Раждане в АГ "Света София"(бившата Тина Киркова)

  • 140 745
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 329
Мацки - gundie и Мишле - просто си казах мнението за ЖК в Тина Киркова, не съм очаквала да се съгласите с мен, нито твърдя, че съм последна инстанция. Но и вие не може да ме убедите, че тези вечно недоволни жени там са мили и любезни. А иначе съм съгласна, че младата /нямах представа, че се казва Валя/ е пъти по-мила от пълната жена. И не ми се влиза в такива подробности. Наясно съм защо лекарката ми е препоръчала абонамент. Аз наистина мисля, че Тина Киркова е лошо място да си следиш бременността, независимо дали по ЗК или с абонамент. Няма разлика. Дори нямам нищо против да смятате, че съм по-претенциозна, но аз намирам възпитаното и добро държание от страна на медицинския персонал в болницата за нормално и базисно условие за да считам обслужването им за добро. Аз също работя с много хора и имам изключително напрегната работа, но нямам спомен да съм се държала грубо с някого. Все едно, желая на всички безпроблемна бременност независимо къде я следят. Това е най-важното!

rossykv,ще се опитам да отговоря на въпросите ти, дано съм полезна. Не съм сигурна, че ВИП пакет е по-добрия вариант. Избора на екип е 500 лева, ВИП родилна зала плюс присъствие на бащата 200 леваи ВИП двойна стая 30 лева на вечер ако не се лъжа. Това означава общо 790 лева, в случай на нормално раждане. Аз упойката не съм плащала /нямам представа защо/, но ако трябва да я плащаш тя ще бъде така или иначе извън пакета. На мен ми сложиха спинална упойка. Не съм я искала специално, лекарката ми е преценила. Много съм доволна, нямах никакви странични ефекти, а от момента, в който ми я сложиха не съм усетила нищо - нито контракции, нито болка. До последно си мислех, че съм била с епидурална / не разбирам много и не правех разлика/ в последствие разбрах, че е била спинална. Аз лично избрах апартаментът, защото много искахме с таткото да сме заедно и той да спи при нас с беб, но истината е, че остана само една нощ, защото не е удобно. Идват на визитация в 6 часа и непрекъснато влизат и излизат лекари и акушерки, нормално като в билница Simple Smile Бебето може да е при теб през цялото време, взимат го само за тоалет /смяна на памперса и къпане/. Аз лично го оставях на акушерките през нощтта. Сега ми е мъчно като се сетя, но бях много изтощена, нямах кърма за да го храня и не се чувствах в състояние да го гледам. А исках татито да е при нас точно за да си стои при мен и да не го давам да го гледат в отделението. За съжаление това, което си представяш понякога се разминава с действителността. Embarassed Първият ден като бях на втория етаж бебето не беше при мен и го взимах на всеки 3 часа за да се опитвам да го кърмя и го връщах след 30 мин, тъй като никой не ми беше обяснил, че мога да си го оставя при мен. С риск да прозвуча пак претенциозна трябва да ти кажа, че в педиатръчното отделение на 2-ия етаж са изключително груби, не дават никакви обяснения и само ти се карат като се опиташ да ги попиташ нещо. На 5-ия етаж е друг свят. Докарват ти детето в стаята, идват да го взимат за тоалет, отговарят мило и любезно на всичките ти въпроси и го взимат само ако изрично ги помолиш. Пожелавам ти от сърце да има свободен ВИП на 5-ия етаж когато раждаш за да можеш да се почувстваш нормален човек и да се насладиш истински на невероятното щастие от появата на детенцето ти. Мисля, че хранят с АМ само родените секцио. Аз лично ги помолих да ми дават за моето бебе АМ, защото едно, че нямах коластра и бавно ми слезе млякото и второ имах проблем с кърменето и още имам. Проблемът при мен е, че имам огромни гърди в комбинация с вдлъбнати зърна и не можех да кърмя почти изобщо.
Една акушерка ми обясни как да пробвам със силиконово зърно и нещата тръгнаха с променлив успех. Но не се напъват прекалено много да ти покажат как да кърмиш така че е хубаво да си по-настоятелна в желанието си да те научат как става. Ако имаш проблем като те изпишат те съветвам да се свържеш с Консултативния кабинет по кърмене в Майчин дом. На мен ми помогнаха да се науча да кърмя поне от едната гърда, на която зърното не е толкова зле, а с другата се борим със силиконово зърно и помпата.
Пожелавам на теб и на всички, на които им предстои голямото събитие късмет, много бързо, леко и безпроблемно и безболезнено раждане!

# 421
  • Мнения: 4 070
Мацки - gundie и Мишле - просто си казах мнението за ЖК в Тина Киркова, не съм очаквала да се съгласите с мен, нито твърдя, че съм последна инстанция. Но и вие не може да ме убедите, че тези вечно недоволни жени там са мили и любезни. А иначе съм съгласна, че младата /нямах представа, че се казва Валя/ е пъти по-мила от пълната жена. И не ми се влиза в такива подробности. Наясно съм защо лекарката ми е препоръчала абонамент. Аз наистина мисля, че Тина Киркова е лошо място да си следиш бременността, независимо дали по ЗК или с абонамент. Няма разлика. Дори нямам нищо против да смятате, че съм по-претенциозна, но аз намирам възпитаното и добро държание от страна на медицинския персонал в болницата за нормално и базисно условие за да считам обслужването им за добро. Аз също работя с много хора и имам изключително напрегната работа, но нямам спомен да съм се държала грубо с някого. Все едно, желая на всички безпроблемна бременност независимо къде я следят. Това е най-важното!

Проблемът при мен е, че имам огромни гърди в комбинация с вдлъбнати зърна и не можех да кърмя почти изобщо.



Ако щеш ми вярвай, ама с мен абсолютно винаги всички са много любезни- даже и дебелата както и викате, ама мъжа ми твърди че много добре омайвам разни лелки и те винаги са много мили с мен (това вероятно е понеже съм много дребна и особенно сега като съм бременна им изглеждам още по-беззащитна Laughing). Освен това както казах аз после в др. пост, аз ходех освен на ЖК и при др. д-р- ама не д-р , който е от стаята на ЖК- ами от съвсем различна стая - лекар, който сама съм избрала (пак се плаща същата сума) .

# 422
  • София
  • Мнения: 5 313
Зеленко, гледа те лекарят, който е на смяна в кабинета, т.е на който попаднеш в момента. Аз лично най-често съм засичала Илиев и Гергов, и от двамата съм с добри впечатления (не преки), т.е наблюдавала съм ги как обесняват и гледат на УЗ докато на мен ми оформят цялата документация и бумащина. От Гергов като че ли съм по-очарована, знам ли...... Ти така или иначе ти е късно за абонамент, т.е няма смисъл от него за 2-3 месеца, така че за ЖК по ЗК най-добре ги питай на място  или звънни по тел.

Много благодаря, най-сетне се ориентирах. Аз се обадих и по телефона, казаха ми просто да си взема всички бумажки и да ида на място. Така че се опитах да "разузная" как точно стои въпросът, за да съм наясно за себе си. А този лекар Гергов (и на мен ми го препортъчаха), случайно да знаеш графика му за 2009 г. как ще е?

gundie, благодаря, но аз съм вече в края на 7-мия месец и сякаш е безсмислено за платеното (а и ако ще плащам, бих си ходила при лекаря, който ме следеше досега).

Весело посрещане на новата година!

# 423
  • Мнения: 50
Аз съм при Гергов,не му знам графика,но това е тел.му: 0889624972 , обади му се и той ще ти каже кога да отидеш!

# 424
  • София
  • Мнения: 3 789
Зеленко, Гергов мисля, че е всеки ден там, но не седи постоянно в кабинета. Когато му се обади пациентка или акушерките слиза. Иначе можеш и да го намериш и във ВИП-кафето на 5 ет, по време на престоя си в ТК там го засичах честичко Mr. Green
Но аз лично смятам за абсолютно безсмислено тепърва да плащаш за абонамент! По-добре дай някой лев на ръка или почерпи доктора да те гледа на УЗ, коагто поискаш, отколкото да даваш излишни пари.


Уондър, не съм искала да влизам в конфликт с теб или да ти противореча, просто споделих, че акушерките в ЖК с мен винаги са били супер мили и любезни. Не знам дали претенциозен е точната дума, която използваш, но когато става дума и въпрос за собственото ни здраве и това на още родени/неродени деца- претенциозен е най-малкото което може да бъдем Crossing Arms    Hug Но е факт, че нерядко съм ставала свидетел на това как коментират в кабинета "тая" или "оная" на д-р еди си кой си....... Възможно е и след мен да е имало коментари....знам ли.....но в мое присъствие всичко е било наред.

Колкото до ВИП-а...аз първоначално мислех да се спра точно на това, но впоследствие се отказах, защото в студеното време + комбинация от вируси и настинки не са най-добрата комбинация да идват нон-стоп посетители да ме виждат мен или бебето. Живот и здраве, после все ще се видиш с познати и близки, а в болницата ти и бебето имате нужда от почивка и спокойствие. А и никак не ми е приятно да съм по гащи или по цици или да кърмя беба и на съседката ми или дори на мен да ми дойдат на посещение....все пак това е болница. Когато искахме да се видим с таткото или с близки- винаги намирахме начин- има часове за свиждане, а и можеш да излизаш по всяко време, стига да попаднеш на свестни "съквартирантки" както в моя случай, които да ти наглеждат бебето, докато ти си правиш лаф-моабет с някой.
За ВИП-а всеки сам преценява. За мен лично това е излишен разход, който мога да пренасоча в къде-къде по-полезна покупка за беба. Въпрос на избор! И на гледна точка!

# 425
  • София
  • Мнения: 5 313
Аз съм при Гергов,не му знам графика,но това е тел.му: 0889624972 , обади му се и той ще ти каже кога да отидеш!

Благодаря!

Мишле_, и аз не смятам да се "абонирам" - но нали казаха, че ако се падна в неговата смяна... та мислех си дали не мога да излъжа системата и просто да отида в неговата смяна  Embarassed

За ВИП стаите мен също ме учуди основното им "предимство", което коментират всички - възможността за повече посещения - ама това е болница, да му се не види... За мен това си е даже минус...

# 426
  • Мнения: 50
Аз, обаче, лично, съм напълно съгласна с wondergirl, че  платената ЖК в Тина Киркова е абсолютно излишна. Аз също съм с платен абонамент там и честно казано май съжалявам... Sad Уж го направих за по-добре, а честно казано моя си АГ (при който си ходех до преди да забременея), който си работи по ЗК щеше да ми обръща двойно повече внимание. Не ми харесва, че наистина много се чака и въпреки, че си с час, вътре има поне още 3 други момичета - една я мерят, друга я гледат на видеозон, трета дори може да е на магарето за микробиология...  ooooh! да не говорим, че чакаш цял месец, а накрая прегледът трае точно 5 мин - 3 мин на видеозон, от който ти не виждаш нищо, защото не е обърнат към теб и следователно не ти показват и обясняват нищо, а само казват всичко е ОК, и бебо отговаря по размер на седмиците (Слава Богу) и това е.... таткото също няма как да влезе вътре, защото не е удобно и вътре има поне 2-3 други мамита - според мен, това не е честно, моя мъж винаги идва с мен и много иска да "вижда" бебо, ама няма как. Мои приятелки, които си ходят по ЗК си ги гледат по 15-20 мин на видеозон, заедно с татитатаи им обясняват и им разказават, а тук - на бързо видеозон, кръвно и тегло и бележките за кръв и урина.


Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 19:57 от betty

# 427
  • Мнения: 50
Аз, обаче, лично, съм напълно съгласна с wondergirl, че  платената ЖК в Тина Киркова е абсолютно излишна. Аз също съм с платен абонамент там и честно казано май съжалявам... Sad Уж го направих за по-добре, а честно казано моя си АГ (при който си ходех до преди да забременея), който си работи по ЗК щеше да ми обръща двойно повече внимание. Не ми харесва, че наистина много се чака и въпреки, че си с час, вътре има поне още 3 други момичета - една я мерят, друга я гледат на видеозон, трета дори може да е на магарето за микробиология...  ooooh! да не говорим, че чакаш цял месец, а накрая прегледът трае точно 5 мин - 3 мин на видеозон, от който ти не виждаш нищо, защото не е обърнат към теб и следователно не ти показват и обясняват нищо, а само казват всичко е ОК, и бебо отговаря по размер на седмиците (Слава Богу) и това е.... таткото също няма как да влезе вътре, защото не е удобно и вътре има поне 2-3 други мамита - според мен, това не е честно, моя мъж винаги идва с мен и много иска да "вижда" бебо, ама няма как. Мои приятелки, които си ходят по ЗК си ги гледат по 15-20 мин на видеозон, заедно с татитатаи им обясняват и им разказават, а тук - на бързо видеозон, кръвно и тегло и бележките за кръв и урина.



