Бракът ми се разпада

  • 7 737
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 139
Какво значи: "Държи се зле с мен?" - обижда, нагрубява, системно повишава тон, удря?
Какво значи: "Дразним го с детето"?
Какво значи "Изкарва и в голяма степен ни издържа"?
Ти ходиш ли на работа, или само гледаш детето? Защото, ако е така е нормално по-голямата част от домашните задължения да са на твоята глава и мъжът ти да очаква събота - неделя да си почине мъничко. Гледането на едно хлапе, колкото и да е щуро и палаво не е като ходенето на работа (ох, ей сега ще ме изядат с парцалите). За напускането лесно, то бързо става, ама после като ти се наложи да отглеждаш детето и осигуряваш издръжката Ви, последното, за което ще си мислиш е имаш, или не чувства....С чувства хляб в магазина не се купува, нито пък лекарства за детето, ако не дай си Боже се наложи (най-образно казано).
Но, ако и двамата работите, ако + работата ти съпругът ти ти е оставил цялото домакинство на главата, абдикирал е от всякаква семейна отговорност, не поема инициативата за помощ в отглеждането и възпитанието на детето Ви, ако е агресивен към Вас си струва да се проведе един конструктивен разговор, да се помисли за домашна помошница поне от време на време, той да опита да ревизира поведението си и ако не - по-добре да отглеждаш едно дете, отколкото детето + баща му. Но първо опитайте с думи, не винаги са вълшебната пръчица и не винаги оправят нещата, но си струва, за да знаеш, че всичко си опитала.

# 16
  • Мнения: X
Гледането на едно хлапе, колкото и да е щуро и палаво не е като ходенето на работа (ох, ей сега ще ме изядат с парцалите).
  bouquet Аз не искам да те ям с парцалите. Simple Smile Само, моля, бих искала да те попитам, на базата на какъв личен опит твърдиш това? В смисъл - собствени деца, които ти си отгледала вкъщи до 2-3 годишна възраст, и ти е било по-леко, отколкото да си на работа? Колко щури и палави хлапета си отгледала, за да стигнеш до този извод? Или нямаш личен опит по въпроса, по който се изказваш?
Защото ако е така, е малко странно на раждали жени, майки, които се грижат за децата и семействата си и знаят от първа ръка какво означава това, някой с такъв авторитетен вид да дава акъли.. Да не говорим, че е смешно, отстрани погледнато....  WinkМай поговорката беше - на краставичар краставици продава...
Благодаря  Simple Smile

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 10:45 от Анонимен

# 17
  • Мнения: 46 526
Гледането на едно хлапе, колкото и да е щуро и палаво не е като ходенето на работа (ох, ей сега ще ме изядат с парцалите).
  bouquet Аз не искам да те ям с парцалите. Simple Smile ...

И аз няма да я ям, само ще кажа, че мъжът ми е точно на обратното мнение  Simple Smile за него ходенето на работа е чиста почивка, в сравнение с гледането на София (осбено преди да стане на 3 г.) Laughing

# 18
  • Мнения: X
Otchaiana, никой не може да те посъветва, трябва ти сама да вземеш решение. Много е трудно, знам, защото и аз съм минала по този път. Само искам да кажа, че нещата се нареждат, когато човек е смел и вземе решение и се бори! Не бива парите да са ти спирачката! На мене ми беше трудно от финансова гледна точка, когато се разделихме с мъжа ми, ама честно казано, с него ми беше още по-трудно! но слава Богу премина всичко , и сега детенце има втори татко, който се грижи много по-правилно и всеотдайно за нея. Винаги има надежда. Просто намери начин да се успокоиш, дай си време и реши какво да правиш.

# 19
,,Друг никой нямало да се отнася с детето, както собствения му татко!" А как се отнася собствения му татко, след като се дразни от него и бяга в тихата лятна нощ навън сам?
  Развалят ли се отношенията веднъж е мисля почти невъзможно да се оправят пак. Много двойки се развеждат после се събират, но отново се разделят. Други цял живот си дават шансове и защо всеки шанс е предпоследен? Защото не се поправят.
   В много семейства включително и в нашето е така. Всичко е цветя и рози докато се роди детето. След това майката не може да обикаля с таткото по заведенията, домашните задължения стават повече и таткото тръгва сам. Това са всички онези мъже, които не са домошари,не им е приятно да си седят в къщи със семейството, да свършат нещо, да обърнат внимание на близките си. Ако го правят е по задължение и не изпитват кой знае каква потребностот него. Финансовата страна е много важна, няма какво да се лъжем. Много неща трябват, сметките се навъртат и някой трябва да плаща. Аз за това търпя години наред, но каквото и да правя положението е горе-долу все същото.
   Като е толкова печеливш използвай-козметика, дрехи, екскурзии, бижута,обзавеждане, поне за компенсация на ,,приятния" живот, който ти предлага, пък може тогава и да те погледне с други очи! Ако и тогава не се промени и мислеш, че и да се раздилите няма да имаш финансови проблеми няма смисъл да търпиш. Това наистина ще е ужас без край.
    Каквото и да решиш ти желая успех! Дано в бъдеще  пишем за по-хубави неща!

