Раждане след термина?

  • 10 909
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 334
Преносих с три дни,но и на мен ми казаха,че ако не родя до 1 седмица ще ми предизвикат раждането.

# 16
  • Мнения: 91
Преносих с три дни второто бебе. Всеки ден ходих да слушат тоновете. Е, за мой късмет, апаратът в консултацията се беше повредил точно тези два дни, та се наложи сама да си търся друг апарат...На втория ден, след преглед за разкритието, ми казаха, че може да родя до другия ден и така и стана. Така не стигнах до приемане в болница - за предизвикване на раждането. 

# 17
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Благодаря ви много за отговорите! Чуствам се по-спокойна. Ходя всеки ден на тонове и за сега всичко е наред, пък и корема ми е все още високо, ако това е от голямо значение.  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 93
Аз също преносих, терминът ми беше на 09.02., а родих на 16.02. След като започнах да преносвам ми направиха контролен преглед, видеозон, разкритие и т.н.доктора установи, че плацентата е остаряла, няма вече околоплодни води и ми каза да отивам на 15.02. т.е. на шестия ден от преносването в болница и на 16.02. - понеделник да предизвикват раждането. Да, но като постъпих в болницата на 15.02. след обяд започнаха леки контракции, някъде към 22 ч. ми изтекоха водите и тогава се обадих на лекаря, с когото имах уговорка да раждам, след преглед установи, че трябва да раждам секцио, тъй като бебо е увит около пъпната връв и е доста голям, така ме секцираха посред нощ и  на 16.02. - на седмия ден от преносването в 01:54 ч. се роди моето малко - голямо бебе. На теб ти пожелавам леко раждане и едно прекрасно бебе   bouquet

# 19
  • Мнения: 2 807
Ивето я преносих с 3 дни - тъкмо се бяхме уговорили с моя лекар да предизвикаме раждане на 10 март сутринта, и тя взе, че реши да излезе сама някокко часа преди уговорката  Grinning

По принцип иначе не оставят да пренасяш повече от една седмица, зависи от цикъла, разбира се и преценката на лекаря, който ще води раждането.

Добре е обаче след термина да се мерят тоновете на Бебчо всеки ден, за да е под наблюдение Wink

Леко, бързо и безболезнено раждане ти желая!
  bouquet

# 20
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
И аз преносих.Бяха ми казали,че,ако не родя до 8 дена,влизам в б-ца.На 6-ят ден ми падна тапата и отидох до б-цата,за да се види какво става,а те ме оставиха,въпреки че според лекарите съм щяла да си почакам още 3-4 дена.На пук родих още на другата сутрин

# 21
  • Мнения: 487
И моите термини не бяха точни според моите сметки.Аз си мерех базалната температура,защото неможех да забременея и доктор ми  препоръча за да видя как ми е овулацията-Не стига,че за 11 месеца само 2 пъти имах,ами и беше с 2 седмици по-късна от нормално(като по книгите).За щастие първите две раждания ме наблюдава  разбрана и добра гинеколожка и ми поправи термините,защото по видеозон бебчовците вървяха с 2 седмици назад.Да,обаче третия път ходих при друг лекар,който въобще не ме слушаше какво му говоря и като взе да ми върти онова кръглото за определяне на термина,направо ми призля.И така по техни сметки уж преносвах.Изчакаха ме 1 седмица и ме включиха на система.Аз лично се радвам,че стана така,защото се оказа,че беба е с два пъти увита пъпна връв ,но все още не е била почнала да страда!

Общи условия

Активация на акаунт