Лятото и в Норвегия дойде - време си е за море! ;-)))

  • 15 530
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Аз! Вчера бяхме малко на пазар - 3 пъти ни валя! После пекне слънце, после пак завали.......
Гледам го сега, че пече. Да се надяваме, че ще е така целия ден.
Ние засега сме добре, плачем по малко, ама то и без това не може Grinning Я по опитните да кажат къде да намеря детски сокчета? Само тези в кутийките ли са?

# 16
  • Мнения: 1 294
rkb, на щанда за бебешки храни има сокчета за бебета в стъклени шишенца.

# 17
  • Мнения: 1 062
В кои магазини? В ИСА няма

# 18
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
В Куп- овете има, също така и в Рема съм срещала. В Ултра е най- заредено. Има от ябълки, сливи, праскови, горски плодове. Аз пък, за да разнообразя, някой път от различните плодови пюрета, като добавя вода и правя сокчета  Peace

# 19
  • Мнения: 1 294
В Куп- овете има, също така и в Рема съм срещала. В Ултра е най- заредено. Има от ябълки, сливи, праскови, горски плодове. Аз пък, за да разнообразя, някой път от различните плодови пюрета, като добавя вода и правя сокчета  Peace

Toчно...

# 20
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
 я кажете моля автогарата в Осло близо ли е до гарата? и как най лесно се стига от там до летището?

# 21
  • Мнения: 515
Има сокове в ИКА! Ма у нас няма кой да ги пие! Вече 3-ти опит правя - бира иска да пие, ма сок - не!  Grinning

Иначе мен дъжд ме не плаши! Кака ви си е купила гумени ботуши и дъждобрани колко щеш! Та вчера дъжда не ме спря да скиторя! Май Фичката го приема най-тежко, щото не му е разрешено да ходи! С 2 думи коренна разлика от лятото на миналата година! И с още 2 думи - когато човек е подготвен какво да очаква в Норвегия ( и хубавото и лошото) и се е заредил с дрехи за дъжд - може да се чувства почти напълно щастлив!  Grinning

А Morning Star, не искам да те разочаровам, ма Палачинка рече, че посещаемоста от страна на норвежци ще спадне тая година! В тая връзка- Палачинчице, ти няма ли да посетиш Родината тая година?  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 294
Ще я посетя. Пътуваме в събота и ще останем 4 седмици.

# 23
  • Мнения: 3 674
Ха привет на норвежанките  Hug

А тука вали пак..ама на кой ли му дреме вече....  Joy

галуни...гарата и автогарата в Осло са много близо  една до друга. 2 минутки ходене е.

палачинке, и аз се навъртах по магазините миналата седмица, ама нищо свестно не си аресах.. newsm78 Ама имаше доста намаленийца при нас...ама кел файда. Rolling Eyes

ркб...добре завърнали се на родна земя ..както се вика... Joy Браво на Елито, а за часовата разлика не се притеснявай, все пак е само 1 час.  Wink Питай ме мене като ходим на ферие в Щатите, и там докато се освести моето снажно  боди, кога е ден и нощ... минават  цели два дена.На връщане в Норге, същата работа... Crazy

мишелка
..не се пилее виното бе ... hahaha То на картинката не се вижда, ама аз съм сложила една празна кофа отдолу, та виното се излива в нея... и после пак си го връщам в бутилката, така че  виното не отива зян... Joy

Morning Star...е така е, и ни е станахме като норвежците. Чакаме лято, море и слънце... Joy Обаче, само по това си приличаме,понеже на пиене носим много повече от тях.  Mr. Green

В Българско почваме с ракиите и салатките  още от 5  след обяд,а после минаваме на вино о мезета... ама не падаме под масата като тях  Joy
И това ми било викинги... ooooh!  Размазват се като плазмодии след 3 бири... за нищо не стават...  Crossing Arms  Mr. Green



# 24
  • Мнения: 3 674
Я да ви запитам аз... някоя  норвежанка няма ли да си заминава за БГ на 5 юли,че да се засечем в самолетЪт?   Blush
Ние летим с чехите... Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 3 674
....
Още не е изсъхнала земята, а хукнаха с косачките. Тия хора ще ме уморят - няма трева по-ниска от нашата.  Joy
мишелка..тук при нас пред блока има един ентусиаст, който коси вече 3 дена подред.  Crazy Това хубууу, и евала за ентусиазъма...ама се почва от 7 сутринта... #2gunfire