# 20
  • Мнения: 139
Гледането на едно хлапе, колкото и да е щуро и палаво не е като ходенето на работа (ох, ей сега ще ме изядат с парцалите).
  bouquet Аз не искам да те ям с парцалите. Simple Smile Само, моля, бих искала да те попитам, на базата на какъв личен опит твърдиш това? В смисъл - собствени деца, които ти си отгледала вкъщи до 2-3 годишна възраст, и ти е било по-леко, отколкото да си на работа? Колко щури и палави хлапета си отгледала, за да стигнеш до този извод? Или нямаш личен опит по въпроса, по който се изказваш?
Защото ако е така, е малко странно на раждали жени, майки, които се грижат за децата и семействата си и знаят от първа ръка какво означава това, някой с такъв авторитетен вид да дава акъли.. Да не говорим, че е смешно, отстрани погледнато....  WinkМай поговорката беше - на краставичар краставици продава...
Благодаря  Simple Smile


Почти аз съм отгледала брат ми (без кърменето и без финансово участие в началото, после това се промени), гледала съм и племенничката ми няколко пъти за по седмица, твърдо седя зад позицията си. Аз за себе си (но при всеки е различно) не мога да сравня едното с другото. Едното е удоволствие с минимални усилия (гледането на дете), а другото натоварване (ходенето на работа).

# 21
Какво значи: "Държи се зле с мен?" - обижда, нагрубява, системно повишава тон, удря?
Какво значи: "Дразним го с детето"?
Какво значи "Изкарва и в голяма степен ни издържа"?
Ти ходиш ли на работа, или само гледаш детето? Защото, ако е така е нормално по-голямата част от домашните задължения да са на твоята глава и мъжът ти да очаква събота - неделя да си почине мъничко. .
От почти два месеца ходя на работа. Задълженията ми вкъщи са наистина много, а на него му било скучно събота и неделя да си стоиме у нас и да "работиме". Иска да ходим по магазини, екскурзийки и т.н. Не му е приятно да помага, въпреки че примерно чисти с мен и върши част от домашната работа. Но непрекъснато боботи и недоволен.
Не съм лишена от козметика и дрехи, не мога да се оплача. Купува за мен, купува за детето...
Сама ще ми е много трудно да си гледам детето. Заплатата ми не е висока, а имам и кредит за жилището, в което живеем /само мое е/. Освен това сме от доста време заедно и много съм свикнала с него.
Не мога да кажа, че има страст и тръпка, може би дори е нормално след 10 годишно съжителство....

# 22
  • Мнения: X
Гледането на едно хлапе, колкото и да е щуро и палаво не е като ходенето на работа (ох, ей сега ще ме изядат с парцалите).
  bouquet Аз не искам да те ям с парцалите. Simple Smile Само, моля, бих искала да те попитам, на базата на какъв личен опит твърдиш това? В смисъл - собствени деца, които ти си отгледала вкъщи до 2-3 годишна възраст, и ти е било по-леко, отколкото да си на работа? Колко щури и палави хлапета си отгледала, за да стигнеш до този извод? Или нямаш личен опит по въпроса, по който се изказваш?
Защото ако е така, е малко странно на раждали жени, майки, които се грижат за децата и семействата си и знаят от първа ръка какво означава това, някой с такъв авторитетен вид да дава акъли.. Да не говорим, че е смешно, отстрани погледнато....  WinkМай поговорката беше - на краставичар краставици продава...
Благодаря  Simple Smile


Почти аз съм отгледала брат ми (без кърменето и без финансово участие в началото, после това се промени), гледала съм и племенничката ми няколко пъти за по седмица, твърдо седя зад позицията си. Аз за себе си (но при всеки е различно) не мога да сравня едното с другото. Едното е удоволствие с минимални усилия (гледането на дете), а другото натоварване (ходенето на работа).

Благодаря ти за отговора.
Така и предположих  Simple Smile. За разлика от теб, не си позволявам да давам компетентно мнение на непознати хора... Но все пак предполагам, че си ходила на училище, и че отглеждането на братчето ти не е било единственото занимание, отговорност и ежедневие в твоя живот години наред. За няколко пъти по една седмица не бих искала да коментирам - вярвам, че останалите мами тук ще ме разберат защо...
Искам да ти пожелая успех занапред, ако си решила да имаш свои дечица, и особено ако се грижиш за тях изцяло, без да ходиш на работа, докато отраснат и станат за детска градина - не че тогава е по-лесно, но все е някаква промяна...

