лесно ли научихте децата да ходят без памперс?

  • 8 871
  • 167
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 165
Първият път, когато исках да откажа бебо от памперса, не успях.Беше на 1г. и 4 мес. Опика света у нас, но не се отучи. Когато стана на 2 г. сам се отказа. При нас беше така.

# 76
  • Мнения: 30
Мила, ще ти разкажа нашата история, а ти си направи изводите за себе си. Синът ми е на 2.9 години и едва от 1.07.2008 започна да пишка в гърнето.
Аз като майка ентусиастка реших, че ще го уча на хигенни навици. Да ама не! От 8 месечен се опитвам да го сложа на гърне- е не иска и не иска. Връстниците му оттавна забравиха това що е памперс, а аз изписах фермани във форума и търсих съвети как да го откажа. Говорих непрекъснато, лелките в яслата също-не и не! До миналата седмица вече мислех да се консултирам с лекар да не би да има някакъв физиологичен проблем, пусках го да ходи само по гащички и той-айде сършил работата. Питам го-не ти ли мокро, гадно а той НЕЕЕ! После ми дойде идеята да му кажем, че мама пишо обича много бебе пишо и че Марти трябва да го пусне то да отиде при майка си.
И в понеделник чудото стана Hug Grinning. Сам отиде, свали си гащичките, седна на гърнето и си свърши работата. И от тогава си ходи сам! Пра6та бебе пишо при мама пишо да се гушкат и обичат Simple Smile.
Така че наистина детето се отказва от памперса, когато е готово. Остави нещата, не насилвай! И аз не вярвах на такива приказки, но наистина са верни! То самичко ще си покаже.
Целувки на слънчицето ти и хубав ден на теб! Успех! Бъди търпелива! Hug Heart Eyes

# 77
  • Мнения: 2 960
Ами ние още не сме успяли да се научим на гърнето.Моят син го взима за играчкА  и не иска да прави нищо в него.Но аз мисля ,че времето ,в което ще го направи ще си дойде от самосебе си!!!

# 78
  • Мнения: 379
леле колко ме е срам  Embarassed; ние сме на 2 точно и още за голямата работа се дебнем и не си казваме, а за малката не мога и да мечтая; май трябва да се мобилизирам докато е топло ... newsm78

# 79
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да...махнах го и толкоз. Mr. Green
Също, а нощният памперс също махнахме от раз след като баща му го домързя да ходи да купува памперси и да ми ги носи.За няколко вечери и нямаше повече инциденти, но го вдигах да ходи да пишка по няколко пъти първата седмица Peace

# 80
  • Мнения: 2 587
Дъщеря ми лесно се научи когато реши че е готова.Друг е въпроса че аз започнах да я мъча от годинка и се мъчихме доста преди да ми писне и да върна памперса.Толкова ми беше досадило да бърша мокро и мръсно от пода и да пера гащички,панталонки и чорапи по сто пъти на ден,че си мислех вече да сменям памперси ако ще и до първи клас  ooooh!
Докато преди няколко месеца не започна от веднъж сама да си сваля памперса и да сяда на гърнето,когато има нужда,а от месец и половина и нощтният памперс е все сух,но все още си имам страх и не съм го махнала.Чакам детето само да каже че не го иска или поне да свърши пакета  Embarassed
Та по темата - лесно се научи детето,когато беше готово.Аз си го направих мъчно,че започнах от рано.

# 81
  • Мнения: 610
За сега правим доста упорити опити без памперс за през деня.Определено ми върши работа тоалетната,защото само там иска да пишка колкото пъти навън я подканя толкова пъти пишка.Но в къщи често стават аварии.А гърнето -с него си играе.Успех!

# 82
  • Мнения: 6 461
Да и с двете ми деца не почуствах трудност за приучване към гърнето.

Интересното беше при малкия ,че първо свалихме нощния памперс и известно време след това махнах и дневния.

# 83
  • Мнения: 2 663
Почти 10 дена сме без памперс.Стана много лесно и от само себе си,но подозирам,че в градината са я слагали на гърне,защото една сутрин най-неочаквано ми каза-искам да пишкам на гърнето #CrazyЩях да падна!До този момент опитите ми да я приуча се  проваляха тотално,дори си мислех да не пробвам известно време.И така започнах да я слагам периодично на гърнето,но памперса не смеех да махна.След няколко дена ми писна да закопчавам и разкопчавам памперса и окончателно го махнах.Купих много гащички и панталончета,убедена че ще опикае всичко,но нищо подобно не стана.Първите 2 дена се напишка няколко пъти,веднъж се наака,но после свикна и от неделя насам инциденти не е имало PeaceСамото дете разбира вече,много се радва на шарените гащички и се стреми да ги опази сухи.Наистина,лесно е,но трябва детето да  е готово за тази крачка.

# 84
  • Мнения: 24 467
С двете деца памперъст се махна и повече не се сложи отново, освен при сън. Няма проблеми- нито за нас, нито за децата.
При теб, до колкото разбирам, проблемът е по- скоро че в началото сте имали успех, а сега като че ли се връща старото положение. Просто устискай, така или иначе вече си го махнала.
На близо 2 години е напълно нормално детето да може да се научи, в книгите пишат от година и половина до две години и четири месеца средно, така че не е нито рано, нито късно. Съвсем сте си добре.
Дори съм забелязала и друго- при научаване на детето да казва своевременно и, съответно, да позадържа при сън това се отразява почти едновременно- памперсите често сутринта са или сухи или съвсем малко измокрени.

# 85
  • Мнения: 3 069
Ние също все още сме на памперси.
Казва когато има "пиш" но не и за голямата работа...

# 86
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
Лесно стана, махнах го и толкова. 2 дни се напишкваше и това беше. За нощния памперс не съм настоявала, стана чак след 6 месеца.

# 87
  • Мнения: 2 908
Ние вече имаме огромен напредък,така,че вярвам,че до 1г и 10 месеца някъде ще махнем изцяло дневният.Сега вече си казва винаги,като и се пишка,почва да се учи да стиска(с известни отклонения понякога,но рядко)и по цял ден е със сухи гащички,освен за следобедният сън,когато слагам памперса още. newsm44
Тя се научи,като се изпишка или изака в гърнето да става сама и да си пляска. Mr. Green
За нощният също има голям напредък,защото го махам сутрин почти сух и тя веднага се изпишква в гърнето.Няма да настоявам за него-когато,тогава.

# 88
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ние сме в опити от два дни.
По късно ще споделя какъв е бил резултата.
Засега пишка само в гащите Rolling Eyes

# 89
  • Мнения: 29
Купи помощна детска дъска за тоалетна. Големият ми син мразеше гърнето, но нямаше нищо против дъската, нали все пак виждаше, че и аз и татко му така правим. Като я купи мъжът ми, след два дена махнахме памперса и започна да казва, че иска да ходи в тоалетната. Повече нито се напиша, нито се наака. Пробвай. Peace

Общи условия

Активация на акаунт