Проблем с парите, които се събират в блока

  • 1 562
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
Да, птица правилно се ориентира в проблема.
И аз искам в къщичка, без толкова много съседи  Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 8 283
Правите един списък/разпределителен протокол:
                         дължимо         лихва         подпис
1. Иван
2. Драган
....

подписва се от всички, ако някой откаже се разпивате домсъвета мисля 3 лица трябваха.
Като разпределите сумата Софийска вода след откриване ан партидите ще си ги търси от тях.
При нас длъжниците бяха 3-4 като останха накрая само 1 в разпределителния протокол с към 700 лв., но те не се дърпаха и се подписаха

Събирате си и документите за откриване на индивидуаллни партиди (протокол от общото събрание че сте съгласни всички, индивидулни документи,... на страницата ан Софийска вода са си го написали хората).... всъщност може да запонете с това, т.к. като запишете на длъжниците сумите може да ви откажаат да ви попълнят документите.

ТОВА ЛЮЛИНСКИЯ БЛОК, 'ДЕТО ПО ТВ-ТО ЛИ ГО ДАВАХА ЛИ Е?

# 17
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Мале, аз си мислех, че само в нашия вход има тъпанари ...
Desem го е обяснила добре, това е начина да се справите Peace Преди няколко години и при нас имаше такъв проблем и го решихме точно по този начин.

# 18
Не, не е люлинският, този е в Младост.
Имаме непредък - вече има решение на общото събрание.
Сега остана да си види кой каков дължи, да се начислят и лихвите за периода и да се напишат в бланките на Соф. вода.
Довечера пак ще се занимавам с моят етаж. Дано успеем.
Благодаря на всички и хубав ден.

 

# 19
  • Мнения: 60

Това , което знам е , че трябва да направиш всичко възможно да си изчистиш сметките с тях и да си сложиш водомер , а останалите да си берат грижата .
[/quote]
имаме същия проблем, сложихме водомер, но отказаха да регистрират партида в Софийска вода, за съжалиние не мога много точно до обясня защо. Май беше свързано с партидните номера - за нашия блок са два,изискваше се и  решение на общото събрание на блока.

# 20
Не можеш да си откриеш партида само ти - трябва да се изчисти дългът на блока или да се разпредели по апартаменти. Аз имам водомер , но това не ми помага с нищо, освен "уж" да плащам само изразходваната от мен вода плюс малко от общата , но това малко..хич не е малко.
Т.е. може да се направят индивидуални партиди само ако с това се заеме целият блок .

# 21
  • София
  • Мнения: 8 283
petmarsto, повтарям хората от Софийска вода си имат процедура вместо да се мъчиш да обясняваш прочерти и ще си отговориш сам(а). Имат интернето страница с подробни обяснения, бланки и т.н.
Тъй като се знаимавах с нашия проблем и преди много години(4-6 не поня вече) разликата с тогава е че преди не можеше да се направи нищо докато не се нулират задълженията към Софийска вода.

# 22
  • Мнения: 56
Идиотите очевидно не свършват.

Преди години точно бяхме станали гаджета с половинката. В неговия блок касиерката събирала парите за вода, събирала и накрая изхарчила няколко хиляди. Софийска вода заплаши да спре водата. Общото събрание викна адвокат и й обясни, че няма да води гражданско дело, а просто ще пусне жалба за кражба. Доста бързо ги върна.

За съжаление броят на нахалниците, които не си плащат консумативите и поддръжката е голям и при нас.

Вижте дали и вие не можете да направите нещо подобно с адвокати.

Общи условия

Активация на акаунт