Болни деца в ясли и детските градини

  • 13 677
  • 232
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 044
Съгласна съм.

Въпреки, че детето, докато не си изкара детските вируси, няма да спре да боледува, ще се заразява в магазините, от вас и т.н., по-добре го кали и го храни здравословно, за да изгради добра имунна система и да ги минава по-леко.

Моето дете ходи в обикновена детска градина и не боледува, ако хване нещо, минава с малко почивка, от нейната група има и деца, които 2 дена ходят, 2 седмици са на антибиотици, така че не знам до колко причината е в групата, при еднакви условия са.

Хайде тогава да обясниш как е възможно дете, което посещава детска градина да е болно през седмица, а в момента, в който спре да ходи на градина, спира и да боледува? Много майки споделят как спират децата от ясла или градина и те стават по-здрави и от камъчета, но в момента в който се върнат обратно се разболяват. 

# 16
  • Мнения: 4 841
Добавете и миене с дезинфектант през маркуч на входа на детското заведение. Това, че детето няма симптоми не ви гарантира, че не е биологична бомба.

Ако детето и бацила оцелеят - изолатор. Полицейска кола да изведе безотговорната майка от работното и място. Вариантът с бърза процедура и финансови санкции в полза на обществото би могъл да изиграе също роля.

В краен случай - черна магия. Сносно проклятие за безработица би приковало майката до обществено опасното дете.

Авторката, замислихте ли се дали Вие сте направили правилен избор да дадете детето в детско заведение?

Не мога да  не подкрепя това мнение. Петицията е написана ... зле. Твърде емоционална, твърде пресилена. Обидно е към цялата система и към хората, които полагат усилия да се грижат за децата ни по най-добрия възможен начин.  Странно откъде се разболяват децата, които не ходят на ДГ и не контактуват с "ходещи бацили"  Thinking
Не знам къде ги виждате тия толкова пък много болни деца... Синът ми ходи на ДГ вече трета година, защо ли ни ги виждам тези върволици от сополиви деца?!?

И много държа да ми обясните КАК ТОЧНО контрола на входа ще отсява здравите деца от ВИРУСОНОСИТЕЛИТЕ БЕЗ ИЗЯВЕНИ СИМПТОМИ? При варицелата например инкубационния период е около 14 дни от контакта до проявата на първите симптоми. Кой е по-опасен - преносителят на варицела или дете с остатъчни сополи след 7-дневен прием на АБ (примерно)? Контролиращите боб ли ще хвърлят, що ли?

Ще завърша с този полезен съвет:
Абе вие съвсем се побъркахте! Предпочитам да си мисля, че е от жегата, защото иначе трябва да призная, че съгражданите ми са.... (цензурирам се тук)
Никол и Пандора са ви обяснили накратко, защо не ви трябва тая петиция. Аз ще добавя само, че е хубаво да си намерите работа, защото скуката води до неприятни последствия.


# 17
  • Мнения: 604
И аз съм против болните дечица да ходят на детска градинка,
но и при нас в испанско е същата анархия!Само ако детето
има температура ще ми се обадят за да го прибера в къщи!

# 18
  • Мнения: 46 526
... Хайде тогава да обясниш как е възможно дете, което посещава детска градина да е болно през седмица, а в момента, в който спре да ходи на градина, спира и да боледува? Много майки споделят как спират децата от ясла или градина и те стават по-здрави и от камъчета, но в момента в който се върнат обратно се разболяват. 

Факторите са много и са различни за всяко дете, имунната система се срива и от стрес (при отделянето на детето от майката или ако има конфликт м/у него и др. дете), недоспиването, ако детето се буди, преди то да стане само също влияе, зимата пък не ги извеждат въобще, въздухът в стаята се изсушава от парното, лигавиците изсъхват и вирусите минават без да срещат прегради и т.н.

# 19
  • Мнения: 827
Аз съм против кекавите деца!!! - категорично!
Против неадекватните майки (жени)!
Дали да пусна една петицийка??!?!?!?

