Къде е пъпчето на вашето дете?

  • 17 135
  • 149
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 562
Какво е това "кръгла папка" ?  newsm78
Защото и ний май сме там?!?  newsm12

Кошче за боклук  Wink

# 76
  • Мнения: 6 315
Вкъщи в една кутийка, в която пазя и номерцата от болницата.

# 77
Нашето пъпче го хвърлихме когато бебо бе на 1 месец в градината на Georgetown University във Washington DC, понеже е алма матер на нашия татко...........та видим какво ще е. Само живи и здрави, другото ще си дойте не място.

# 78
  • София
  • Мнения: 15 281
В кабинета на една голяяяяяма клечка Mr. Green

# 79
  • Мнения: 1 289
Нашето пъпче също падна в болницата, но акушерките ми го донесоха със все щипката увито в марличка. Сега седи на скрина и се чудя, като дойде леля и от САЩ, дали да не и го дам. Там и ма няколко възможности, да го хвърли във океана и да стане както мама си мечтае еколог; да го хвърли в болницата - че нали леля и чичо са видни американски доктори-хирурзи или племеника да го метне в Корнуол, където учи, ама той е много несериозен и ще вземе да го запилее по пътя Thinking.
А тати ще ходи до Австрия през юли. Там нали е Виенската опера Laughing.

# 80
  • Мнения: 500
Големи дискусии имахме за пъпчето на нашето юначе- баща му искаше да го занесе в офиса на голяма компютърна компания, та малкия да станел като него. Но ние със свеки нали не бяхме съгласни и направихме коалиция, тя скришно го взе и го сложи в кабинета на  един от най- големите италиански ортопеди:)))Каквото и да реши да работи малкия като порасне, важното е да е щастлив.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 292

Е, там сме явно! Та или доФтор ща става или боклуджия!  Joy Хм... че този дето държи "ВОЛФ" (фирма за смет) да не му е зле? Я какви камиони и контеинери има човека! Пък те не са никак евтини! Важното е да е свързано с професия, а не да киснем по болници, само защото са били несъобразителни персонала там и са зафучили пъпчето някъде!
Живот и здраве - то ще си покаже! Стискайте палци да е за добро!
  newsm10

# 82
  • Мнения: 7 430
И на малкия пъпчето е в къщи в една кутийка - аз ще го пратя да го хвърлят в Бг-то  bg  ама още не съм уточнила къде newsm78

# 83
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
За момента е прибрано и все още не сме решили какво да го правим Rolling Eyes

# 84
  • Мнения: 287
На телевизора, може би затова постоянно гледа телевизия - едно от хобитата му Simple Smile

# 85
  • Мнения: 542
При нас беше екшън и с двамата. Бабата (майка ми) реши, че трябва да се избере интересно и престижно място, но тази година нямаше изгледи за път зад граница, затова тя ходи да ги хвърля в дворовете на посолствата Rolling Eyes
Интересното беше, че тогава се случиха много от атентатите и се притеснявах за майка ми да не я  #2gunfire охраната, ако си помисли че поставя бомба или нещо друго...
После я попитах какво да кажа на децата, ако след 10 години това вече не е посолство, ами... стрийптиз бар например? Laughing Embarassed Laughing

# 86
  • Мнения: 3 562
Аз пак да попитам, ако никой не ми отговори ви подхващам на лични  Mr. Green

Когато ги хвърляте (пъпчетата) в сграда - как по-точно става - просто ги хвърляте на пода или ги закачате някъде или с тиксо на стената  Crazy моля някой да каже Praynig

# 87
  • Мнения: 82
А ние го оставихме в един дебел учебник- да обича да чете и учи, временно, докато измислим къде да го хвърлим  Thinking
Междувременно прочетох в статия на Алена, че пъпчето се хвърля, докато детето е бебе и ако това не стане, то само си избира къде да го хвърли, когато порасне.....и аз го прибрах в "кутията й".
А тази тема ме подсети за нещо друго. Акушерките казаха, че Богдана се родила със "щастлива риза" (було). Дадоха ми я изсушена и сгъната на малко парченце. Някой от вас знае ли нещо за това?!? Wink Thinking

Ето, намерих какво е писала Алена: Пъпчето - орисник на бъдещето

Когато се роди дете, лекарите прерязват пъпната връв, връзката с организма на майката, чрез която се е хранило, докато е било в утробата є. Прерязването на пъпната връв е последвано от поемането на първата самостоятелна глътка въздух. След 15 или 20 дни остатъкът от превързаното пъпче изсъхва и пада.
Според обичая майката го прибира, за да го изхвърли някъде, където смята, че детето й ще се чувства добре и ще изживее хармоничен и стойностен живот. Може да е в друг град в неговата Родина или в чужбина. Познавам родители, които при слизане от самолета в Коала Ломпур изхвърлиха пъпчето на детето си на летището или други, които сториха същото, но в океана, за да могат децата им да пътуват и да въплътят в живот неосъществените родителски мечти.
Пъпчето трябва да се изхвърли веднага след като детето проходи, но може да бъде съхранено и до навършване на неговото пълнолетие. Ако родителите са го запазили до тази възраст, могат да го изхвърлят сами или да го дадат на своето дете и то да го изхвърли там, където иска да изживее живота си или на място, свързано с мечтана професионална реализация.
Ако пъпчето е запазено поради незнание или защото е забравено до по-късна възраст, тогава е задължително изискването, то да бъде изхвърлено от неговия порастнал и тръгнал по своя самостоятелен път собственик.
Не трябва да бъде съхранявано "за цял живот", било за спомен, било, защото не знаем какво да го направим и ни е жал да го изхвърлим. Както косите, така и то блокира частично възможността всеки от нас да извърви отредения му път

Последна редакция: ср, 15 юни 2005, 15:51 от Aglaiya

# 88
  • Мнения: 712
Нашето е на рафта в детската стая. Много се колебая какво да го правя. Моят лекар ми каза само да гледам да го хвърля на здраво място. И като започна една дискусия ....... да не ви казвам.
На скала - може да стане алпинист и да се пребие.
На самолетна писта - може да стане парашутист и пак да се пребие.
В чужбина - много ще е далече от сърцето на мама.
Абе, изобщо не е за разправяне. Все лошите неща ми се набиват в очите.
Ще следя темата за интересни предложения

# 89
  • Мнения: 522
Все още си е у дома, прибрано в една кутия. Така и не сме решили къде да го хвърлим... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт