СЕПТЕМВРИйчета големи, шават в нашите кореми!!!

  • 14 728
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 3 127
  Даже един път една жена така се беше разбързала към една седалка, че за малко да ми мине през корема. Аз й направих забележка, тя почна да ми вика и да се обяснява... Друг път пък ме прередиха на една опашка в КАТ... Сбъркано племе!  Sick

В маршрутката днес, където никой не стана почти докато стигнах до вкъщи, в един момент се освободи място, което обаче веднага се зае от един мъж, който преди това беше имал възможност от глава до пети да ме разгледа, ама нали ви казвам, явно коремите ни само ние си ги виждаме!  Laughing

Губят ми се нещо Дидката и Ирина.... newsm78 Ирина сигурно е в Бургас, обаче Дидката къде е, чувал ли я е някой?

# 226
  • Мнения: 7
Stellla, няма за какво. за съжаление не мога да дам компетентно мнение, само от лични преживявания и да ударя едно рамо. По отношение на малкият провинциален град...последните 8 години живея в страната на Келтският тигър, прослувутата икономика с големият бум...до тук добре, богата страна, постигнали са много в последните 20 години, но здравеопазването им беше на предпоследно място сред страните членки на Евросъюза. Статистиката е от преди 3-4 години. Пример ще дам веднага - за едно хидроцеле, съпругът ми чака 6 месеца за час, за уши нос гърло на частен прием чаках 3 месеца за детето.  Сега с моята бременност ме наблюдава Джи Пи-то - мери ми кравното и ме пита как съм и аз като взерма да изреждам той вика ше ти мине , та аз вече претръпнах и не се връзвам...Та и аз съм в подобна ситуация, не е малък град, но системата е шантава. Айде сега за да не ги докарам много негативни, да си кажа много готини хора са и страната си я чувствам като втори дом, от пътуване извън страната винаги се връщам с удоволствие и се радвам така както когато се прибирам в Бг.
Мамата на сладките дечица след като прочетох твоят пост за пулса виждам че си намерих другар по пулс. И моят в небременно състояние  е 80-84 и все си мислех че има нещо гнило въпреки че доки казва ок.
забравих да кажа че днес на полевият тест на урината в болницата намериха следи ( каквото и да означава това ) от протеин и са изпратили спесимена в лаба, та сега ще чакам или по-точно няма да чакам обаждане. Идеята е че ще ми се обадят ако трябва да се взимат мерки.
Некой да вземе да ми се скара, само опкавания от мен. Та в този дух чакайте да ви се оплача/похваля - тук е 16 градуса дъжд и вятър.

# 227
  • Мнения: 506
Здравейте!
Искам да се включа и аз в темичката с един въпрос:
Мислите ли за море с големите кореми  Grinning ?
На мен много ми се ходи,но в момента тати е зает,а по-късно ме е малко шубе....  Thinking
Кажете вие-ще ходите ли на море и кога?

# 228
  • Мнения: 11 338
Поздрави на рожденичката на Рени! Да ти е живо и здраво вече голямото момиче!  bouquet
Пееща, както ти е тръгнало, така да свърши! Наздраве!

Суити, ВАЕ, и аз съм с ускорен пулс. На мен ми остана от едно възпаление на щитовидната жлеза. В момента от бременността в покой е над 90-110. А преди това беше винаги над 80. Хем се излекувах, но си остана тази тахикардия. Много неприятно! Едни стълби да качиш и си запъхтян.
На мен днес ми е скапано и много разхлипано. През час рева за глупости, ама не ми е депресивно, ами от хормоните явно. На всичкото отгоре ме боли глава от жегата, че и при нас скочиха рязко температурите до 30 на сянка Crazy
Цял ден се мокря да се разхлаждам, зарязала съм си къщата и вече не мога да се понасям.
Дано не ви подействам подтискащо, но в последно време нещо ме гонят размишления от сорта "що-си-причинявям-лудостта-бременност-на-тази-възраст" или "кога-ще-дойде-края-писна-ми". Старост-нерадост! hahaha

# 229
  • Мнения: 7
По повод градският транспорт с предната бременност далечната 1998, моя милост в 9 месец , тегловно изражение - 98кг ( ръст 174), обиколно - сигурно километър, запълвах просеката между седалките...това  в кръгът на шегата  но бях наистина огромна, та ...в тролеят аз стоя права и една жена влезе в ролята на обществената съвест и се развика на мъжът който седеше на седалката до мен. Та въпросният господин веднага скокна и сконфузено измънка "Извинете не ви видях " , от там аз като прихнах да се смея и му казах че  приемам  комплимента.  Аз лично след тогавашната бременест не ставам на възрастни хора повече. Толкова бях възмутена от наглостта на някои и коментарите. А само да вметна че избягвах да сядам , тъй като от друсането получавах контракции, стоейки права краката и в частност коленете влизат в ролята на амортисиори и друсането е по-малко.

