Моля, помогнете...

  • 1 782
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80
И моят син като беше малко по-голям от твоя започна да прави такива номера. До едно време си заспиваше сам и един ден, като го сложих да спи, започна да реве и не иска да заспива - същата работа като при вас. Не го отдавам на зъбитe, макар и това да изгледа логично обяснение. за мен това за просто периоди, през които минава едно дете. Досегашната ми кратка практика на майка ме убеди, че няколко дена детето има едни навици, следващите няколко - те се променят и започва да прави нещо друго.
На мен също като дойдеше време за лягане, ми ставаше лошо (е, той все пак не ревеше чак толкова, но все пак). Опитвах се да го забаламосам, пусках му светлинки на бейбифона, различните мелодиики, играчки, говорех му и някакси той успяваше да се успокои. Пробвай да откриеш начини, по които да му отвлечеш вниманието и да се загледа в нещо, да се заиграе. знам, че е трудно, но ти не трябва да се изнервяш, когато той прави така, защото децата усещат и то им се предава адски бързо. Просто трябва търпение, докато премине тази фаза.  Simple Smile
много точно казано Peace.Това за периодите е абсолютна истина.Всеки ден е нещо ново.Ще мине и това,друго ще дойде  Peace.наслаждавай се на миговете с детенцето Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 438
Моят син е почти на 11 мес. и отскоро ми прави същите номера.Най- вероятно е така заради жегите, а и зъбките на Пламчо направо "не издържат".Признавам доста е изнервящо и на моменти трудно се овладявам,което още повече влошава положението.Скоро четох в едно списание, че една майка капвала малка капка лавандулово масло на горния край на възглавницата, за да спи спокойно детето й.Снощи и аз го изпробвах и честно казано бебока заспа доста бързо без никакви проблеми.Само дето се беше събудил през нощта, но си беше спокоен и не хленчеше!Днес отново си заспива нормално и двата пъти.Предполагам, че му е подействало, защото през деня пак си е нервен и постоянно "квичи".Можеш да пробваш ако решиш.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 020
Леле и ние не спираме да ревем напоследък като стане време за сън. Аз направо откачам и от два дни съм кълбо от нерви и явно й го предавам и става един затворен кръг.
Явно на децата им е жега - масово народът се оплаква, че хлапетата са по-нервни и повече плачат.
Дано отмине тоя период, че ще почна да давам заето.

# 18
  • Мнения: 3 376
И моя син е имал такива периоди...Имаш чувството,че ще полудееш,но се преживява да знаеш Mr. Green

Гушкай го повече,пей му песнички,гледай да създадете някакъв ритуал след това-аз например го оставях да стои малко по голо дупе,заигравах го,песнички,музика и т.н. докато успея да го облека и после пак маного го люлеех докато заспи.Имаше и период на количката-само там спеше.

Да не би пък да му е много топло,моя син миналото лято беше на тази възраст и много се изнервяше от горещините.Оставях го да спи само по слипчета и всичко беше ок.

# 19
  • Мнения: 30
В нашият случай причината се оказа СВРЪХЕМОЦИОНАЛНОСТ, превъзбуда.
Като бебе синът ми много се смееш, дълго, заразително. Извеждах го редовно на разходки, поглъщаше всякаква информация, смееше се на всеки, често непознати, казваха "Това дете се радва истински на живота" и когато идваше време за сън ......  От 7-я месец се отказа от предиобедната си дрямка. Аз бях упорита, оставих го да поплаче 5 мин. по системата на д-р Спок "Да поплаче, да се поизмори и да заспи". Нещата дотолкова се влошиха, че започваше да реве и да се захласва, само при влизането в спалнята, а да го оставя в креватчето - беше немислимо. А в същото време адски му се спи, но като че ли изпитваше ужас, леко се поунася на моменти и в следващия момент, започва да се бори със съня.

Аз разреших проблема с музика. Изтеглих от торентите "Клайдерман" и около половин - един час преди сън пусках музика, сядам при него и си играем с нещо приятно за него. Имаше страхотен ефект върху детето, както и върху мен, защото от това изтощително преспиване се бях превърнала в кълбо от нерви, а всички знаем, как децата улавят напрежението около себе си ..... Всъщност, не знам дали музиката помогна на детето или на мен, но се получи ....
Успех! Дано съм била полезна!

# 20
  • Мнения: 1 516
5 месечните бебета не плачат без причина. Много неща може да са : зъби , жега, емоции, превъзбуда... Опитай , когато дойде време за сън - час преди това да успокоиш топката: ограничи достъпа на хора до бебето, приглуши светлината, елиминирай силни звуци. Нека да не се превъзбужда. Погушкай и му попей или пусни спокойна музика...

