Болни деца в ясли и детските градини

  • 13 758
  • 232
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 320
Аз съм инженер-химик, не съм лекар (специалист по детски болести) - така, че те уверявам, че на своя глава не бих тровила детето си с АБ. Водя дъщеря си при най-голямото светило в българската детска плевматология и каквато рецепта изпише този професор я изпълняваме. Много пъти ми е казвал - по добре АБ, отколкото усложнения и мисля, че е прав.
А този професор чувал ли е за MRSA и последните проучвания, които са правени на тази тема. Точно заради това вече антибиотици не се предписват просто, за да се избегнат усложнения  Crossing Arms 
Ако пожелаеш ще ти дам координатите му, можеш да му спретнеш едно изпитче.

# 76
  • Мнения: 9 052
Пешка във вакум не живеем, живеем тук , където вируси и бактерии са на всякъде. Ако си zатварям детето zа всеки сопол няма да помогна на никого, а и да го паzя непрестанно нямам намерение .  Каквото си хване си го иzкарва и zабравяме. Ама да се побъркам да дебна и да травмирам детето  Shocked

# 77
  • Мнения: 982
Пешка във вакум не живеем, живеем тук , където вируси и бактерии са на всякъде. Ако си zатварям детето zа всеки сопол няма да помогна на никого, а и да го паzя непрестанно нямам намерение .  Каквото си хване си го иzкарва и zабравяме. Ама да се побъркам да дебна и да травмирам детето  Shocked

Ти нали не мислиш, че аз правя това-да дебна непрекъснато и да си травмирам детето. Crazy
Нищо не ми пречи, обаче, да огранича контактите с други деца когато е болен-това, все пак, е 2-3 пъти годишно.
И ако не си забелязала, аз говоря за това да мислим и за чуждите деца, не само за своите.

# 78
  • Мнения: 562
Това и на мен ми е болна тема.... Много ми се иска да се направи нещо по въпроса!
А това за работата, от която не можеш да отсъстващ, лично за мен не е аргумент, за да си пратиш детето болно на ясла или градина. Все пак детето ми е по-важно от работодател, който не уважава нуждите ми (когато са оправдани разбира се). Знам, че трябва да се работи, за да се осигури добър стандарт за същото това дете, но живеем в свободна страна и винаги мога да си намеря по-добра от предишната работа.
Като слушам как родителите си пращат децата с антибиотиците на детска и зле ми става. Според мен проблема е и в липсата на мислене за ближния. Наблюдавала съм, как очевидно болни деца се пускат в детския кът на близкия ни мол, а майката седи и си приказва с приятелката в кафето отстрани. Когато направих забележка на персонала, те казаха, че се усъмнили, но майката твърдяла, че "леко било настинало и не било заразно"..... То се съдра да кашля, а сополите му да не казвам докъде стигаха.
Проблема с недостатъчния болнични и преди е съществувал. Майка ми си е вземала от отпуската, за да ни гледа, когато сме били болни, а болничния е свършил. Решение винаги се намира. Стига да го има желанието.
Подкрепям напълно. Отговорното отношение на родителите, както и по-строгия и адекватен контрол в ДГ със сигурност ще доведе до по-малко болести.

# 79
  • Мнения: 46 643
Ако пожелаеш ще ти дам координатите му, можеш да му спретнеш едно изпитче.

Казваме ти го за добро.
Докато лекувате вируси с антибиотици, положението ще се влошава още повече, можете да търсите виновни сред децата, родителите, градините, който ви изнася, но причината е доктора ви, ако ще и 20 дипломи да има.

# 80
  • Мнения: 827
Еми явно всички подкрепят напълно, че трябва да има адекватен контрол.
Тези, които са видяли болно дете в градината, заедно със здравите, или пък такова, дето му дават антибиотици госпожите, направихте ли нещо? Съобщихте ли някъде? Изобщо нещо доказано има ли?
Защото аз съм виждала с очите си само вариант детето да е болно според някоя майка или госпожа и дори то да има бележки от 10 лекари, че не е болно, пак ще има повече знаещи.
Не съм изобщо съгласна да се пропагандира някаква разтеглива отговорност на родителите и да се набеждават те или децата, считани за заразоносители за виновни за болестите на другите деца в яслата или градината. Има ли контролни органи - има, ако някой смята, че те не си вършат работата - има си съответните институции, към които човек може да се обърне за проверка.
Не си ли давате сметка, че една така написана петиция уронва авторитета без каквато и да е доказателство (поне няма уточнено такова) на педиатрите, на работещите в съответните заведения и "повечето родители", които "безочливо пращат болните си деца  на яслата или детската градина". Вместо да "апелират", да се "обръщат с молба", защо не вземат да сезират съответните органи със съответните доказателства, щото така направено е просто "на гол гъз чифте пищови". Какво е това осигуряване на право на персонала да се връщат видимо болни според тях деца или пък да му осигурим (на ималото зла участ да се разболее по време на служба дете) изолатор, ако земе, та кихне и лелката днес ако е кисела, това ще е сигурен симптом за хеморагична треска според нея!
А пък това, че за някои тук работа, работодател и въобще каквато и да е странична ангажираност си е направо абдикиране от родителска отговорност, за мен е просто поредното доказателство, че е лесно да си морален, когато можеш да си го позволиш - не може да се генерализира току-тъй. В съвременната, пък и не само, литература могат да се намерят и прочетат много произведения, които обсъждат изконни морални, етични и религиозни норми.

