Oбзавеждане на апартамент за месец.......Възмоk

  • 1 664
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Има и налични стоки по магазините, но лошото е, че винаги точно това, което си харесала, го няма и трябва да се прави поръчка. Обикновено става за около месец.
С вратите е по-трудно, защото едва ли размерите ти са стандартни. Ако съвпадат с някакви стандарти, то може да  си купиш от Практикер или Бриколаж /има на склад/, но това е възможно по-скоро ако първо си купиш материалите, а после кроиш апартамента по тях. Въпреки, че и тогава има рискове - майсторите все нещо ще оклепат с размерите.
Кухня - ако пообиколиш магазините за кухни и случайно попаднеш на мостра, която се продав, харесва ти и ти пасва на размерите, може да се уредиш в рамките на седмица с нови шкафове.
Гледай само в големите магазини, там е по-вероятно да поддържат и складова наличност. Малките цехове работят само по поръчка.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Парите и материалите са дребен проблем на фона на този с майсторите - ще работят когато те искат и колкото те решат и твоето влияние върху тях ще бъде минимално...Когато ги намериш,де.Защото и намирането на майстори си е огромен проблем било то и в София.
Peace За това говоря и не е само в София да знаете Rolling Eyes

# 17
  • Варна
  • Мнения: 355
Че ще е трудно, спор няма, но не е невъзможно. Пък и PyMu нищо не губи ако пробва.

За съжаление не съм от София и не мога да помогна с конкретни контакти на майстори и магазини, но съм съгласна, че в по-големите има повече вероятност да има неща на склад - Практикър, Бриколажа и т.н.

# 18
  • Мнения: 4 300
Шансът е по малко от 1% според мен. Майстор се намира зверски трудно, ад не говорим колкосе мотаят, два дена при теб, два дена при някой друг, та да не остане на сухо. Мострите в повечето магазини да кихнеш срещу тях ще паднат.

# 19
  • Мнения: 331
Руми, побърка ли се вече??
 Не се обиждай, ама и аз се смях 5 минути на въпроса.  Тука още се вее това знаме bgНие при абсолютно перфектна организация, планиране, логистика и всякакви други чужди думи дето се сетиш в тая насока, бяхме готови с ремонта (който беше абсолютно тотален) за 2 месеца. А мебелите се поръчваха след това, за да няма - мебелите готови, кухнята (или другите стаи) -не. Това, което мога да те посъветвам е, да впрегнеш роднини или приятели тук да ти намерят/препоръчат и "запазят" майстори за въпросния един месец, когато ще си тук. Ако ти позволяват разчетите, най-добре го остави за зимата този ремонт - тогава е доста по-лесно откъм майсторите.

# 20
  • MJF
  • Мнения: 8 591
дами,като човек от България и живееш в България отговарям на така зададения въпрос-не,но винаги има едно но

ако роднини /приятели са майстори и са собственици на строителен маркет и имат бусчета и имат магазин за мека и др.мебел и .......... може и да може да стане.аз лично такъв случай не познавам,но има-сметката излиза без кръчмаря,а той е -майстори ,снабдителите на магазините и т.н.
ако ,както казва и  казабланка се спретне родата ,  приятели да проучват ,договарят ,капарират и вие като дойдете само да посочвате кое да кое не може да се доближите до заветната цел.
но това при условие ,че апартамента е с положени покрития на стени ,подове, тавани.иначе няма как да се спазят технологичните срокове.
ако има мами, и с разрешението на авторката на темата,които са успяли но така без да има но нека се похвалят тук.

# 21
  • Мнения: 82
Моми4ета благодаря ви  bouquet Решила съм да опитам,ако не стане го зарязваме така,и когато има време.Това ми е отпуската, и не смятам да запретвам ръкави  Embarassed По4вам да разглеждам фирмите онлайн.Заливам ги с имейли и факсове Mr. Green Явно вратите са голям проблем.Впрягам девер ми, (живее в София) да измери пустите врати,и давам поръ4ка от сега,та дано станат до тогава. Имам някакъв спомен 4е баща ми лепеше пло4ки.....  Joy Най ме притеснява кухнята,ина4е диван и спални все ще намеря newsm78 Хо хо хо как зву4а само. Както писах по горе ще опитам пък каквото стане..........

# 22
  • Мнения: 82
Ако има наистина моми4ета преминали през "Мисия невъзможна" нека се похвалят Hug Аз също ще се похваля с нещо.Миналата година, пак така, както си стоях ми бръмна мухата в главата........и се разтърсих за майстори. Иде ре4 за Бургас оба4е. Намерих. Обясних им по телефона кои стени да съборят, да шпакловат,даже една арка  в хола ми спретнаха Joy Като се прибрахме лятото беше станал 4удесно WinkТака го зарязахме и него на шпакловка Embarassed

# 23
  • MJF
  • Мнения: 8 591
 newsm10 дерзай имаш правилен подход.може и да стане при тези обстоятелства.

# 24
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
В крайна сметка,нищо не ти пречи да опиташ.

Общи условия

Активация на акаунт