Имам чувството, че не е спал милия от нетърпение и радост да грабне косачката и вършее с нея  наред.  А косачката няма да ти казвам какъв шум вдига... ooooh! Всеки път си мисля ,че пред блока ще каца  самолет Боинг  735... #Crazy

# 26
  • Мнения: 1 294
С риск да съсипя репутацията си на доволна, искам да ви споделя проблема си в работата.
Работя в малка фирма където собственика е шефа, а жена му върти администрацията. До тук добре. Само че въпросната женка е от много северна Норвегия (известни със своя темперамент) а освен това е и направо истерична според мен, колежката и други работили с нея преди. Лошото е, че на последък си изкарва нервите на мен. Използва всяка възможност да натърти как аз отново съм сбъркала нещо, как все проблеми около мен, как детето ми често било болно и т.н. Мисля че това е защото напоследък малко ми се търпяха нервните и изблици и ясно и дадох да разбере, че прекалява, а и говорих с шефа ми (мъжът и) за това. Предполагам, че е един вид отмъщение.

Кажете, случвала ли ви се е подобна ситуация и ако да, колко често? Става дума за коментари казани по такъв начин, че да звучат обидно в личен план.
С други думи да се стягам ли за друга работа или може и да не помогне?

# 27
  • Мнения: 3 674
палачинке...не съм се сблъсквала с подобен проблем. newsm78
Доколкото разбирам обаче, тази северна женка  върти само администрацията, а асъл шефа е мъжа и.
 Ти говорила ли си с шефа за това какво се случва наоколо?

 Аз бих споделила с него, нищо че въпросната му е жена..и  бих му казала, че ако така се продължава, ще ми е много трудно да работя  в такава нажежена атмосфера нормално! Или пък я дръпни един ден на  едно кафе,,и се изяснете и двете веднъж и завинаги.
Айде , аз тичам на работа...че да не окъснея  Crazy

# 28
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
благодаря ти винце за информацията - това исках да прочета  Hug

# 29
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
МомиЮета, моля ви помогнете ми. Нали ви разправях, как казаха от консулството, че за мъжо не трябва виза. Да, ама той не е със сръбския паспорт, а с тия азилантските, зелени паспорти. Днес пак звънях, тя пак каза, че само с брачния лист е можел да пътува и ми каза да намеря закона да си го разпечетам и ако имам проблем да им го ръсна. Е, намерих го аз тоз закон в нета, ама нищо не разбирам. Ето го:

Чл. 8а. (Нов - ДВ, бр. 29 от 2007 г.) (1) Чужденец, който е член на
семейството на български гражданин, може да влезе на територията на
Република България с паспорт и виза, когато такава се изисква. Визата се издава
при условия и по ред, определени от Министерския съвет, без заплащане на
такси за обработването на документите и издаването на визата.
(2) Виза не се изисква, когато чужденец - член на семейството на
български гражданин, притежава карта за пребиваване на член на семейството
на гражданин на Европейския съюз, издадена във:
1. Република България, ако основанията за издаването й не са
отпаднали;
2. друга държава - членка на Европейския съюз, ако придружава или се
присъединява към българския гражданин.

(3) Когато при влизане на територията на Република България член на
семейството на български гражданин се позовава на това си качество, но не
представи документ по ал. 2, органите за граничен контрол му предоставят
разумен срок да ги получи или да удостовери чрез други документи, че е член на
семейството на български гражданин.
(4) В случаите по ал. 3 органите за граничен контрол извършват
подробна проверка на личните обстоятелства и не допускат влизане на лице,
което не е представило документ по ал. 2 или не е удостоверило надлежно с
други документи, че е член на семейството на български гражданин. Отказът да
се допусне влизане на лицето в Република България се мотивира и подлежи на
оспорване по реда на Административнопроцесуалния кодекс.

Каква е тази карта бе, нищо не разбирам. Някой има ли саи представа. Вече незнам къде да питам. Няма какво да крие, гадове са по летищата, ще го върнат, а пари за втори билет- йок и отиде ни ваканцията  Tired

Общи условия

Активация на акаунт