# 81
  • Мнения: 1 046
Здравейте, след като почти подробно изчетох темата и аз да се изкажа по въпроса

Карчева по повод болните деца на площадката-даммм често срещано явление, но за щастие тука решението си е твое по отношение на твоите деца. Взимаш хлапето под мишница и беж да те няма от бацилите, които уж "здравите" пръскат. Да се караш с майката какъв е смисъла, на нея толкова и е мозъка.

И моя дребос ходи на ясла и от една година насам едва последния месец му е пълна таксата на всеки 2-3 дена по 2 седмици в къщи( за щастие имам и баба помощничка и се оправяме) -първата седмица да оздравее, а втората да закрепне, третата е на ясла и след 2-3 дена пак стария сценарии. Супер ми беше странно, как като го заведа на таблото с рисунките все едни и същи имена, явно мойто е по-кекаво, а иначе сестрите редовно ми се караха, че съм го спирала заради едни сополи и малко кашлица, че и две седмици съм го държала.

Тази петиция, че няма смисъл то е ясно, не да ви отчайвам де, ама....
Като чета колко различни мнения има само тука дадени, а като знам колко деца има в градините и яслите, значи още повече различни мнения.

За мен най-култувото е реплика на приятелки," абе той снощи имаше темп, дадох му един панадол и гърлото му малко зачервено, ама ще го пусна утре, ако ми се обадят от яслата обадят. А после същите тези, а пък еди кое си детенце беше със сополи и кашлица и аз се '"чудя защо мойто се разболява''.

Така че няма да се оправим изобщо. Докато има майки, които са на мнение, че сополите не са болест и не са проблем и че леката кашлица е нещо нормално, а и докато самите сестри в яслата са на мнение, че "голяма работа" като има сополи-водете го................. Синът ми също е от алергичните, със спастичен бронхит и така нататък, но като е здрав значи е здрав и няма нито сополи нито кашлица. Щом тръгнат сополите, значи нещо ще се случва и за нещастие резултата не закъснява.

Всички деца са толкова различни, че не могат да се сложат под общ знаменател, съответно проблеми ще има- за мен и за моето дете сополите са признак за следващо задълбочаване, за другата майка сополите може да са стандартна процедура и детето и вече два месеца да е все на едно положение, а за трета може само като кихне да означава 39 градуса температура.

А пък за антибиотиците моето мнение е малко и за и против, принципно против всички знаем бъбреци, черен дроб и бля бля, но пък като ще ми спасят детето от усложнения и вместо да се мъчи 10 дена се оправи за 3 ще ги предпочитам винаги.

Иначе темата е интересна и ако може да се разпечата и да се разпространи из детските заведения няма да е зле, може някоя от "лошите" майки да се познае и да кореггира поведението си.
  bouquet

# 82
  • Мнения: 2 807
Аз действам на принципа, че в студеното се развиват по-трудно болестотворни гадинки и затова давам студени храни и напитки, дори, когато е болна, до сега не е имало случай, в който да навреди.

И моите дечковци никога не са се разболявали от студени храни и напитки - пият ги по всяко време на годината, без значение дали са болни или не  Peace


...детето ми като го пипне вирус, обикновено има само сополи, това за мен, обаче, не означава, че не е болен.Същият този вирус може при друг човек да причини сериозни неприятности.За мен е нередно да си казвам, че това са просто сополи и да го събирам с дечица.Не знам...може и да греша, но понякога от "безобидни" вируси или бактерии стават големи поразии. Rolling Eyes

pe6ka, и моите като се разболеят обикновено имат сополи за 2-3 дни (бистри, не зелени, никога не са имали такива) - за мен обаче СА БОЛНИ и НЕ ГИ СЪБИРАМ с други деца, дори и 3-4 дни след като спрат сополите.  Peace


AQ, съжалявам за случващото се с твоето детенце  Sad
Наистина има деца като твоето, но повярвай ми, повечето са наистина болни...
И поради тази причина не вярват и на теб...
А би ли споделила за коя градина става въпрос, моля?!


Пешка във вакум не живеем, живеем тук , където вируси и бактерии са на всякъде. Ако си zатварям детето zа всеки сопол няма да помогна на никого, а и да го паzя непрестанно нямам намерение .  Каквото си хване си го иzкарва и zабравяме. Ама да се побъркам да дебна и да травмирам детето  Shocked

Ти нали не мислиш, че аз правя това-да дебна непрекъснато и да си травмирам детето. Crazy
Нищо не ми пречи, обаче, да огранича контактите с други деца когато е болен-това, все пак, е 2-3 пъти годишно.
И ако не си забелязала, аз говоря за това да мислим и за чуждите деца, не само за своите.



