лесно ли научихте децата да ходят без памперс?

  • 8 874
  • 167
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 9 814
По принцип лично моето мнение е, че не ви е рано, но зависи от самото дете.

# 121
  • Sofia
  • Мнения: 6 947
Незнам какво обяснянваш на дете на 1,3г. и то точно какво разбира,но според мен още не е готово да се откаже от памперса.Наистина пусни и търсачка и ще ти излезнат десетки теми по въпроса.Ние махнахме окончателно памперса на 3г.-нощния от раз,а дневния и следобеден сън на 2,6г

# 122
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз съм от безотговорните и мързеливите Laughing, защото ще стане на 2г и 2 месеца а още е с памперс, без изгледи скоро да го махнем.
Споделям мнението, че определено си е до дете, някои много бързо проговарят, осънават се и схващат за какво иде реч, а оттам - бързо се учат. Евала на децата, не на майките, че са ги направили такива.  Naughty Защото просто малките определят КОГА ще се получи и колко лесно ще стане. Не става въпрос за мързеливи и безотговорни родители, нека не се нападаме.
На някои от нас, децата не са ни от гореописания тип. Rolling Eyes Затова друго не ни остава, освен чакаме да узреят за идеята, да се осъзнаят и да почнат да РАЗБИРАТ. Иначе няма как да стане.  Rolling Eyes

# 123
  • Мнения: 2 663
Какво гърне на 7 месеца #CrazyЯ си гледай рахата и се радвай на бебето,има си време за всичко Peace

# 124
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Може още да не е готов   Wink
Пробвай първо да го "запознаеш" с гърнето а не веднага в тоалетната както ти си споменала  Wink

Иначе лятото е най-удобния момент за приучаване към тези хигиенни навици  Peace

# 125
  • Мнения: 2 663
има безброй такива теми в подфорума майки бъдещи и настоящи

# 126
  • Мнения: 379
Аз съм от безотговорните и мързеливите Laughing, защото ще стане на 2г и 2 месеца а още е с памперс, без изгледи скоро да го махнем.
Споделям мнението, че определено си е до дете, някои много бързо проговарят, осънават се и схващат за какво иде реч, а оттам - бързо се учат. Евала на децата, не на майките, че са ги направили такива.  Naughty Защото просто малките определят КОГА ще се получи и колко лесно ще стане. Не става въпрос за мързеливи и безотговорни родители, нека не се нападаме.
На някои от нас, децата не са ни от гореописания тип. Rolling Eyes Затова друго не ни остава, освен чакаме да узреят за идеята, да се осъзнаят и да почнат да РАЗБИРАТ. Иначе няма как да стане.  Rolling Eyes
евала и на тебе, олче, че толкова точно го каза   bouquet; нито съм мързелива, нито безотговорна, но когато детето не е готово и има друг дразнител в момента /при нас е яслата/ защо трябва да се измъчваме взаимно?

# 127
  • Мнения: 4 753
По принцип не ви е рано... Опитай обаче първо да го издържаш, пък после евентуално на гърне...
Малкия акаше през ден по веднъж в различно време... От един месец го издържам над легенче с вода по едно и също време и започна да ака всеки ден точно по това време... Имахме само два - три наакани памперса за този период, защото беше с разтройство, а и не бяхме вкъщи... Определено обаче започна да не търпи акания памперс на дупето си, не както беше свикнал по един час да си играе наакан и омазан...

# 128
  • Мнения: X
здравей, мисля че ви е прекалено рано и е безсмислено .при моята дъщеря всичко стана спонтано от раз.самата тя изведнъж се изака в гърнето и се изпишка и след този момент изцяло махнахме памперсите.никога не трябва да я каниш да ака или да пишка сама казва и сяда на гърнето.преди време и аз правих опити ,но без резултат. самата аз се чудих как ще стане това.но всичко от само себе си .тя беше на 2г. 1м. тогава.хем ходи и на ясла от 1г.5м. възраст и там до този момент също не насилваха нещата.всеки ден ме убеждаваха тя сама когато осъзнае.и това е така.така че успех и търпение.

# 129
  • София
  • Мнения: 2 808
Аз също горе- долу по това време започнах да слагам сина си на гърне. Още първия път се изака в него. Разбира се не винаги си върши работата в него и не винаги иска да седи на гърне, но аз и не настоявам. Реших да опитам, мога да кажа, че се получава, не е трудно, не отнема време, а и не е казано, че още утре ще махнем памперса. Опитай и ти и сама ще прецениш.

# 130
  • Мнения: 3 929
Както и в други подобни теми съм писала - оставих детето само да прецени, кога ще остане без памперс. Това се случи на 2,7 год. Просто сам изведнъж реши, че ще пика и ака на гърнето и ще ходи съответно без памперс. Няколко дни след като започна да ходи на гърне, му махнах памперса и докато спи, така че сега сме напълно без памперс.
Мисля, че просто на вас ви е рано за това. Щом детето пишка на пода, значи не е дорасло нито физически, нито психически за това. Остави я.
Виждам, че си от Варна. Не знам, как стоят нещата с вашите ясли и градини, но при нас, в София нямат изискване детето да ходи на гърне, докато е на ясла. Доколкото съм информирана, такова изискване има за градината. Така че не бива да се притесняваш, ако дъщеричката ти е с памперс, когато тръгне на ясла. В групата на сина ми всички деца бяха с памперс и повечето все още са.

# 131
  • София
  • Мнения: 4 397
Точно за 1-2 дни го научих, НО беше на 2г. и 9мес. Преди това изчетох доста теми тук из форума и стигнах до извода, че ще е след 2г. махането на памперса и не съжалявам, че го махнахме толкова късно. Имам позната която според мен се измъчи, защото почна да учи детето си на 7-8м. и го научи чак към 2г. и се чудя имаше ли смисъл да се тормози и нея си и детето  newsm78
Сега и дъщеря ми чак след навършването на 2г. ще я уча  Peace

# 132
  • Мнения: 1 479
В момента сьм на този "хал"с малкото ooooh!Не знам как другите се учат толкова рано,но при нас-не става SadПри баткото се получи чак на 2г.и 6м.Малкият и 1 минута не желае да седне.Гоним се от 1 седмица и само пера гащи и мия аки и пиш по пода Wink

# 133
  • София
  • Мнения: 608
Сложих Боби на гърне на 7-8 месеца. Много бързо разбра какво се прави на него. Никога не си е играл - от рода да си го слага на главата например. От този момент спрях да сменям наакани памперси. Само да подчертая никога не съм го принуждавала. Ако се беше възпротивил по някакъв начин щях да изчакам малко.

Не мисля, че създаването на хигиенни навици трябва да започне на 2 годишна възраст, каквото и да казват съвременните педиатри.  Peace

# 134
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Първо изчакай детето само да прояви интерес към гърнето. Тогава почни да го слагаш и докато чакаш, сядаш при него с книжка с картинки или приказки и четеш до припадък. Като свърши работата, не пести хвалбите и гордостта си от него. Даже го заведи с тебе заедно да изхвърлите съдържанието в тоалетната и да пуснете водата. При мен тоя метод проработи безотказно и с двете ми деца. Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт