Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
Момичета, най-напред искам да благодаря на всички ви за моралната подкрепа и съвети! Hug
emoli, не настоявам твърдо да раждам по естествен път, след всичко което преживях. Вече рискът от разкъсване на матката става голям. Повече ме притеснява това, дали въобще ще мога да забременея отново след всичко.  Confused
Фантичка, до ден днешен съжалявам че се поддадох на заплахите на лекарите, че можели да се случат големи страхотии, ако тръгна да раждам бебе със седалищно предлежание. И моя приятелка роди нормално, без проблеми седалищно разположено бебе. Но вече е късно да съжалявам и да мисля за миналото.
Благодаря и на всички, които ми писаха на ЛС. Hug

# 16
  • Мнения: 525
Ще се включа, въпреки че не съм имала усложнения , за да дам адекватен съвет.
Отвратително е случилото се.

Ако имаш време бих препоръчала да поговориш с д-р Угрински от 2ра Градска.
Той работи /ако не беше и завеждащ/ патологично отделение и през цялото време, през което ме следеше ме разубеждаваше за секциото, което пък си избрах.
Смятам, че е добър лекар.

# 17
  • Мнения: 4 451
Притеснява ме и друго. Разширени вени имах дори на матката Shocked (толкова тежък беше тромбофлибита). Лекуващият ме лекар каза, че за 30 години практика такова чудо вижда за първи път в живота си. Та си имам доста притеснения, дали въобще ще имам шанс да забременея отново и дали не е рисковано за моя живот. Разбира се, затова ми е нужно наистина компетентно лекарско мнение.
Благодаря ви!

# 18
  • Мнения: 4 516
И аз съвет не мога да ти дам, обаче настръхнах, докато четях темата ти. Освен да ти пожелая кураж и браво за желанието за още едно бебе, не знам какво друго да ти кажа. Дано нямаш повече проблеми!  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
д-р Дяволов от клиниката по патологична бременност на 5-тия етаж в Майчин дом.

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Здравей, Мари_анка  Hug
Много ми е мъчно да чуя какъв ад си изживяла...
Бих ти препоръчала д-р Божидар Ташков от Т.Киркова. Той е зам-директор там и има близо 40години практика там.
Много е благ като човек, със сина си д-р Константин Ташков всеки ден оперират по няколко жени.
Аз родих второто и третото си дете със секцио (с разлика 2г1мес) при тях и се чувствам много добре, нямам усложнения и белегът е много малък.
Първото го родих по естествен път преди почти 15г (демек упойките не съществуваха) и повярвай ми, нищо "красиво" не си изпуснала...

# 21
  • София
  • Мнения: 1 228
Мари_Анка, на твое място бих потърсила съветите на няколко специалиста в такъв случай  Confused

(вметвам, че моята докторка е същата, която е на katiABV, която ти е дала координати предполагам; двете деца ми е "изгледала" - нормално съм раждала при нея; подкрепям напълно Кати в мнението й за нея - страхотна)

Пожелавам ти щастлив край на сагата   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 440
Мари Анка,ужасно е,това което си преживяла!Не мога много да ти помогна по твоят въпрос,но ти пожелавам успех!Дано намериш добър специалист и заедно да вземете най-доброто решение! Hug Praynig
Прегледай белият списък в здравния!

# 23
  • Мнения: 14 654
Препоръчвам Тодор Йотов, работи в Тина Киркова, много съм доволна от него, хирург е. Мога да ти изпратя телефон на частния му кабинет ако искаш.

# 24
  • Мнения: 4 451
Благодаря на всички ви от сърце! Hug
Сега се сетих за една подробност около секциото. Понеже този път бях избрала спинална упойка, та слушах разговора на лекарския екип. Имах чувството, че бяха на състезание, колко бързо може да бъде направена една такава операция. Накрая опериращият заключи "Готово! 30 минути! Е, вчерашното секцио го направихме за 25минути". Shocked Изумих се, понеже първата ми операция продължи около 45 минути. Сега би трябвало да е даже повече, понеже винаги се получават сраствания. Кой знае защо времето беше толкова важно за тях... Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 377
Съжалявам за това, което си преживяла и се радвам, че това не те е отказало от идеята за още едно детенце! С чисто сърце те съветвам да отидеш в Тина Киркова при моя доктор Константин Ташков - страхотен човек и специалист. При него раждах (секцио)
и той проследи края на бременността ми.Преди това ходех при д-р Наско Гиздов от Военна болница - също много готин и добър специалист, но те съветвам за Тина Киркова, защото все пак това си е и специализирана болница. Ако се интересуваш от координати на един от двамата пиши и ще ти ги пратя на лични.

Споделям изказаното по-горе мнение на Олимпия и за бащата - д-р Божидар Ташков.

Успех!  bouquet

Последна редакция: чт, 26 юни 2008, 17:46 от vivian_78

# 26
  • Мнения: 30
Едни от най-добрите специалисти в София, относто патологията на бремемността и проблеми свързани с раждането са д-р Дяволов от клиниката по патологична бременност в Майчин дом и д-р Велев, началник отделение "Патологична бременност" в АГ "Шейново".  Аз лично посещавам д-р Велев. Раждала съм при него със секцио /по медицински причини/ и нямам никакви проблеми и усложнения след раждането. Разбира се, болката си е болка, това все пак си е коремна операция. Това са координатите на часния кабинет на д-р Велев: ул. Константин Иречек 14; тел. за записване: 851 94 56; 0887 61 91 45; вторник и четвъртък 14 - 18 ч. Преглежда и в АГ "Шейново", веднъж седмично, но понеже не съм ходила скоро там, не ми се иска да давам подвеждаща информация.   
 УСПЕХ!
 
 

Общи условия

Активация на акаунт