Аз не съм на платен абонамент и отношението е абсолютно същото Peace

# 428
  • Мнения: 329
Честита нова 2009 година от мен и Максим на всички мами със сладки бебоци и на всички мами все още в очакване на първата среща със съкровищата си! Бъдете живи и здрави и нека новата 2009 година донесе много радост, щастие и топлина в домовете ви, много любов и разбирателство с любимите ви същества и сбъднати мечти. Предстои ни най-вълнуващата първа годинка на нашите слънчица и си пожелавам да е пълна с незаравими сладки мигове!

Последна редакция: чт, 01 яну 2009, 16:34 от wondergirl

# 429
  • Мнения: 4 070
чЕСТИТА НОВА ГОДИНА И ОТ МЕН!!!!!!!!!!!  bouquet

# 430
Честита нова година на всички !!!

Искам само и аз да споделя, че в ЖК са страшно мили и двете акушерки, които са там. На мен ми предстои да родя тези ни с планирано секцио и не знам какво ще е ... надявам се всичко да мине добре, но през всичките 9 месеца съм била на ЖК в Тина Киркова с абонамент при д-р Ковачева и съм много доволна от избора си. Честно казано мисля, че 400 лв., които се плащат за тези 9 месеца са нищо след като човек има спокойсвието през това време, че се следи добре бремеността му и е в сигурни ръце, което за мен е изключително важно. Колкото до това, че няма значение кой лекар си си избрал и те преглежда, на който се паднеш .... е не мога да се съглася, мен винаги си ме е преглеждала Ковачева.

Успех на всички мамита и здрави бебоци Simple Smile))

# 431
Здравейте на всички и ЧНГ аз не съм от София ,но моята лекарка е в СФ. В медицински център св. Панталеймон и работи и в ТК. Имам въпрос когато избереш "ВИП стая с 2 легла" кога след като родиш може да дойде таткото да ни види?
Ако си избереш екип примерно д-р Благоева тя ли те изражда?

# 432
  • София
  • Мнения: 2 012
В двойния ВИП има свиждания сутрин и следобед, но в общи линии никой не спазва часовете. Само сутрин до към 10 не може, защото минават визитации, педиатри и т.н. Като си избереш екип те изражда избрания лекар. Плаща се след раждането.

# 433
  • Мнения: 4 070
Radostka_Samokov, здравей бях убедена още преди да прочета името на лекаря,че говориш за д-р Благоева. Аз като започвах да си следя бременността се бях спряла и на нея и бях много доволна- това, което не ми хареса е,че изследванията си ги плащаш отделно...............иначе можеш да си я избереш в екипа за раждане, ако обаче подпише пак с тях договор.Аз като ходих при нея- юни 2008 тя им беше малко ядосана и не беше сигурна,че ще работи още с тях.Питай я пак.

# 434
  • Мнения: 4 070
Здравейте на всички и ЧНГ аз не съм от София ,но моята лекарка е в СФ. В медицински център св. Панталеймон и работи и в ТК. Имам въпрос когато избереш "ВИП стая с 2 легла" кога след като родиш може да дойде таткото да ни види?
Ако си избереш екип примерно д-р Благоева тя ли те изражда?



Сега видях,че не съм ти отговорила точно- да, ако си избереш екип- казваш лекар и ако искаш нея- тя ще е там До колкото знам като си избереш лекар се казва по-рано, но незнам колко по-рано и той (лекаря) се ангажира да дойде дори и през нощтта- нали за това се дават 500 лв.

Общи условия

Активация на акаунт