо прохождаше. Единствената критика която получих беше от баба ми. Ама никой не я отрази. Червеното е неутрален цвят. Нашата количка е червена, но като я купувахме не мислех дали става за момиче или момче. Ако ти харесва на теб, значи е супер. Като гледах миналата седммица в Блаоевград из центъра всички са с червени колички, много е модно....Не см проверявала пола на бебетата, ама как отива на мамитееее Simple Smile Wink . Каай си кефа

# 76
  • Мнения: 2
момичета здравейте и от мен Simple Smile,

аз тази сутрин трябва да уча много серозно , но да ви кажа от около 2 часа съм станала и само се помотавам. Намирам си всякави занимания само и само да не уча, което е много неприятно, защото задължително трябва да си взема изпита в понеделник.

Аз от едно известно време изпитвам гадна болка от вътрешната страна на бедрата, все едно е мускулна треска , но не е. На някого случвало ли му се е. Много е гадно защото ми е много трудно да ставам от леглото , а след това ходя като пингвин и много често се спъвам в разпръснатите ни заради ремонта мебели.

Иначе всичко друго е ок,  пожелавам ви приятен съботен ден

# 77
  • Мнения: 26
Аз  седнах за лека почивка  Confused
Във връзка с правилата - навремето реакцията на баща ми като му казах, че ще посреща зет беше: "Аааааа не, в никакъв случай"  Shocked Чак сега разбирам какво му е било на човека, аз на 18 год.,бъдещия ми (вече бивш) мъж в казарма, ужас горкичкия ми татко  Thinking А като разбра миличкия по стечение на обстоятелствата, че дъщеря му води полов живот, а разбра горе-долу по същото време като му казах, че се сгодявам, 2 седмици не ми говори Confused
Е представям си сега мъжа ми с две девойки  ooooh!

Валени аз бях решила, ако не ми кажат на 100% какво ще е бебето, да си взема червена количка като по-универсална Wink
А пък и като разбрах че ще е Вики, а не Жоро пак мислех за червено, но Зупър нямаха.

# 78
  • Мнения: 1
Ех, майчета добро утро!
Мислих, че днес всички ще спите до  късно...ама май сте ранобудни като мен. Аз в петък винаги съм труп след работа и си лягам към 19ч, затова и скачам в 8 най-късно!  Laughing
Не мога да се оплача от безсъние, лягам и ставам, понякога се чудя дали е нормално вашите малки бебенца така да ви притесняват нощем, а пък аз си спя най-блаженно. Дори и по гръб (което май ми е любима поза) само възглавницата ми е по-висока.
Не знам как се справя Синдарела с толкова много работа, пътуване, чистене, излизане, аз това ако го извърша в един ден сигурно ще родя на секундата. Пази се и си почивай, извини ме, но не ми изглежда нормално това  Naughty
Аз в нас не чистя, идва една жена, не си представям как след тежък работен ден ще седна да чистя 100 кв.м апартамент  ooooh!
Но както и да е, явно съм частен случай.
Валени моята количка също е червена и чакам момче, важното е да е удобна на бебо, да е стабилна и да не е 100кг (е за мен е важно и да ми се събира в асансьора)  Peace

Хайде майчета почивайте повече и се пазете от падания, хлъзгания в банята и т.н   bouquet

# 79
  • Мнения: 1
Валени, аз съм израснала само със сини дрешки, защото съм била руса със сини очи. А и червеният цвят беше вече резервиран от сестра ми -матова с кафяви очи. Грабвай количката  Peace

Айде аз се изстрелвам на коафъор и макияж   animal037 Дано ме направят оптически по-фина в лицето, каквато съм подпухнала  Animal Pig

# 80
  • Мнения: 104
Честито на Ковачева, да ти е жива и зрава малката пинцеса!!!  bouquet
Валени, моята дъщеря я возих в синя количка, въпреки че купихме количката след като се беше родила.
Вчера си купих бъги борд за да возя и каката.Бях на преглед, но съм малко разочарована, защото казаха, че за 32с и втора бременност и момче, килограмите му били малко-1700.До сега съм +14 Shocked, и не мога да си обясня защо, а и там се шашнах и пропуснах да попитам.Някой дали случайно има инфо???

