За или против климатиците?

  • 8 677
  • 97
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13
Мъжът ми има фирма за климатици. Хората постоянно го умоляват да им ги слага сега в жегата, а графика е пълен, раждат се отново когато си купят хубав климатик и пестят супер много електроенергия и своята физическа енергия също!!! И аз и детенцето ми не издържаме да се пържем лятото, затова го използваме постоянно. Моят в хола е и по-скъп и ако искам мога да го пусна само да чисти въздуха и да поема цигарен дим, в спалнята пък ми пуска йонизиран въздух зимата когато трябва да се спи на затворено и по-малко се проветрява.  Моето мнение е че трябва да го имаш, а ако не го искаш, няма да го пуснеш, удобство е и си струва в тези жеги.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
  За да ми е подходящо облекото за 30 и повече градуса трябва да ходя по бельо /и пак ще ми е топло/. С климатици сме и у дома, и в офиса - никой досега не е роптал срещу тях. При положение, че прекарвам в офиса минимум 8 часа на ден, предпочитам да ми е приятно.

# 47
  • Мнения: 3 423
Точно в тоз момент съм ЗА климатиците.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 097
В работата почти не пускам климатика, защото сградата е масивна /тип мавзолей/ и жега рядко се усеща.
В къщи за война не може да се говори, защото аз определям кога да го пуснем  Mr. Green Е, най-много за градусите да поспорим.

# 49
  • Мнения: 212
Мъжът ми има фирма за климатици......
.....  Моето мнение е че трябва да го имаш, а ако не го искаш, няма да го пуснеш, удобство е и си струва в тези жеги.

А, то оставаше да си на мнение че хората не трябва да си слагат климатици при условие че мъжът ти има фирма за климатици  Grinning . Ще умрете от глад ако няма кой да си слага климатици.

# 50
  • Мнения: 1 318
Стига бе, на работа колежката ми вече взе да се лигави - днес пуснах климатика в другия край на стаята, на тих режим. Съответно тя въобще не се усети. По едно време възкликва "Ох, днес не е толкова горещо", колегата до мен го напуши смях... По едно време тя излезе за нещо и като се върна и видя, че климатика работи, започна да мърмори, че вече й се е запушил носа и усещала как гърлото я боли. Това не може никой да ме убеди, че е заради климатика (който работи на 25 градуса). Има го и моментът на самовнушението.

# 51
  • Мнения: 2 759
Добре , но то може през лятото да се разболееш и от това ,че някой е кихнал в автобуса. Изследвания ли се правят ,за да се разбере ,че е точно от климатика? Не се ли парфюмираш преди да излезеш?Това няма ли да му пречи на колегата ти? Ами ако са алергични към котешки косми, и ти случайно имаш на пуловера?
                   Сигурно може да се разболея от някой в автобуса, но не ми се е случвало. Но пък климатика как разнася вируси из помещението няма да казвам... Колкото до изследванията - може да намериш много такива - не персонални, а за влиянието на климатика, колкото искаш. Отделно, на мен не ми трябва специално изследване, че се настива ако седиш на течение - аз съм убедена, че е така... Пък може и да си внушавам...
                   За останалото - не ти вярвам, че не се съобразяваш с хората, с които работиш... но и да не го правиш, може би някой ден някой няма да се съобрази с теб и така... Тогава ще започнеш.
                   

# 52
  • Мнения: 957
Е добре от къде се разболяват, хората които не използват климатици?В маршрутните таксита или автобусите, ще затворите ли всички прозорци ,освен един,за да не става течение?Съобразявам се разбира се, не се съобразявам с лигавщините и измишльотините.

# 53
  • Мнения: 2 759
...Съобразявам се разбира се, не се съобразявам с лигавщините и измишльотините.
                      От опит ще ти кажа, че повечето хора като не разбираме нещо, го смятаме за превземка. И аз на тоя колега с мокрите кърпи колко време му ги навирах в носа, преди да схвана, че за него е наистина проблем  Blush... Ама така си е - докато не ти се случи не разбираш и трябва да се обяснява дълго и търпеливо  Mr. Green.

# 54
  • Мнения: 957
Да..вместо мокри кърпички ...мога да ходя да си измия ръцете...или мокрите кърпички само в колата да ги ползвам..но на климатика просто няма алтернатива...освен вентилатора..но и той няма нищо общо. Има и кърпички за бебета..които нямат никакъв парфюм.

# 55
  • Мнения: 2 849
За ! На тази влага и високи Т ,не искам и да си помислям . Stop

# 56
  • Мнения: 1 058
Определено съм за. Много ми е топло.

# 57
  ЗА,  че инъче не се диша. Ама и ПРОТИВ,  че такова възпаление на ухото и синузита ми докараха, та бях ни жива - ни умряла 10 дена  на легло.И то, при положение, че го държим на 26 градуса.У дома си нямам Rolling Eyes

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Аааааа как излишен лукс  Rolling Eyes За мен си е от първа необходимост  Laughing Особено лятото с това западно изложение в хола става 34 градуса.Ако не е климатика седиш, пуфтиш и се къпеш в собствен сос  Sick

# 59
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
.....климатика ако не излишен лукс е уред, който може да донесе повече вреда отколкото полза.

А горещините могат да нанесат вреда дори на здрав организъм в пъти повече.

Общи условия

Активация на акаунт