Докато има майки, които са на мнение, че сополите не са болест и не са проблем и че леката кашлица е нещо нормално, а и докато самите сестри в яслата са на мнение, че "голяма работа" като има сополи-водете го................. Синът ми също е от алергичните, със спастичен бронхит и така нататък, но като е здрав значи е здрав и няма нито сополи нито кашлица. Щом тръгнат сополите, значи нещо ще се случва и за нещастие резултата не закъснява.

Всички деца са толкова различни, че не могат да се сложат под общ знаменател, съответно проблеми ще има- за мен и за моето дете сополите са признак за следващо задълбочаване, за другата майка сополите може да са стандартна процедура и детето и вече два месеца да е все на едно положение, а за трета може само като кихне да означава 39 градуса температура.


Отговорното отношение на родителите, както и по-строгия и адекватен контрол в ДГ със сигурност ще доведе до по-малко болести.

 newsm10

# 83
  • Мнения: 1 046
А да, за студените напитки скоро и на мен педиатър ми развиваше лекция, че студеното не вреди (е, не говорим за ледено все пак), а дори напротив, ако детето го боли гърлото действа успокояващо. Набедени за червеното гърло може да са само студените газирани напитки, мехурчетата с въздух незнам каква реакция правили върху тъкънта и се получавали проблеми.

# 84
  • Мнения: 46 643
... А пък за антибиотиците моето мнение е малко и за и против, принципно против всички знаем бъбреци, черен дроб и бля бля, но пък като ще ми спасят детето от усложнения и вместо да се мъчи 10 дена се оправи за 3 ще ги предпочитам винаги ...

При усложнения - да, но профилактично да се пият при всеки вирус, не мога да го приема, защото точно това води до отслабване на организма и става още по-податлив на вируси, които след това минава по-трудно, защото е изтощен. И не изписани "на сляпо", а след антибиограма, която посочва кой антибиотик може да пребори намерената бактерия.

# 85
  • Мнения: 1 046
ЕЕЕ за вирусите предполагам, че всеки знае, че и да ги мориш с АБ няма смисъл, но пък ако изчакаш 2 дена да ти направят антибиограмата (става въпрос за употреба при невирусно заболяване), може и да се задълбочат мноооого нещата.

Абе нали уж затова имаме лични лекари и педиатри, да преценяват (ама не казвам, че им вярвам на 100%).

А иначе според мен след прием на АБ, детето трябва задължително поне една седмица да си е вкъщи, за да не го събори пак нещо, ама това според мен и за съжаление от познатите ми майки никоя не го прави, ами още на 2-3 ден прием на АБ и хлапето вече е сред другите в яслата или градината.

# 86
  • Мнения: 2 807
При усложнения - да, но профилактично да се пият при всеки вирус, не мога да го приема, защото точно това води до отслабване на организма и става още по-податлив на вируси, които след това минава по-трудно, защото е изтощен. И не изписани "на сляпо", а след антибиограма, която посочва кой антибиотик може да пребори намерената бактерия.

Никол, пак заставам зад теб и мнението ти  Hug
Сега остава и да сме при един и същи педиатър  Wink

# 87
  • Мнения: 2 757
pe6ka, aко става дума за 2-3 пъти годишно разбирам. Но има деца с цифки целогодишно. И аз веднъж изкарах 3 седмичните ми бебета сред уж здрави хора. И то само са ги гледали, не са ги много доближавали. На Ева веднага и тръгна цифката. А на Теди така му се запуши носа, че едва не пукна, цяла седмица лежа в болница с тръба в носа, въпреки че диагнозата беше направо смешна - рино вирус, един от поне 200 те различни вида, предизвиква обикновена хрема и толкоз. Ама не и при моето бебе - той нямаше никаква хрема, сополи в смисъл, но затова пък носът му беше тотално запушен. Така че наистина на различните хора вирусите различно им влияят. Но лично аз не виждам спасение, овен да идем в гората и да си живеем сами.
никол, и тук не смятат студеното за вредно. Но мен лично ме боли гърло от студено и газирано. Не се налага да пия антибиотик, но си ме боли стабилно дни наред. Така че въпреки лекарските препоръки не мисля да се наливам с газирано и сладолед, когато ме боли гърло, уж за успокоение, защото на мен не ми действа успокояващо. Напротив - в такива случаи ми се пие топло чайче. Така е при мен, а познавам и др подобни.

# 88
  • Мнения: 46 643
... никол, и тук не смятат студеното за вредно. Но мен лично ме боли гърло от студено и газирано. Не се налага да пия антибиотик, но си ме боли стабилно дни наред. Така че въпреки лекарските препоръки не мисля да се наливам с газирано и сладолед, когато ме боли гърло, уж за успокоение, защото на мен не ми действа успокояващо. Напротив - в такива случаи ми се пие топло чайче. Така е при мен, а познавам и др подобни.

Самовнушение и ниво на каленост, решаващи са.

П.П.Имам успех при баба ми, явно съм доста убедителна  Mr. Green

# 89
  • София
  • Мнения: 5 289
При студено газирано винаги е  възможно да те заболи гърло,но от студена вода или сок,едва ли.

Общи условия

Активация на акаунт