Как да и кажа, че съпругът и си има любовница?

  • 19 104
  • 190
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 45

Чудя се обаче на един друг тип жени: имам позната, на която съпругът и изневерява от самата им женитба. Историите му се знаят от целия град и не вярвам на нея никой да не и е казал.
Тя обаче се държи все едно че нищо не се случва и демонстрира огромно самочувствие. Чудя и се защо търпи такива публични унижения.


За това се иска много сила. Малко жени я притежават. Една от тях е Хилари Клинтън!  Wink

# 151
Dona Bonbona, не съм съгласна с теб, че се иска много сила. По скоро го приемам като слабост: да си тръгнеш, да започнеш отначало и да приемеш, че не си обичана. Сила е когато се опълчиш и отстояваш себе си като личност.
Сигурна съм, че ако на Хилари Клинтън не и беше нужен престиж на жена с висока ценностна система - прощаваща и приемаща отдавна щеше да си е взела живота в ръце и или щеше да го разкара или щеше да го накара да спре с изневерите.

# 152
  • Мнения: 2 617
Правилният въпрос в случая би следвало да е: дали да кажа?
Мое мнение е, че човек не бива да се меси в чуждите чаршафи. "Добрите намерения" са в повечето случаи зле прикрито непоискано натрапничество.
Човек трябва да се занимава със собствения си живот и да го живее, не с този на другите.

# 153

Чудя се обаче на един друг тип жени: имам позната, на която съпругът и изневерява от самата им женитба. Историите му се знаят от целия град и не вярвам на нея никой да не и е казал.
Тя обаче се държи все едно че нищо не се случва и демонстрира огромно самочувствие. Чудя и се защо търпи такива публични унижения.


....

Това са мен не е никаква сила, ами по скоро унижение и един боклук , който седи защото просто за нищо не става и е напълно зависим..

# 154
  • Мнения: 7 186

Чудя се обаче на един друг тип жени: имам позната, на която съпругът и изневерява от самата им женитба. Историите му се знаят от целия град и не вярвам на нея никой да не и е казал.
Тя обаче се държи все едно че нищо не се случва и демонстрира огромно самочувствие. Чудя и се защо търпи такива публични унижения.


За това се иска много сила. Малко жени я притежават. Една от тях е Хилари Клинтън!  Wink

И аз не виждам никаква сила в това, напротив. Според мен такива жени търпят от слабост или финансова изгода, да речем.
Познавам такива връзки и знам със сигурност, че жените си знаят стоката и определено се дразнят много от похожденията на съпруга /които са редовни и зле прикрити/, но си седят при него. И не му изневеряват дори.
Не мога да разбера такива отношения. Ако и двамата са либерални, ходят си и не се ревнуват, ОК, ама единия да е прецакан и да се примирява, за мен е признак на слабохарактерност.
Всъщност познавам и един мъж в същото положение Simple Smile жена му ходи, той ревнува, но си стои с нея. Него го познавам добре и знам със сигурност, че е слабохарактерен.

# 155
  • Мнения: 45
Нещо не се разбрахме.  Whistling Не говоря за конкретният случай, или за случаите, които познавате. Говоря, че за да не переш мръсните си ризи на показ, пред обществото, се изисква сила и характер. Достойнство. Какво става в 4-те стени, не знаем. Уважавам и се възхищавам много повече на една жена, което знае как да се държи, дори и наранена, а не да изпростява и забавлява околните с драми и театрални постановки.

# 156
  • Мнения: 166
Нещо не се разбрахме.  Whistling Не говоря за конкретният случай, или за случаите, които познавате. Говоря, че за да не переш мръсните си ризи на показ, пред обществото, се изисква сила и характер. Достойнство. Какво става в 4-те стени, не знаем. Уважавам и се възхищавам много повече на една жена, което знае как да се държи, дори и наранена, а не да изпростява и забавлява околните с драми и театрални постановки.
Хм. Съмнявам се, че в 4-те стени го държи гол за каишка. Mr. Green
Смятам за достойно да не вкарваш околните във филма си, но не смятам за достойно да играеш филм заради тях.

# 157
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Познавам мацка, която знае, че мъжът й кръшка. Винаги го е знаела, още преди сватбата не си правеше илюзии, че ще й бъде верен. Просто за нея това е без значение, а това, на което тя държи го получава от него. Но не става въпрос за материални облаги- в началото на брака им тя беше по-заможната. Мнението на околните никога не я вълнувало, важното на нея да й добре. А ви уверявам- съпругът й я носи на ръце. И всъщност тя е страхотна жена- и като външност, и като интелект, и като характер. Мъжът й също е много харесван от жените. Сега двамата си имат отделни бизнеси. Важното е, че и двамата са доволни от живота си... Така че всеки си знае живота и горните коментари в този случай са смешни. Човек трябва да живее живота си заради себе си, а не заради мнението на околните. Клюкарките винаги ще си намерят какво да одумват.

# 158
  • София
  • Мнения: 2 132
Мисля, че трябва да и кажеш. Не бих си мълчала, гледайки как приятелката ми я правят на идиот.

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Значи това което бих направила аз е да привикам съпругът и да му кажа че ще разкажа  на приятелката си и ако това не помогне да привикам любовницата и да и разкажа за семейното му положение и ако това не помогне вече бих разказала историята на приятелката ми сякъш се отнася за друга приятелка и мъжът и за да видя как ще реагира

# 160
  • Мнения: 660
Бих казала със сигурност,както и на мен бих искала да се каже,от личен опит говоря.Ако ми е
добра приятелка И СКРИЕ такова нещо от мен,да си хваща чантичката и пътя за вкъщи и не я познавам повече..Дано не ми се налага повече да ми казва някой нещо..

# 161
  • Мнения: 502
аз бих казала директно, без овъртане и шикалакавене. но не и по телефона,а лице в лице. не бих се притеснявала да й кажа щом ми е добра приятелка, трябва да знае.

# 162
  • Мнения: 17 546
Щом съпругът на приятелката ти си позволява да се целува и прегръща пред входа с другата жена, където вероятността да го види всеки е почти равна на 100%, не му пука особено за жена му. Тя съвсем скоро ще научи от някой, който не и е толкова близък, колкото си ти, или пък сама ще види. Ти ще си лошата, ако кажеш. Повярвай ми! Не се меси. Peace

# 163
  • Мнения: 239
Hélianthe  Значи не ти е била толкова добра приятелка и държи повече на него отколко на теб.
 Само такъв извод може да си направиш.


Напротив - бяхме като сестри, толкова се обичахме и държахме на приятелството си. Беше много чисто, взаимно приятелство. Познавахме се от страшно много години и сме проверявали приятелството си в много трудни ситуации  Rolling Eyes Проблемът беше, че тя беше слабохарактерна по принцип и това много променя нещата, защото както Lady Marmalade е писала, човек може да мисли едно и да има едни принципи, чувства, убеждения, но като стане напечено и се засегне нещо толкова лично, той изведнъж да реагира непривично за себе си, особено, ако в някои отношения е страхлив или слаб. А ние всички сме слаби в нещо може би, така че много трябва да се внимава в такива ситуации - аз лично вече за нищо на света не бих се намесила, ако ще и да ме молят  Crossing Arms То заради такива любовни истории някои хора от собствените си родители се отказват, а какво остава за приятелки  Tired За съжаление е така, а тъжното е, че преди вярвах в точно обратното.   Sad

# 164
  • София
  • Мнения: 3 390
Мисля, че бих си мълчала.....Хм, не знам всъщност Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт