Раждане в АГ "Света София"(бившата Тина Киркова)

  • 140 585
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 158
virtualna, Честито бебче, да ти е живо и здраво!

Много благодаря, видях, че и твоето е мъничко, ди ви е живо и здраво и на всички майчета, няма нищо по важно от това, да са живи и здрави децата ни и семействата.  Hug

# 1 201
  • Мнения: 22 887
Виртулна,честито .Радвам се,че всичко е минало по ноти,както се казва.Simple Smile

# 1 202
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
virtualna, честито бебче - да ви е живо и здраво и много да ви радва
аз точно щях да ти пиша за уговорка с акушерка  Embarassed
ще разкажеш ли с 2-3 изречения стигна ли до такава и какви бяха условията й?

ако може да се попитам и другите майчета - някоя има ли уговорка за раждане с акушерка, а не с доктор?
аз си следя бременността при Тодоров в частната му клиника, той ми препоръча да се уговоря с акушерка, защото докторите само следели как протича раждането и се намесвали, ако имало нужда
каза още, че уговорката с акушерка излиза около 500лв, като си платя вип стая и пристъствието на съпруга всичко излиза около 800-900 лв, което е колкото при избор на лекар
имам 2 телефона на акушерки с многогодишен опит, работили в Тина Киркова, но още не съм им звъннала, за да говоря с тях ...

# 1 203
  • Мнения: 22 887
аза още, че уговорката с акушерка излиза около 500лв, като си платя вип стая и пристъствието на съпруга всичко излиза около 800-900 лв, което е колкото при избор на лекар
..
Не можеш имаш присъствие на съпруга,ако не платиш ВИП зала за раждане.А не можеш да платиш ВИП зала за раждане,ако не си платила за Избор на лекар.Измислили са го.
Освен всичко това,жените,избрали и платили за определен лекар,имат предимство при разпределянето на ВИП стаите.Тоест ти ,ако нямаш платен Изор на лекар,може да не се класираш до ВИП стая.

# 1 204
  • София
  • Мнения: 1 890
 Rolling Eyes За Вип залата ми е ясно - и на мен няма да ми е приятно да съм се почекнала да раждам, а на комшийката мъжът и да е там. Но за избор на екип ???  Rolling Eyes

# 1 205
  • Мнения: 22 887
Rolling Eyes За Вип залата ми е ясно - и на мен няма да ми е приятно да съм се почекнала да раждам, а на комшийката мъжът и да е там. Но за избор на екип ???  Rolling Eyes
Събират повече пари хората.Един вид имаш привилегия,ако си платиш за нея.И пак не е сигурно,че ще се вредиш във ВИП зала ако няма свободна.Мисля,че има само 2 ВИП зали,но да не излъжа.Ако нямате избран екип може да искате само ВИП стая.Но предимство при настаняване във ВИП стаята ще имат жените,които са платили избор на лекар.Такива са правилата.

# 1 206
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
ех ама как са си вързали гащите  #2gunfire
в нашата акана държава всички се чудят само как да ти вземат повече пари
аз утре ще звънна на акушерките, защото в момента не сме в Сф и няма как да ида до там, но ако решат да ме вържат с избор на екип направо ще сменя болницата - няма как да ме задължат да платя на доктор който не ми е следил бременността

# 1 207
  • Мнения: 22 887
но ако решат да ме вържат с избор на екип направо ще сменя болницата - няма как да ме задължат да платя на доктор който не ми е следил бременността


Всъщност никой не те връзва.За да ползваш нещата,които си изброила,правилата са да платиш за екип.Иначе си раждаш както много други и ако имаш късмет може да се уредиш с  ВИП стая.Не съм сигурна дали и в други болници не е така.

# 1 208
  • София
  • Мнения: 2 686
Изборът на лекар нали си е 500 лева все още, независимо от метода на родоразрешението?

Лошото е, че често срещам напоследък оплаквания за давани пари на ръка.

# 1 209
  • Мнения: 22 887
Изборът на лекар нали си е 500 лева все още, независимо от метода на родоразрешението?

Лошото е, че често срещам напоследък оплаквания за давани пари на ръка.
Мисля,че да.А за парите на ръка -май никога не е спирала тази практика.Почти всички дават пари или подарък-почерпка след раждането.Имаше наскоро и тема във форума.

# 1 210
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
но ако решат да ме вържат с избор на екип направо ще сменя болницата - няма как да ме задължат да платя на доктор който не ми е следил бременността

Всъщност никой не те връзва.За да ползваш нещата,които си изброила,правилата са да платиш за екип.Иначе си раждаш както много други и ако имаш късмет може да се уредиш с  ВИП стая.Не съм сигурна дали и в други болници не е така.

Да права си не те връзват, а те задължават.

В моя случай - аз досега съм си следила бременността на частно до тук всичко ми е излязло около 600лв, едва сега ще започна да ходя при личната си лекарка, за да ме следи последните месеци и да ми издаде болничния лист и направлението когато му дойде времето - ясно е че и в ДКЦ-то ще доплащам и още на частно ще ходя ...

Няма абсолютно никакъв смисъл тепърва да се записвам на ЖК в Тина Киркова - защо да им дам още 400 лв?
Няма и смисъл да си избирам екип - докторите не ме познават като пациент!

Средствата ги имаме, за нас това ще е първо дете - в краен случай затваряш очи и плащаш всичко, НО защо да бъде така?
защо се отнасят с теб все едно ги задължаваш да СИ свършат работата?!
Нали в края на краищата ти си плащаш - и осигуровки, и в болницата, и под масата и навсякъде?!

# 1 211
  • Мнения: 22 887

Да права си не те връзват, а те задължават.
Не те задължават-искаш екстри,плащаш си. Crazy

Няма абсолютно никакъв смисъл тепърва да се записвам на ЖК в Тина Киркова - защо да им дам още 400 лв?
Няма и смисъл да си избирам екип - докторите не ме познават като пациент!
За това си права,няма смисъл.Но имай предивд,че там можеш да се следиш и по ЗК.Лекар можеш да избереш по препоръка на близки,ако държиш да ползваш нещата,които и изброила.
НО защо да бъде така?
защо се отнасят с теб все едно ги задължаваш да СИ свършат работата?!
Нали в края на краищата ти си плащаш - и осигуровки, и в болницата, и под масата и навсякъде?!
Осигуровката ти покрива раждането,но при случаен лекарски екип,който е на работа в момента на раждането,престой в обикновена болнична стая.Това реално никой не ти го отнема като право.Така е било винаги. Peace
Плащането под масата сега е регламентирано и болницата печели от това,преди лекаря си прибираше всички пари.Сега дали да дадеш под масата е въпрос на личен избор.Болницата не ти отказва правото на раждане,но за допълнителните екстри иска да си платиш.Туй то. Simple Smile

Последна редакция: вт, 30 юни 2009, 14:34 от ДесиХ2

# 1 212
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
да де ...
с уговорката, че единственото неща на което държа - таткото да е с мен - изисква:
- да си платя вип зала, която изисква да си платя избор на екип, което предполага да съм ходила на ЖК там т.е. трябва да си платя и ЖК-то Grinning

при положение, че няма начин да вкараш таткото без да платиш зала, която изисква избора на екип, което изисква ЖК-то - хич ама хич не те задължават ....

за мен екстра е искаш таткото - плащаш зала + неговото присъствие и край, а не "щом искаш това - плати още 2-3-4 неща" Simple Smile

много ще се радвам, ако кажеш че логиката ми е грешна или нещо не съм разбрала както трябва ....  Hug

# 1 213
  • София
  • Мнения: 2 686
usmifchica, не знам за останалото, но грешиш за ЖК.
Ако искаш избор на екип не е нужно да платиш ЖК.

Плащаш си само 500 лева.
Вече за залата и таткото е малко прекалено и според мен, ако наистина е така.
Ами както някой написа по-нагоре, ако искаш екстри плащаш, това е положението.

# 1 214
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
сигурно ви изглеждам като "вечната контра" извинявам се за което, но
как да избереш екип, които нито познаваш, нито те познава Wink
нали избора става на базата на доверието изградено между доктора и бъдещата мама?

Общи условия

Активация на акаунт