# 81
  • Мнения: 229
Ковачева мила майчица! имаш толкова красива дъщеричка!
Бъди силна мила и ако мога да помогна с нещо съм на среща!
Скайпа ми е  bemilbe



между другото в България как е когато бабенце е на кувиоз, дават ли го на маминката да го кърми и да е при него?


# 82
  • Мнения: 26
Божеееееее каква мамина сладка рожбичка е Калина  newsm51 newsm51 ( и естествено пак ревнах  Cry)
Ковачева пак казвам мила, ако имаш нужда от нещо обади се. ГСМ  0883320156, скайп: redhat83 (Шишо Бакшишо), ICQ 318333602 Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 1 338
Момичета, добро утро и от мен Hug

Леле, вижте я само каква е малка и крехка душичката Flutter какво сладко бебче Heart Eyes
Искам и да си гушкам моето бебееее вечеее Party
Kovatcheva, мила имаш прекрасна дъщеричка Hug Да ти е жива и здрава, другото си идва само Peace
Меви, миличка аз все си мисля, че щом бебето е живо и здраво няма значение дали ще се роди 200гр. повече или по-малко.. ще си ги навакса грамчетата без проблеми Peace

# 84
  • Мнения: 702
Оле много е сладка малката Калина!
За количките и червеният цвят мисля,че е подходящ за момче аз също съм харесала такъв цвят също и в оранжево,но на място ще реша коя да взема,аз пък точно синя не бих си взела,макар,че чакаме момче искам да е нещо по различно!Много мои приятелки си обличат момченцата в червено и на мен страшно ми харесва.
Аз в къщи не чистя от един месец,като започна да се натоварвам и започва да ме стяга корема и така ми се опъва кожата,че ужасно ме боли!
Хубаво,че е мъжо той се грижи за чистенето направо ми е златен много ми помага,а и след като родим ще има да чистим,че свят ще ни се завие сега е време за почивка и глезене!

# 85
  • Мнения: 2
колко е мила и сладка Калина  Hug Hug Hug
меви, и моето бебе в 32 гс е 1740 г.  Според док, при който ходих на ФМ всичко си е в норма. Терминът ми е ден след твоя - 18-ти, на жк ме водят 19, защото картонените им кръгчета не отчитат, че сме високосна (така си мисля  newsm78 ). няма смисъл да се притесняваш за килограмите, все пак се изчисляват по формула и предполагам че и най-малката грешка в измерването на бедро, глава и т.н. се мултиплицира и се получават големи разминавания. аз никога не питам колко тежи, в последните месеци възможната грешка е голяма.

# 86
  • Мнения: 82
ох тази сутрин преживях пореден кошмар-в 6.30 видях,че имам пак кървене и този път реших,че е по-удачно да ида в Майчин дом,заради неонатологията(ако бебчо тръгне да се ражда) и имах най-ужасния преглед в живота си,въведоха ме през един мизерен коридор в още по-мизерен кабинет(въпреки че това няма значение),почти съм сигурна,че ме прегледа стажантка(с чужд акцент) като изполозва разширител(или както там се казва) с размер по-подходящ за крава-страшно ме заболя,чак извиках  Shocked .После ми навря цяла марля(вместо онова дето прилича на клечка за уши) и я извади окървавена(простете за подробното обяснение) и каза,че не било свързано с бременността ами сигурно имам раничка или инфекция  .След което ме бръкна и с ръка като имах чувство ,че дълбае за злато,дори започнах да се моля да спре.Тогава питах няма ли да ме погледнат на видеозон и отговора беше кратък и ясен -НЕ.Поне се смилиха да чуем пулса,та се успоких малко.Слава Богу,че моята докторка утре се прибира,въпреки че вече имам ужас от прегледи.
Извинявайте,че ви занимавам с такива негативни неща,но ми олеква като споделя с вас.