BirdsFlu, и аз бях почти обявена за безотговорен родител от мед. сестрата в кабинета на педиатърката, която изпадна в ужас като разбра, че Калина ще ходи на ясла на 11мес. възраст. Според нея щяла постоянно да е болна - еми не стана така. Но дори според мед. лица децата са извор на зарази от страшни по-страшни.
ivonska,  smile3501

Това е поредната тема, която ще се превърне в спор кога е болно едно дете, дали може майка му да си седи вкъщи да го гледа, трябва ли да има право родителят на повече болнични... Дано да съм лош пророк!

# 20
  • Мнения: 14 654
Странно откъде се разболяват децата, които не ходят на ДГ и не контактуват с "ходещи бацили"  Thinking

Не знам, но моето не се разболява изобщо откакто не ходи на градина. Разбира се, среща се с болни деца, но не прекарва с тях 8 часа в затворено помещение.

# 21
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
... Хайде тогава да обясниш как е възможно дете, което посещава детска градина да е болно през седмица, а в момента, в който спре да ходи на градина, спира и да боледува? Много майки споделят как спират децата от ясла или градина и те стават по-здрави и от камъчета, но в момента в който се върнат обратно се разболяват. 

Факторите са много и са различни за всяко дете, имунната система се срива и от стрес (при отделянето на детето от майката или ако има конфликт м/у него и др. дете), недоспиването, ако детето се буди, преди то да стане само също влияе, зимата пък не ги извеждат въобще, въздухът в стаята се изсушава от парното, лигавиците изсъхват и вирусите минават без да срещат прегради и т.н.




 Голямата тръгна на ясла на 1г. 4м.-изкара една хрема на втората седмици и с това се приключи.
 Малката тръгна на същата възраст и се скъса да боледува.Така че и аз мисля,че всико е до организъм и имунитет.

# 22
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Добавете и миене с дезинфектант през маркуч на входа на детското заведение. Това, че детето няма симптоми не ви гарантира, че не е биологична бомба.

Ако детето и бацила оцелеят - изолатор. Полицейска кола да изведе безотговорната майка от работното и място. Вариантът с бърза процедура и финансови санкции в полза на обществото би могъл да изиграе също роля.

В краен случай - черна магия. Сносно проклятие за безработица би приковало майката до обществено опасното дете.

Авторката, замислихте ли се дали Вие сте направили правилен избор да дадете детето в детско заведение?
не мога да не се съглася
каковто повикало, такова се обадило - петицията е зле написана
идеята за мен е неприемлива - най-малкото до сега няма прецедент в който да се казва как да се гледат децата, това е опит да се направи нещо такова - за мен е недопустимо такова вмешщателство
дали съм съгласна или не няма значение, защото свободата на човека не бива да се застрашава само щото някому е неудобно....
сополите не са и не могат да бъдат повод за декларации...и много ми е интересно авторката как вижда санкциите и какви санкции да има по въпроса????

за протокол - РАДИ -Т е написала как е на запад, въпреки, че тя не е съгласна с тяхната система, не само в САЩ е така
и ще ви кажа - не са тъпи хората  там, просто са по-напред от нас - поне за мен
здраво дете НЯМА да се разболее ако ще всички други около него да са болни
ако едно дете се разболее - то може да прихване и от вас в къщи - просто не е здраво и е въпрос на време да се разболее
затова на запад хората гледат и здарви и болни деца на едно - освен друго и имунитета се гради така.....

# 23
  • Мнения: 320

[/quote]

за протокол - РАДИ -Т е написала как е на запад, въпреки, че тя не е съгласна с тяхната система, не само в САЩ е така
и ще ви кажа - не са тъпи хората  там, просто са по-напред от нас - поне за мен
здраво дете НЯМА да се разболее ако ще всички други около него да са болни
ако едно дете се разболее - то може да прихване и от вас в къщи - просто не е здраво и е въпрос на време да се разболее
затова на запад хората гледат и здарви и болни деца на едно - освен друго и имунитета се гради така.....

[/quote]
catnadeen
Какъв имунитет градиш с дузината АБ, който се налага да поема непрекъснато болното дете, че нещо не ми е ясно? За кой запад говориш - за дивия ли? Пътувала съм много и досега за първи път чувам твърдение, че хората гледат на болните и здравите деца с едно око. А и тезата, че "здраво дете НЯМА да се разболее ако ще всички други около него да са болни" - нещо не мога да я схвана.

