Kaк бихте постъпили при следната ситуация?

  • 6 568
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 219
аз също имам страх от кучета /поради минали преживявания с едно такова/ и в този случай бих постъпила точно като теб Peace
но ако мъжа ми реагира като твоя бих го направила на 2 стотинки - така че да се почувства той виновен за ситуацията,а не да вменява на мен чувство за вина .
ти не си лоша майка, такова понятие няма, всяка майка е най-добрата за своето дете  Wink

# 16
  • Мнения: 158
Мерси на всички мами за отговорите   bouquet

Иначе относно спането в колата - беше привечер и беше почнало да захладнява, нали е планиско там. Бебето преди това беше стояло навън не малко време, докато бяхме на едно друго място. И преценихме, че може да му стане студено вече, то до скоро се възстановяваше от една настинка. Иначе в града и на жегите през деня естествено, че не го оставяме в колата.

Ама след тази ситуация ще се замислим върху това, явно не е безопасно дори и на безлюдно място. По-скоро ще намалим времетраенето на разходките, ако вече не е уместно бебо да стои навън. Пазим го, че е малко деликатно бебчето, роди се недоносено ...

За страха от кучетата - ясно е, че имам такъв. не ме е хапало, 1-2 пъти като малка са ме гонили. Единият път изневиделица скочи с оголени зъби, но аз почнах да


На мен ми мина де, но май толкоз вдигнах пара заради това, че ми се скара така пред другите. И друг път се е случвало. Ама това вече е друг проблем между нас, който няма общо кучетата... Вика, че аз съм си виновна, че давам поводи и то пред други хора, казва, че ми се кара повечко, защото го е грижа за мен искал да се променям и поправя. Също и че така го позоря и него самия, понеже хората виждат, че имал "такава" съпруга. ... От двама ни аз правя повечето издънки, но някой път макар и много по-рядко се случва и той да сгафи...

Последна редакция: нд, 22 юни 2008, 09:37 от netty77

# 17
  • Мнения: 320
Първо на въпроса - Бих постъпила по същия начин като теб, страх ме от кучета и щях да извикам мъжа ми още повече, че кучето не се е насочило към бебето, не бих си представила, че ще застана на пътя на някакво озъбено и тичащо куче срещу мен. А що се отнася до мъжа ти мисля, че в случая той е човека, който не е реагирал адекватно.
И какво значат думите "каква майка си" и "ами ако е внимателна, няма да я ухапе"   #Crazy  и то пред други хора /него май никога не го е хапало куче без да му е направил нищо/.
Поговорете си, може би като мине време ще осъзнае, че не е постъпил по най-правилния начин.  И разбира се, че си добра майка  Peace

# 18
  • Мнения: 196
И аз бих реагирала по абсолютно същият начин като теб.Но не бих понесла реакцията на мъжа ти.Той не ти ли се извини след това,в крайна сметка всички правим грешки и понякога реагираме импулсивно и неадекватно,но е редно после да си признаем и да се извиним.А в твоя случай би било най-добре щом те нападнал словесно пред други хора,следователно и да ти се извини пред тях.Може би ако не сте говорили до момента на темата,е време да го направите.Но повдигни ти въпроса,той ако до сега не я е започнал едва ли ще го направи.

# 19
  • Мнения: 2 660
На мен ми мина де, но май толкоз вдигнах пара заради това, че ми се скара така пред другите. И друг път се е случвало.

Гледай да не ти минава преди да сте обсъдили въпроса, защото е принципен и както виждаш се повтаря. И ние сме имали разправии по отношение на подкрепянето и злепоставянето пред чужди хора. В къщи можете да си размените каквито искате обвинения кой каква майка и какъв баща е, но пред чужди хора сте един отбор! Поговорете за това.

# 20
  • Мнения: 158
На мен ми мина де, но май толкоз вдигнах пара заради това, че ми се скара така пред другите. И друг път се е случвало.

Гледай да не ти минава преди да сте обсъдили въпроса, защото е принципен и както виждаш се повтаря. И ние сме имали разправии по отношение на подкрепянето и злепоставянето пред чужди хора. В къщи можете да си размените каквито искате обвинения кой каква майка и какъв баща е, но пред чужди хора сте един отбор! Поговорете за това.

ами да ще трябва, то и преди сме говорили де, но според него с мои гафове аз го злепоставям и него един вид пред другите. А бе иска перфектна съпруга човекът, той самият е страшно принципен и обикновено доста справящ се.

не знам вашите мъже как реагират при ваши гафове?

# 21
  • Мнения: 2 908
 #CrazyМоят винаги би ми помогнал,без да каже и дума против мен.Няма перфектни хора и сте семейство да си помагате,не да си показвате кирливите ризи пред чуждите хора-не че ние не сме го правили,но за съвсем други работи,което също не е оправдание.Но мъжа ми определено ме приема такава,каквато съм,не иска перфектно справяща се жена.Виж мрънкащата съм аз,че еди какво си,еди що си,но пред други хора-никога!