П.П. току що видях бебче Калина и ми стана много по-хубаво на душата

Последна редакция: сб, 21 юни 2008, 13:09 от stella_a

# 87
  • Лондон
  • Мнения: 56
Kовачева, честито и от мен! Сигурно си много щастлива! Да ти е жива и здрава малката Калина!!! Hug
Моя приятелка в България също роди тези дни (и тя малко по-рано от очакваното - беше за юли) след поне 10 години неуспешни опити и ми е и на мен едно такова празнично тези дни.

Интрига, браво на теб пак! Ти си нашия талисман!!!

Моето бебе има много червени дрехи и екипчета (таткото е луд почитател на Ливерпул) - качих две в албумчето. Да си призная... аз вече имам дрехи за 3 бебета и до 6 месеца като размер....  Embarassed Трябва да се спра малко...  Embarassed Embarassed Имам си лек проблем с купуването на дрехи и сега понеже не мога да купувам за себе си 'обзавеждам' бебето...  Rolling Eyes  Вчера и аз гледах цветни колички в този магазин (http://www.mamasandpapas.co.uk/range/luna/2409/) и нещо сега съм се запалила за червена, оранжева или зелена. Въобще не ме интересува джуджито какво ще е - розово няма да носи!

Добре дошла на дрън-дрън! Феб, и ние с Мартинито сме варненки така че ни брой и нас в отбора!  Аз в първия момент, в който мога да летя с бебето се мятам на самолета и пристигам за поне 2-3 месеца! Ох, как ми се иска да съм си във Варна сега, да се излежавам на някое капанче, да ближа студено 'бяло фрапе'  Laughing Laughing и да ме подухва вятъра....

Стела, сега ти прочетох постинга - дано всичко да е наред!

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 129
Да е жива и здрава малката Калина и скоро да се гушкат с мама Kovatcheva!!!
Аз докато отида на преглед във Варна и се върна вие сте изписали цяла тема.
Бебка най-накрая се е обърнал, обаче главата е доста ниско долу. На всичкото отгоре имам и контракции и сега на хапчета. Доктора като ми каза ако имаш разкритие ще те взема за задържане в болницата 3-4 дена и направо Shocked - добре че поне разкритие нямам. Каза да стискам до 20 юли и изобщо до 20ти август няма да стигна Confused Иначе отговаря точно на 32 седмица и е 1800гр.
Обаче малко се шашнах и май ще започвам да си приготвям багажа за болница, че то не остана  Rolling Eyes
Всички с контракции почивайте повече, аз като знам мен как не ме свърта незнам как ще го спазвам този съвет  Embarassed
А за килограмите какво да кажа сега съм 66кг при 165см., а започнах на 53кг. последните 2 консултации обаче ми се събира 1кг. само. Важното е малкия да расте.
stella_a дано всичко да е наред с теб и бебенцето.

# 89
  • Мнения: 2
стела, поппи - всичко ще е наред, пазете се и по-мързеливо го давайте
варненките, заформихме една тайфа с колички в морската Party
за цветовете - аз също не мисля да се ограничавам в синьо и други там наречени за момче. дори единствения път, когато съм сънувала бъдещия си син  (малко трудно го написах  Mr. Green още не съм свикнала с мисълта) беше с една плетена жилетчица в райе - светло и тъмно розово и едни много широки дънки. за съжаление, беше в профил  Tired не съм сигурна, че мога да му причиня това с розовата жилетка, но червено си е ок Peace
аз все още нищо не съм купувала, освен една дънкова шапчица с маймунка, която ни излезе 60 лв Crazy спряха ни ченгета и ни написаха акт заради ауспуха, специално ходихме да изеберем първата покупка "заедно" след двуседмично мърморене от моя страна. и сега нещо не ми се пазарува.

Общи условия

Активация на акаунт