Рецепти за бели череши!!!Спешно!!!

  • 3 835
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 371

Нямам ликьор. Имам една сладка ракия тука, дето мъжа ми не я харесва, че била със захар, мислех от нея да сипя малко Thinking Ама айде ще се въздържа. Благодаря ти Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 4 371
Да ви кажа какво спретнах аз от моите череши Wink
Направих 2 слдкиша от темата, чиито линк съм пуснала малко по-горе и двата станаха много вкусни. Единия е на Steffanie, a другия на papi. Правих и онази торта, която беше с крема на д-р Йоткер, но вместо ягоди сложих череши и смятам, че се получи. Другия път обаче като го правя, ще сложа бисквити Закуска и два крема Simple Smile
А ето и малко снимки на тортата от papi:
Снимка 1
Снимка 2

# 17
  • София
  • Мнения: 3 911

Нямам ликьор. Имам една сладка ракия тука, дето мъжа ми не я харесва, че била със захар, мислех от нея да сипя малко Thinking Ама айде ще се въздържа. Благодаря ти Heart Eyes

Идеята е, че като сипеш ракийка, ще получиш черешов ликьор. Като престои, разбира се. Нали и вишновката се прави така - заливаш вишните със захар и ракия. Обръщаш няклко пъти буркана (през няколко дни) и когато се разтвори захарта, получаваш чудесна вишновка. Демек вишнев ликцьор.

И с зелени орехчета става фантазия.

# 18
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Извинявам се за тъпия въпрос, но и зелените орехчета ли се слагат при черешите или и те се приготвят по същия начин?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 911
Орехчетата се приготвят по същият начин. Трябва да са млади, зелени орехчета - берат се до края на юни. Нарязват се на 4, така както са си със зеленото. Сипва се захар и се долива ракия. За точната рецепта мога да попитам утре.

Наистина става вълшебно ликьорче.

# 20
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ще съм ти много благодарна ако дадеш точната рецепта. Аз много си падам по нестандартни рецепти

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Я тогава да си дам любимата ликьорена рецепта - става със всякакъв плод. За приготвянето използвам буркан от 3л. за да ми е удобно да бъркам и сипвам. За начало слагаш 3 ч. чаши плод, които покриваш със 3ч.ч. захар и заливаш със ракия докато покриеш плода. Отива към литър ракия някъде, аз сипвам на око. След това можеш да добавяш от всички сезонни плодове, чаша плод-чаша захар, не е необхдимо да добавяш ракия, защото плодовете пускат сок. По-големите плодове ги режеш на подходящи парчета. Аз започвам с ягоди, после слагам череши,малини, касис, кайсии, праскови и каквото ми дойде на ум в конкретния момент. Буркана се държи на тъмно и хладно, аз го държа в мазето. Несен ликьора е готов, ама вкъщи му започват консумацията рано-рано, още след ягодите Simple Smile Миналото лято направих три буркана смесен плод и един само вишни по същата рецепта - чаша плод, чаша захар и заливаш до покриване на плода с ракия. До Нова година всичко беше изпито и изядено.

Общи условия

Активация на акаунт