# 22
  • Мнения: 2 818
Ако беше тръгнало към колата, вероятно нямаше да викам мъжа си, а направо да го изгоня. Но ако е към мене, мен ме е шубе, а мъжа ми се разбира прекрасно с кучета, дори и с озлобени помияри... така че със сигурност щях да викна него. А коментара на мъжа ти според мен е твърде силен и неосновано обвинителен.

# 23
  • Мнения: 1 212
Освен да ти изкажа съчуствие друго няма да направя !  Peace
И да ти кажа , че си права или пък мъжа ти едва ли ще ти олекне или ще ти заличи неприятното изживяване ...  Confused
Децата са нещо прекрасно / няма спор / , но носят своите рискове ... едни от тях са необходимите допълнителни усилия и жертви .... в дадена ситуация дори отказ или подбор на компания за през свободното време.
Най-добре е след като мине малко време и позабравите бушуващите сега емоции да си поговорите с мъжа ти и да се опиташ да му обясниш какво си почуствала ... не за да изясните кой крив и кой прав ... за да избегнете подобна ситуация в бъдеще  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 6 269
И аз бих реагирала като теб, много ме  е страх от уличните кучета  Rolling Eyes . А и да си призная, не съм особено смела, да не кажа,ч е съм бъзла. Ако детето ми е застрашено, сигурно бих реагирала, но при условие, че мъжа ми е там, със сигурност ще го повикам. А и съм се убедила, че все пак те са много по-смели (а и по-силни физически) от нас и действат по-адекватно в кризисни ситуации като тази.

А мъжа ти не е трябвали да ти крещи, аз много бих се разправяла за такова нещо.

# 25
  • Мнения: 4 965
1. Страх ме е от кучета и 100% бих извикала мъжа ми на помощ.
2. Бих се обидила страшно много на половинката ми за подобна реакция и бих му го казала.
 Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 242
На мен ми мина де, но май толкоз вдигнах пара заради това, че ми се скара така пред другите. И друг път се е случвало. Ама това вече е друг проблем между нас, който няма общо кучетата... Вика, че аз съм си виновна, че давам поводи и то пред други хора, казва, че ми се кара повечко, защото го е грижа за мен искал да се променям и поправя. Също и че така го позоря и него самия, понеже хората виждат, че имал "такава" съпруга. ... От двама ни аз правя повечето издънки, но някой път макар и много по-рядко се случва и той да сгафи...

Това вече е много кофти и няма нищо общо с конкретната случка. Какво, срамува се от теб? Вика и ти крещи пред хората, за да се промениш? Позориш го? И явно те е накарал да повярваш, че се "дъниш" постоянно... Не знам какво да кажа, мила, но май имате нужда от сериозен разговор кой какво очаква от другия и кой от кого се срамува.

# 27
  • Мнения: 1 336
Хмм ........  newsm78 Мъжът ти реагира доста странно ...... Да ти крещи пред приятелите ти и да те обвинява че не ставаш за майка. Ами много ясно че ще го извикаш, какво друго да направиш?
Да си спретнете един бой на ядосани майки с кучката ли?  Laughing Laughing
Той защо не си пази жената и детето?

# 28
  • Мнения: 1 336
На мен ми мина де, но май толкоз вдигнах пара заради това, че ми се скара така пред другите. И друг път се е случвало. Ама това вече е друг проблем между нас, който няма общо кучетата... Вика, че аз съм си виновна, че давам поводи и то пред други хора, казва, че ми се кара повечко, защото го е грижа за мен искал да се променям и поправя. Също и че така го позоря и него самия, понеже хората виждат, че имал "такава" съпруга. ... От двама ни аз правя повечето издънки, но някой път макар и много по-рядко се случва и той да сгафи...
Може и да не е така, защото не ви познавам, но от написаното ми се струва че мъжът ти се опитва да ти насажда чувство за вина, за това че не се справяш и правиш "издънки" постоянно.
Със сигурност той прави точно толкова "гафове" колкото и ти и за какво сте заедно ако не за да се покрепяте и да си прощавате? И той защо иска да те променя, а не те харесва такава каквато си? А за това, че те злепоставя пред други хора и че едва ли не го е срам че имал "такава" съпруга просто нямам думи  #2gunfire
Ситуацията може и да не е такава, защото пак повтарям че не ви познавам но от всичко написано дотук останах с такова впечатление.

# 29
  • Мнения: 9 776
Аз бих искала да те попитам за какви по-точно гафове говориш? Ако може дай примери. Постъпила си точно както бих постъпила и аз - щях да го извикам, за да ме защити /тъпо е, че сам не сее сетил, че трябва да го направи/. А пък да те злепостави пред хората - това си е направо за  #2gunfire. С моя мъж се караме както всички, но пред хората - никога. Това е нещото, което може би най-много мразя у семейните двойки. Ако не решиш въпроса веднага - повярвай ми, това те чака цял живот. Я скръцни със зъби, направи муцуни, не му говори известно време, пък да видим дали няма да дойде на твойта. Има толкова много само наши си женски хитринки. Не се притеснявай да ги използваш в семейния ви живот. Сигурна съм, че си прекрасна майка на детето ви.

Общи условия

Активация на акаунт