# 230
  • Мнения: 7
Веч таман се чудех къде се затри. Значи групата на само и вечно 20годишните се оказваме и по запръхтяни  Wink . Веч и аз имах няколко  такива дни и се заключвах в кенефа докато изпусна парата. 
Днес докато детето не пристигне в БГ(11 ве4ерта ) няма да пипна нищо в къщи, аз и ходенето на работа го отсвирих, белким не ме изфърлят утре.
Днес май ще грабна жълтата фанелка по активност. Липсата на домашните любимци и задълженията около тях бая свободно време ми отвориха.Няма правене на домашни, готвене, развеждане по танци, футбол, прибиране от нам си кво, няма готвене...

# 231
  • Мнения: 934
Стелче, а колко ти е кръвното като качиш такъв пулс. При бременност /особено втората половина/ има повишено количество на циркулиращата кръв, което затруднява работата на сърцето и се ускорява пулса. Но 14о/мин. си е множко.....затова питам за кръвното....да не би в такива моменти да пада много и рефлекторно да се качва пулса.
Суит Кидс, пресен пример от днес: на пазара съм, редя се за череши след 2 жени....един дядо с бастун просто се пререди и по този повод едната казва на другата:"защо го пусна този?"....":ми видях го, че е с бастун"..казва другата....при което репликата на втората е:/мисли, че не чувам.... Close/..."ами да беше пуснала и другата след мене"....т.е мен като бременна. Но не в буквалния смисъл да ме пусне, а като е толкова великодушна и съжалява....и т.н...да не продължавам, че пак се ядосвам....и това да чуеш от жени Twisted Evil
Та за какво да говориме.... #2gunfire

# 232
  • Мнения: 2 658
Цял ден се мокря да се разхлаждам, зарязала съм си къщата и вече не мога да се понасям.
Дано не ви подействам подтискащо, но в последно време нещо ме гонят размишления от сорта "що-си-причинявям-лудостта-бременност-на-тази-възраст" или "кога-ще-дойде-края-писна-ми". Старост-нерадост! hahaha
Хахаха,Веч,я стига..Ама пък готино го описа.. Mr. Green Ще ти мине,няма какво..
И при нас е топличко,много ми е хубаво така,даже превzех един баир,та се поиzморих.Дааа..
Бае,тъкмо това щях да кажа,личи,че ти е самотно,толкоz писане му хвърли  Wink ..Ние сме тука,споко..
Рени,честито и zа двете радости  Peace

# 233
  • Мнения: 1 226
 hahaha Joy Joy събрахме се.Веч харесва ми това "Старост нерадост"  hahaha.Тоз пулс ме побърква. И аз изпадам в такива състояния от време на време. Като се сетя, че мойте съученички догодина дет речено балове на децата си ще правят, а аз прощъпулник и чак се плаша, ще се справя ли.

Съншайн аз по принцип съм с ниско кръвно.Но като се ускорие пулса, го качвам.За половин час на хладно се оправям де. Но лекинко се плаша.Днес беше 128 на 65.После спадна на 102 на 65.Май само горната граница ми прави номера. Забелязвам, че така ми става, като стоя повече време права.

А за отстъпването на място.Най-прясното което ми се случи - една бабка ми вика "Еееееее айде сега.Голяма работа.Нии Идно времИ пУ кЪра раждахмИ, а сИга сте непоносиоми. " Joy Joy Чак не можах да се ядосам.

# 234
  • Мнения: 2 658
Айде,Стелче,ся и ти...Нищо ви няма,няма друго нещо,което да подмладява толкова,като едно бебе.Сега си ти е бил момента просто.То угод няма,аz първия път бях на 22.Тогава пък рано било,според някои...Абе няма правило и въzраст zа това,просто като трябва,идва  Hug .Тъй че радвай се..

# 235
  • Мнения: 1 226
Деси радвам се, толкова дълго чаках.Много ме е и страх, но и това е нормално.Само че, съпруга ми има син от първия си брак.На 13 години и му вика "Тате ти 6те бута6 бебето с количката, че по ще ти прилича" hahaha Joy Joy
Майтапа на страна, наистина много ме е страх, дали 6те се справя.

