Kak да си измия щорите?

  • 4 163
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 140
И аз съм за микрофибърната кърпа-доста по-лесно и добре се почиства.Имах алуминиеви перфорирани щори в кухнята и от желание да ги почистя им свалих боята на места,изглеждаха много грозно и ги изхвърлих.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
А аз да питам за вертикалните платнени щори - знам, че могат да се перат в пералнята, но как става това - т.е. на колко градуса, центрофуга, слагате ли щорите в някакъв плик и т.н.?
Аз ги пера, като ги сгъвам на охлюв, застопорявам ги с ластиче (да не се разтворят), бухам ги в калъфка и на 30 градуса, заедно с прането. Естествено-не ползвам сушилнята за щорите специално! Моя приятелка има хотел, и тя ме научи на това.   bouquet

# 17
  • Мнения: 950
А аз да питам за вертикалните платнени щори - знам, че могат да се перат в пералнята, но как става това - т.е. на колко градуса, центрофуга, слагате ли щорите в някакъв плик и т.н.?
Аз ги пера, като ги сгъвам на охлюв, застопорявам ги с ластиче (да не се разтворят), бухам ги в калъфка и на 30 градуса, заедно с прането. Естествено-не ползвам сушилнята за щорите специално! Моя приятелка има хотел, и тя ме научи на това.   bouquet

А на колко оборота пускат центрофугата на пералнята - 1000 ми се струват много, може трябва да са по-малко?

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ми, програмата за памучни, на която пера повечето дрехи поддържа 800 оборота от възможните 1200. Те, като са в калъфчето няма начин да се разпилеят или да им стане нещо!

# 19
  • Мнения: 950
Ми, програмата за памучни, на която пера повечето дрехи поддържа 800 оборота от възможните 1200. Те, като са в калъфчето няма начин да се разпилеят или да им стане нещо!

Благодаря ти за информацията.   bouquet

# 20
  • Мнения: 60
като си поръчвах щорите преди една година (платнени) в каталога пишеше и как се чистят. Едните бяха с прахосмукачка (май  Thinking), а другите можеше и в пералня  ooooh!. Но ...
май ще послушам този съвет - звучи ми логично, практично и нискорисково


Аз ги пера, като ги сгъвам на охлюв, застопорявам ги с ластиче (да не се разтворят), бухам ги в калъфка и на 30 градуса, заедно с прането. Естествено-не ползвам сушилнята за щорите специално! Моя приятелка има хотел, и тя ме научи на това.   bouquet
[/quote]

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Става въпрос за парочистачка, прахосмукачката е за прах, а аз говоря за почистване (пране) на петна. И тъй-като при нас е доста влажен климата, смятам за особено излишно да си купя парочистачка заради щорите, а си ги пера в пералнята!
като си поръчвах щорите преди една година (платнени) в каталога пишеше и как се чистят. Едните бяха с прахосмукачка (май  Thinking), а другите можеше и в пералня  ooooh!. Но ...
май ще послушам този съвет - звучи ми логично, практично и нискорисково

# 22
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
алуминиевите се свалят без проблем , малко повече се опъват и се откачат от щифтовете, след това както са пуснати до долу се разпъват в банята, вода, препарат, четка и за 5 минути светват, после се оплакват във вертикално положение и се оставят да изсъхнат. След това попиваш с кърпа последните капки за да няма петна и си готова.

Действам по същия начин  Peace Светват !

Общи условия

Активация на акаунт