# 21
  • Мнения: 4 401
Моята дъщеря беше моного трудно дете много съм я носила и гушкала не помня колко пъти съм осъмвала с нея на ръце.Кога колики, кога зъбче, кога емоции някакви от преживяното...
На близо годинка все едно порасна  и вече престана да е бебе.Започна да спи по цяла нощ и вече ми е невъзможно да я накарам да кротува та да я погушкам.Дума да не става за на ръце .А всички ми казваха че съм я разглезила и нямало да се оправи.
Аз като майка си го обяснявам така :винаги когато по някаква причина са е чувствала притеснена или несигурна аз бях до нея и сега имам едно уверено и самостоятелно дете.Мисля че на това се дължи и лесния начин по който  на година и два месеца е без памперс и се справя отлично,няма никакви страхове и е много контактно и палаво хлапе.Има си режим  за спане и ми ''развързва '' ръцете да почивам и дори да прочета някоя книга.Вечер от 22 сутрин до 9.00 и на обяд от 13.00 понякога и до след 16.00ч.
Никога не съм я оставяла да плаче и винаги съм търсила причината.
Моят съвет е да се гушкате, да го утешаваш и да откликваш на всичките му нужди и ако щеш и капризи и те уверявам че това няма да го разглези,а ще му вдъхна увереност и сигурност.

# 22
  • тук и сега
  • Мнения: 124
Отскоро и Тони е така (на 5 1/2 мес. е). Много трудно заспива, плаче и почти невъзможно е да го успокоя за известно време. През деня, когато го оставя само по памперс е малко по- спокоен и спи по-добре. Дори няколко пъти забелязвам, че плаче насън и  след като го гушна и се разбуди напълно, престава.


Моят съвет е да се гушкате, да го утешаваш и да откликваш на всичките му нужди и ако щеш и капризи и те уверявам че това няма да го разглези,а ще му вдъхна увереност и сигурност.[/color]
Peace На същото мнение съм.

# 23
  • Мнения: 728
Това е период, ще отмине. И ние се приспивахме на ръце или на цица. Сега някак разбра, че трябва да спи и само като му дам да суче за лека нощ - нашия е отнесъл плувката

# 24
  • Мнения: 9 814
Зъби, жега, лека криза на възрастта.
В този период бебето вече осъзнава, че не е част от майка си.

# 25
  • Мнения: 729
Аз не го отдавам на зъби.Според мен е период,който ще отмине.Стискай зъби до тогава.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 092
Като че ли няма какво да добавя след момичетата .
За мен главния фактор е жегата , после са зъбите и после превъзбудата ...колкото можеш го гушкай , говори му , пускай му музика - тази идея е прекрасна  Grinning и дано периода отмине .
И моята дъщеря онази вечер заспа единствено в ръцете ми след изтощителен рев , след всякакви изчерпани възможности само защото беше адски горещо ....какво да се прави ние самите доста трудно  издържаме.... а пък те  Cry
Ако имаш възможност го извеждай навън , за да спи под сенките ....знам че така ще ти върже ръцете  и няма да успееш нищо да свършиш , но пък може и да се наспи добре !
Успех! 

# 27
  • Мнения: 1 121
И ние бяхме така по едно време, дойдеше ли време за сън се запоочваше едно непрекъснато мрънкане, реване и дране ooooh! едвам издържах честно... искаше постоянно да го разнасям, докато не заспи, оставех ли го някъде, направо посиняваше от рев. Аз реших проблема, като изместих времето за спане с около час по-рано, защото прецених, че е твърде уморен и от преумора не знае какво иска-да заспи ли, да го разнасям ли, да си игаре ли... и така оправихме нещата. И сега го слагам да спи преди да е започнал да се изнервя. Пробвай, може и на теб да помогне.

# 28
  • Мнения: 1 103
Яна е на две години и събота и неделя ми се виждат като цяла седмица иначе ходим на ясла.Вчера едвам я приспах то не беше лягане на спалнята гушкане люшкане носене и най-накрая заспа в ръцете ми .Според мен сигурно е от жегата ,от времето ,от напрежението не се притеснявай ще отмине но знай че не си  единствена .

# 29
  • Мнения: 191
И моето момче ми правеше същите номера - направо настръхвах, като дойдеше време за спане  Sad Люлеех го, пеех му и какво ли още не (аз не съм привърженик на оставянето на бебео да плаче), но нищо не помагаше. Най-накрая (след като ми спря кърмата) започнах със следното - правех му мляко след банята и го оставах да си го изцока сам в леглото. Докато цокеше се унасяше и заспиваше! Аз бях най-щастлива от цялата тази работа  Hug

Общи условия

Активация на акаунт