каквп мислите за този слу4ай?

  • 3 826
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Момичетата са били достатъчно изчерпателни, така че аз само ще пожелая съвсем скоро да ги изпишат и бебчето да е здравичко. Да ни кажеш когато това стане.

# 16
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Че то бебето през цялото време си "пие" от околоплодните води и после си пишка. Не е в това проблема, а факта, че е преносено и то се е изакало - което по принцип става след раждането - тоест мекониума е замърсил водите! Щом е под наблюдение, ще се оправи!  Peace

# 17
  • Попово
  • Мнения: 687
за спадането на теглото , ами и двамата ми сина спаднаха с по 500-600 гр, родени са с около 20-21 дни преди термин и жълтеницата я караха все около месец и горница... вероятно бавят изписването заради антибиотика, все пак е малко бебенце и като свърши курса му ще ги изпишат, не се притеснявайте щом е под лекарско наблщдение няма проблем  Peace

# 18
  • Мнения: 7 201
Барби го е казала много точно. Когато свърши антибиотика ще ги изпишат най -вероятно  .Докторите трябва да са  сигурни ,че изписват здраво бебе все пак.
Peace
При всички бебета има спад в теглото след раждането-това е най-малкият ви проблем. Wink
Скорошно изписване на бебчето! Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 39 765
Аз родих Алекс в Тина Киркова.
Щом бебето е на антибиотик, ще го изпишат след курса на лечение. Лекарите казват кога и как. В някой от случаите могат да изпишат бебето и да дадат антибиотика за прием у дома. Минимумът мисля, че е поне 5 дена (за болничен престой). Поне така казваха педиатрите от детското отделение.

Алекс имаше тежка жълтеница. Свали доста от теглото си. Заради жълтеницата спеше повече, ядеше малко. Слагаха го на лампа, от която се обезводняваше. А и по принцип при всяко новородено има спад в теглото.

Твърдението, че лекарите не давали информация ми се струва малко вероятна. Всеки ден от 12:30ч пред детското отделение дават сведения за бебетата. Понякога търсят мамите по номерцата, т.е. лекар ги вика. Или просто майките питат, а лекарите отговарят.
След визитацията за мамите (в 9 часа) минава визитация (за бебетата - около 10 часа), и пак има обяснения какво и защо. Случвало се е притеснена мама да изтича до детското, и не са я върнали.

Аз бях в болницата 9 дена. На 3тият ден аз дефакто бях изписана, но лежах докато изпишат Алекс. Проблемът беше в жълтеницата.

# 20
  • Мнения: 1 195
По принцип при зелени води или ако жената е била повече от 12 часа с изтекли води, преди да роди, дават задължително антибиотици на бебето (поне това обясниха на една мама в Шейново, когато аз раждах). Най-вероятно не ги изписват заради жълтеницата, която си е нещо нормално. Нека да настоява за информация, тук ние можем само да гадаем.

Аз бях с изтекли води повече от 12 ч и като се роди Станислав и на двамата ни биеха антибиотици,  за свалянето на грамовете е нормално не се притеснявайте излишно а се консултирайте с генеколога той най добре ще каже какво е състоянието Peace
Ние тук можем само да гадаем

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
И аз знам като причини за зеления цвят на водите изпускане на мекониум от бебчето или инфекция. Затова е антибиотика.
Що се касае до теглото - нормалният физиологичен спад след раждане е до 10 % от теглото на бебчето.
Важно е да настоява за информация! Дано скоро притесненията приключат! Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 5 079
Причината за зелени води не е само преносване, може да се дължи и на високо кръвно на майката по време на бременността.
Аз имах такова, но никой така и не ми обърна нужното внимание и бебчо се роди със зелени води, въпреки, че беше 10 дни преди термин. Не сме били на АБ, веднага ми го дадоха и ни изписаха след 3 дни.
Дано всичко при вас е ок и нямате повод за притеснения повече!  Praynig

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 380
"Околоплодните води са оцветени от мекониум-зеленикаво-кафяво вещество, което излиза от храносмилателната система на бебето. Обикновено мекониумът се отделя след раждането с първите изпражнения на новороденото. Понякога-когато плодът е бил подложен на стрес в майчината утроба и много често-когато е преносен, се отделя преди раждането в околоплодните води. Оцветяването с мекониум не е сигурен признак за опасност за плода..." Това е откъс от книгата "Какво те чака, когато чакаш дете"-Хайди Мъркоф, Арлийн Айзенберг и Санди Хатауей. По другите въпроси нямам опит или информация, за да отговоря, но бебето на една приятелка също беше изписано с по-ниско тегло от това при раждането и вече е 2-годишно момиченце, живо и здраво. Дано всичко да бъде наред с бебчето!

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Зеленият цвят на водите е от мекониум.
След раждане е нормално да има спад в теглото-при всяко бебе е различко.
Най-добре говорете с педиатъра

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Зелените води означават проникване на някаква инфекция (външно) или някакъв разложителен процес (вътрешен), случва се при преносване. Антибиотиците се дават за всеки случай - новороденото трудно би се справило с евентуална инфекция.
Нормално е новороденото да изгуби 100 - на грама. 500 ми е виждат повечко. Вероятно това - и антибиотичния курс - е причина да го задържат в болницата.

Това, което аз бих направила, е да помоля (дори да е срещу заплащане) лекар, на когото имам доверие - или педиатъра, който съм избрала за детенцето си - да изслуша заедно с мен информацията, която предоставят от болницата (за лекар тя вероятно ще е по - разширена и... по - достоверна) и после, ако се налага, да ми я "преведе на простоцарски".

# 26
  • Мнения: 16
Обикновено като са зелени водите означава, че майката може да е прекарала някаква инфекция на крак в последните месеци набременността и когато бебчо се роди задължително му се бият антибиотици, но мисля, че не е нищо страшно Wink

# 27
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Нормалният спад в теглото на новороденото е около 7% за първите 5 дена, след това трябва теглото да се качва нагоре - при тегло от 3000гр нормалният спад е малко над 200 гр. 500 гр спад отива около 17%, което определено не е нормално и е повод за притеснение. Вероятно е свързано с инфекцията и засилената жълтеница, така че е добре да постоят под наблюдение.
За останалото - упорито да търси информация от лекарите за състоянието на бебето!

Общи условия

Активация на акаунт