Извини ме, ако съм те обидила.
Причината да реагирам така е, че вече ми омръзна от хора, които мислят, че знаят всичко и прилагат своите си знания като панацея за останалите  особено в стил - чакайте да ви кажа и науча аз вас каква е истината, вие сте майки, ама нищо де, не знаете колкото мен. bouquet

моля за извинение авторката на темата за отклонението, спирам вече по въпроса! bouquet

Последна редакция: пн, 23 юни 2008, 11:59 от Анонимен

# 23
Не това е темата, но на въпроса кое е по- трудно гледането на дете и вършене на дом.работа или ходене на работа не може да се каже. Има работа и работа, дете и дете. Не може да се слагат под един знаменател. Например работата в производството на норма , на ,, чист" въздух и цял ден на крак и работата в някое кабинетче, където цял ден никой не влиза и не те търсят за почти нищо не са еднакви, нали.И натоварването не е еднакво. Така и с децата не е едно и също. Има кротки, разбрани деца, които с кеф да ги гледаш, но има и такива, които не знаят да седнат на едно място, трудно заспиват, много често нощем се събуждат, не слушат, докато са бебета все реват. Ако трябва и да свършиш нещо е ужас.С едната ръка бъркаш манджата, а с другата държиш детето. Не може да се влезе и в тоалетната. Ти си вътре, то реве отвън и дърпа вратата.

# 24
  Като иска да ходите на екскурзии- ходете!(Колкодруги жени това чакат!) За чистенето си намерете жена да идва веднъж в седмицата за по 30 лева ще изчисти.

# 25
  • Мнения: X
Не знам какво да те посъветвам, а и едва ли ще бъде правилно.Ти го познаваш най-добре.Но ще ти кажа едно:Животът е твърде кратък и не си заслужава да го пропиляваме ,като сме нещастни. Човек се ражда ВЕДНЪЖ на тази земя и заслужава да получи най-доброто от живота.Понякога, дори по-често,се налага сами да си вземем това най-добро,а не да чакаме някой да ни го осигури. Така че може би е време да прецениш какви са твоите приоритети,какъв точно живот искаш: финансово обезпечен и нещастен, или друг вариант.Избора наистина е твой.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 741
    Бракът е едно от най-важните неща и ако човек не се бори за него,значи постъпва безотговорно.Преди да се сложи край трябва да се опита всичко.
    Мъжете са малко по-първосигнални и в този смисъл използвай женските хитрости.За известно време се отдай на момента,без да чакаш от него много.Скоро ще се пооправят нещата и ще можете да поприказвате.
    Просто мъжът е малко по-друго животно...

# 27
  • Мнения: 106
Хора, моля, помогнете!
Откакто се роди детенцето ни /на 2г. и 6 мес./ чувствата ми се изпариха. Е, не точно се изпариха, но любовта си замина, мъжа ми имаше дълго време симпатии към друга....и така...Изчезна като че ли човешкото в него, спря да се държи мило с мен...започнахме доста често да се караме за глупости....
Ето, сега е навън, излезе някъде сам, дразниме го с детето, не иска да помага в нищо, непрекъснато е изнервен. По-добре му било да бъде в лоши отношния с мен защото когато сме били в добри отношения съм го карала само да работи и да ми помага (главно събота и неделя вършиме домакинската работа/.
Заслужава ли си да го търпя заради парите /изкарва и ни издържа в голяма степен/ или да го разкарам?
От доста време сме заедно /над 10 год./, сигурно ще ми е много тъжно /въпреки че в момента не го усещам така/, но какво да направя? Кое е правилното според вас?
Ти сама ще пречениш.Но изхабени нерви и чувства не се купуват с пари.Може и да съм старамодна,но сперед мен човек се жени или омъжва за да живее с този човек.А съжителството означава-уважение,помощ,разбиране.Всичко което е домакинска работа трябва да се върши от всички в къщи,даже и децата трябва да помагат.Съчувствам ти защото аз не съм имала такива проблеми и не смея да те посъветвам какво да направиш.Сложи всичко на кантара и виш коя теглилка ще надделее.Успех.

# 28
  • Мнения: 2 803
    Бракът е едно от най-важните неща и ако човек не се бори за него,значи постъпва безотговорно.Преди да се сложи край трябва да се опита всичко.
    Мъжете са малко по-първосигнални и в този смисъл използвай женските хитрости.За известно време се отдай на момента,без да чакаш от него много.Скоро ще се пооправят нещата и ще можете да поприказвате.
    Просто мъжът е малко по-друго животно...
Много ми допадна това мнение! Аз ще те посъветвам - НЕ БЪРЗАЙ! Не вземай, под влияние на емоцията генералното решение! Хубаво си прецени силите ако се разделите или разведете дали ще си в състояние да осигуриш материално детето си. Защото и финансовата страна на живота е изключително важна! Всеки брак минава през различни трудности.Ти си тази която ще реши  кое ще изтърпиш, кое ще промениш, с кое ще се примириш и до кога. Един развод не дава автоматично щастието, което заслужаваш с друг. Наистина понякога ако се оставиш по течението, времето ще ти покаже! Успех ти желая!

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Помисли си и за другото-никой няма да обича и приема детето както истинския татко.
Не е вярно! Това, че някой е направил дете не е достатъчно за да се нарече "татко". Слава Богу, често вторите съпрузи са по-добри бащи от биологичните.
Аз бих прибегнала до временна раздяла. Ако не се осъзнае- слагам край.

Общи условия

Активация на акаунт