Всеки нормален човек може да разсъди, че когато един индивид е в относително здрава среда, то вероятността да се разболее е клоняща към нула. Не мога да се съглася с оправданията на половината форумки, че работата и парите са по-важни от здравето на децата ни, и че воденето на болни или недолекувани деца не е от значение.
Ще се аргументирам: От два месеца не сме посещавали ДЗ-е (разбира се, поради прекарани дузина вирусни заболявания за половин година ходене на ДГ ), а най - важното е, че от момента в който си останахме в къщи НЕ ЗНАЕМ какво е лекарство. В непрекъснат контакт сме с децата от кварталната градинка, сиреч не сме се затворили у дома под похлупак. Пътуваме с детето като нормални хора в градския транспорт, пазаруваме в магазините, разхождаме се, контактуваме с хора и сме здрави. Е как да си го обясня? От къде ли идваха болестите, когато посещавахме детската? Може би от климата в сградата или............

# 24
  • Мнения: 600
петицията е безмислена, по-скоро съберете една родителска и изяснете кой болен, кой здрав. и на мен не ми е приятно, но пък смятам, че това е придобиване на имунитет. за прокола - детето ми на 2рие месец в ясли влезе в болница с пневмония. казаха ми да не я пускам повече. оставих я в къщи 2 месеца и после пак тръгна. вече 5 месеца, тук чукам на дърво, лекаства не е пила. имаше хреми, кашлица, темп, оправя се за 3-4 дни.

не се имам за нехайна майка, но преживях факта, че водят и болни деца. хабя си отпуската, за да я гледам като е болна. вдигам, ей така, за спорта, по едно скандалче на майката с болно дете и си казвам 'моето дете е силно, няма да се разболее'. какво искате, в първи клас ли да изкарат всички болести? тогава ще е доста по-лошо да отсъстват от училище. или тогава като са на 7-8 години ще ги оставяте да се лекуват сами и няма да отсъствате от работа?

според мен петицията е несъстоятелна.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 099
....
Всеки нормален човек може да разсъди, че когато един индивид е в относително здрава среда, то вероятността да се разболее е клоняща към нула. .........

Доста от вирусите се пренасят от видимо здрави хора, които може и ИЗОБЩО да не развият симптоми или да се разболеят! Всеки нормален човек би трябвало да е чувал това.

# 26
  • София
  • Мнения: 607
Абсолютно съм съгласна с КАСИС и ivonska! Ясно е, че ако детето е здраво няма да се разболее. Примери - доста. Мъжът ми изкара тежък грип през зимата, малкия - нищо. А спим засега в една стая. В градината имаше шарки разни, грипове - ами прескочиха го. Да ми е живо и здраво детето!
Не мисля, че контролът пред вратата на детското заведение ще е качествен или пък въобще ще се изпълнява. А и критериите кой е здрав и кой - не са по лична преценка на сестрата.
Аз нямам проблеми с болничните, така че когато е болен винаги съм си стояла с него в къщи, за да оздравее. И болестта не означава, че непременно трябва да се лекува с антибиотик (това е към n_nova).

Освен това май петициите станаха твърде много.....

# 27
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Ползвам си болничните за децата,съответно аз ходя болна на работа.
Кашляща,кихаща и с температура.Раздавам щедро вируси на всички колеги,които също имат деца.
След 4-5 дни,когато аз вече съм добре те се тръшват един след друг.Предали са го на децата си,които видимо здрави първите няколко дни ходят на градина и го предават на други деца. ooooh!И така един порочен кръг....

# 28
  • Мнения: 3 089
не бих подписала петиция от подобен вид.
не ми се обяснява защо.

и не ми харесва своеволното работене с епитети.

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм съгласна само с идеята, че боледуването в първи клас е по неприятно. Имунната система на децата съзрява с всеки ден и според мен има значение дали една болест ще се изкара на 2-3-4 години или на 7-8. Най-малкото децата могат много по-добре да опишат какво им е, по-добре понасят лекарствата.

Общи условия

Активация на акаунт