Нещо хубаво, лесно и вкусно с пилешко!!!

  • 26 913
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
nevdjin  Hug

Ето ви и от мен една изпробвана рецепта за пилешко в йенско стъкло :

                         М л е ч н о  п и л е  /  П и я н о   п и л е

Продукти за  4 - 6 порции :
               - 1 пиле / или пилешки разфасовки според предпочитанието / ;
               - 250 гр заквасена сметана ;
               - 1 с.л. краве масло ;
               - 1 ч.ч. бяло вино ;
               - 3-4 скилидки чесън ;
               - 100 гр пушено или топено сирено / най-добре е да е в черво /
               - черен пипер и сол на вкус
Приготовление :
В тенджера от йенско стъкло ,намазана с масло,се слага нарязаното и осолено пиле.
Върху него се нарежда пушеното /топеното/сирене,нарязано на колелца.Залива се
със смес от бялото вино,сметаната,счукания чесън и черен пипер /ако не обичате чесън и
черен пипер - може и без тях /.Пече се в умерена фурна 40 минути.Сервира се с варен ориз .
Може гарнитурата също да е според вкуса ви   chef

# 16
  • Мнения: 216
Много интересна рецепта,мисля да я пробвам.Благодаря,че я сподели с нас.  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 830
И аз мисля да я пробвам.
  bouquet  chef

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Забравих да кажа, че иначе съм я правила тази рецепта, но без петрохана и киселото мляко. Наистина е лесна и вкусна  Peace
Е то... тогава не е тая рецепта........  Peace

# 19
  • Мнения: 516
Забравих да кажа, че иначе съм я правила тази рецепта, но без петрохана и киселото мляко. Наистина е лесна и вкусна  Peace
Е то... тогава не е тая рецепта........  Peace

Момичета, така или иначе ,темата вече е на лице .
Дайте да пишем в нея изпробвани рецепти с пилешко месо  Peace
Има най-различни рецепти / книги / , но понякога те не се получават или нямат очаквания
вкус,а друг е въпросът дали се намират на нашия пазар някои от продуктите.
Вярно,че всеки има различен вкус,но понякога,когато дадена съставка се смени с друга,
ястието придобива съвсем друг вкус .

Затова ви пиша   и з п р о б в а н и  рецепти ,  с нужните препоръки    chef

# 20
  • София
  • Мнения: 15 466
Току що написах една рецепта с пилешко в другата тема - за кой какво е сготвил.Бърза и вкусна е.

# 21
  • Мнения: 516
Току що написах една рецепта с пилешко в другата тема - за кой какво е сготвил.Бърза и вкусна е.

Е , копни я тук , де   Praynig
Разглеждах темите,попаднах и на нея.Мисълта ми бе друга - искаш пиле да сготвиш и ...
хоп в темата , а не да се ровиш  из това кой какво е сготвил и да търсиш.
Не че ме мързи , ама понякога нямам време    Joy   Joy   Joy

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 18:56 от mamce

# 22
  • София
  • Мнения: 15 466
Ще я пусна и тук, но да не ми се скарат. Embarassed

Снощи се помъчих да сготвя нещо,което съм яла в Брюксел.Там много ми харесваше и аз опитах да го докарам на вкус.Там го пекат на плоча.

Една чинийка пилешки пържолки(3бр) и една чинийка пилешки филенца ги нарязах на дребни хапки.Сложих ги в голяма тенджера и добавих: две зелени и една червени чушки нарязани на малки парченца, една глава кромид лук на ивички,една супена лъжица лимонов сок, соев сос на вкус и няколко капки олио.Разбърках всичко и го оставих в хладилника. Ей сега си пекнах до златисто две лъжици от сместа на сух нагрят тефлонов тиган - станало е мечта.Там съм го яла гарнирано със пържени картофи и салата от зеле и моркови, но и без тях ми харесва.Ако искате опитайте.

П.П. Снощи пекнах малко на внука и той каза:Ммм, бабо ного е хубаво!Може  да се пече и след половин час, но колкото повече седи в марината по-вкусно става.

# 23
  • Мнения: 774
Тази рецепта я знам от свекърва ми, която я видяла в някакво предаване, та ако някой я познае, няама да споря, че е моя. Simple Smile

Аз я приготвям много често, защото е лесна, не изисква много продукти и става много бързо.

Приготвя се в йенска тенджера с капак.

Пиле по "Бразилски":

400 - 600 г пилешко филе
1 ч. ч. бяло сухо вино
6 пълни с. л. майонеза (по възможност с намалена масленост)
1 глава лук
сол
черен или бял пипер

за гарнитура - сварен бял ориз без мазнина

Пилешкото месо се нарязва на парчернца, главата лук – наситно, разбърква се с майонезата, виното, солта, пипера, захлупва се и се пече във фурната около 45 мин.

Да ви е сладко!  chef

# 24
Привет момичета,
Първо напълно подкрепям предложението на mamce в една тема да бъдат публикувани изпитани рецепти с импровизации от нас за удобство на всички съфорумки.Второ радвам се, че рецептата Ви е харесала.Ще продължавам тогава напред  и ще публикувам и др. рецепти,че както бях писала по- горе сред такива добри кулинарки малко се притеснявах да публикувам нещо , а само готвих по техните рецепти.Целувам Ви! Чао чао!

# 25
  • Мнения: 164
Здравейте,
Извинете ме за анонимността, ама съм от друг комп и не се сетих да влезна с името и с паролата си невджин и nevdjin  е едно лице.Не го приемайте ,че съм искала да се скрия зад някой . Сори.Лека вечер!

# 26
  • Мнения: 96
Ммммммм мноооого вкусно!
Мъжо много го хареса, аз също! Записах си рецептата!
Благодаря  bouquet

# 27
# 28
  • Мнения: 99
Аз правя пилешки пържоли налагани в соев сос, стават много вкусни на скарата  Peace В една купа слагам 1 ч. ч.  соев сос, 1 ч. ч. олио, 1 ч. лъжичка червен пипер, 1 ч. л. черен, чесън пресован. Разбърквам добре сместа и я сипвам върху вече обезкостените бутчета. Зада отиде сместа навсякъде ги слагам в "ZIP" торбичка и изкарвам въздуха. Оставям да престоят (колото повече толкова по-добре) в хладилника и ги мятам на скарата.

# 29
  • Мнения: 3 832
В допълнение на горната рецепта - добавям джинджифил на прах, мед или сладко-кисел сос. Тази марина /или марината newsm78/ как ли е по-правилно, я правя и за свински ребърца.

А ето я моята рецепта по темата

1 пиле се сварява, обезкостява и се отстранява кожата, нарязва се на дребно. В тавичка се поставят парченцата пиле,  една кутийка топено сирене, на парченца и сега вече на око - прясно мляко, разбито с 2-3 яйца и във фурната до зачервяване. По желание могат и гъби да се сложат.

Общи условия

Активация на акаунт