# 236
  • София
  • Мнения: 3 127
Мамата на сладките дечица след като прочетох твоят пост за пулса виждам че си намерих другар по пулс. И моят в небременно състояние  е 80-84 и все си мислех че има нещо гнило въпреки че доки казва ок.

Да, наистина виж, като сподели човек, и изведнъж се намират много другарчета по съдба.  Hug Аз иначе съм си свикнала с ускорения пулс, не му мисля много-много и повечето време не ми пречи, обаче все нещо ме човърка отвътре, че щеше да е по-добре да е малко по-умерен....Е, сега с бременността усещанията не винаги са много приятни, но гледам да избягвам резки натоварвания, да не ходя много бързо (постоянно трябва да си напомням за това, защото иначе имам доста бърза крачка  Simple Smile )  и да си почивам повечко.

Все се заричам да отида някой ден на ехокардиография- това е нещо като ехография на сърцето, по-прецизно и по-подробно от електрокардиограмата.

Цитат
забравих да кажа че днес на полевият тест на урината в болницата намериха следи ( каквото и да означава това ) от протеин и са изпратили спесимена в лаба, та сега ще чакам или по-точно няма да чакам обаждане. Идеята е че ще ми се обадят ако трябва да се взимат мерки.

На последното ми изследване също имаше "следи" от белтък, но докторката ми каза, че това е в следствие на левкоцитите, а не от опасния албумин. Те затова и така ги пишат, "следи", иначе когато има тревожен албумин, мисля, че се дават определени стойности. Така или иначе, щом ще държат връзка с теб, значи всичко е под контрол.  Peace

Веч, аз тия мисли май ги измислих и премятах докрай през първите месеци.  Simple Smile Нещо от рода на " защо си усложнявам живота". ooooh! За всичко ми беше виновна бременността. Нещо като се ядосам или не съм на кеф, и се почваше "защо се появи сега това бебе, пак да дебелея, ами после няма да имам миг спокойствие, ами как ще гледаме три деца, ами как ще се оправим с парите..." и така до безкрай....От четвъртия нататък вече преживях дебелеенето, взе много да ми харесва идеята, че ще ни се появи бебе и общо взето, се настроих на щастливо и безгрижно бременеене.  Party Та ще ти мине, де, това ми е мисълта.  Hug Аз се чувствах толкова подмладена, като се роди Зорница- надявам се и този път да е така!  Peace

Стелче, как няма да се справиш, бе, душа!   bouquet Какво слушаш на мъжа ти задявките, те мъжете обичат така да подкачат, пък ние им се връзваме! Нали ви писах за моята съседка, чийто син беше абитурент сега, а няколко дни преди бала се роди дъщеричката им- знаеш ли колко им е хубаво и колко са доволни!

 


 

 

# 237
  • Мнения: 53
По темата с автобусите - и на мен никой не ми прави място. И все не ме виждат. Дори когато вървя по улиците се опитват да ми минат през корема. Изобщо никой не се съобразява.

# 238
  • Мнения: 7
И на мен ми минават същите мисли , но същевременно нямам търпение да гушна бебка и да мина отново през всички онези първи усмивка, стъпка, думичка...
Стелче, ще се справим, не бой се! На теб ще ти е за първи път, но аз няма да съм много по-различна със тази 10 годишна разлика.
Има един израз " лудо-младо кръвта му кипи" ...та мисълта ми е че с тези разлупани мотори баш ше ни кипне - т.е поредното потвръждение на принадлежността ни към групата на само и вечно 20годишните. Тъй че горе главата.
Веч на базата на горепосочените мои разсъждения предлагам онази малка неточност  в твой по-горен пост, цитирам "Старост-нерадост" да бъде заменена с "луди-млади". Hug
Суити, и аз съм свикнала, макар че на моменти, когато ми ограничава физическата активност ме вбесява. Аз все го отдавах на цигари, липса на движение, излишни килца, но предполагам че те донякъде участват, но явно моторетката действа на по-бързи обороти. Все се заричам като се прибера че ще си отделя време за себе си и все за мен не стига или уцелвам отпускарси сезон. Сега пак съм с обещания да го свурша следващото лято.Благодаря за инфото относно следи от протеин.
Стела сетих се да допълня, за твойте ( то и за мойте де , аз кво се цепя) съученички. Та представи си тези с абитуриентите след някоя и друга година ще им викат "бабоооооооо", пък на нас "мамооооооо". Ето пак докарах поредното доказателство за групата на само  и вечно 20годишните.

# 239
  • Мнения: 1 226
Ох Бае права си, ама и за други глупости мисля/Детето няма ли да го е срам от мен, да му не викат че баба му го завела на детска  hahaha Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт