Забелване на пишата..

  • 4 562
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Какво искаш на 10 години да е с пишка като на бебе ли? На майка ми приятелка така се е страхувала да не го боли детето и, много плачело и сега милото да не ти казвам, че на моя син му е по-голяма пишоната. мдааа ще поплаче пък ще му мине. Спокойно Simple Smile
Да не искаш да кажеш,че това възпрепятства растежа на пишока? ShockedНе съм срещала никъде такъв аргумент против забелването...

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
не съм лекар, но забелването се прави за да не се събират мръсотии и за растежа

# 17
  • Мнения: 8 769
товя е ясно, учудих се за растежа Grinning

# 18
  • Мнения: 3 161
не съм лекар, но забелването се прави за да не се събират мръсотии и за растежа
Е сега разбрах защо на някои мъже са им по-малки!  Joy

А знаеш ли, че в някои страни и на момиченцата им изрязват част от външните полови органи? Какво толкова, малко ще ги поболи и ще им мине.

Аз също не съм лекар, но първо процедурата ми се вижда доста варварска и не бих подложила детето си на нея, освен ако няма някакъв сериозен проблем (при което бих настоявала за обезболяване). И второ, аргументите на Д-р Бърди и на Д-р Оги (който дори се е подписал с истнската си фамилия) ми се струват много по-разумни от ширещата се у нас практика. Дано повече такива доктори да има и по детските кабинети, а и във форума, за да ни насочват правилно.

# 19
  • Мнения: 26
момичета при нас проблема е че му остава още мъничко за да се отвори пишлето но не ми дава да го пипам но засега не му създава проблеми трябва ли да се консултирам с лекар Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 3 188
Здравейте,
искам нещо да допълня.
Не е задължително да се дава обща анестезия, може и да се
използува локална (регионална), в съчетание с краткотрайни
приспивателнти и аналгетик.
Важното е манипулацията да се извърши lege artis - тоест
според изкуството (защото хирургията е изкуство).
С други думи - да се направи в операционен сектор, в
асептична среда, стерилни инструменти и чисти ръце.
Разбира се - и с кристално сърце.

# 21
  • Мнения: 160
i as biah protiv no na 1 i 4m se poiavi pone as taka mislih v strani na piseto kato gnoina papka i imase nepriaten miris.v na4aloto si mislih 4e se dalji na pampersa no uvi.savedahme go na lekar i mu isdarpaha koji4kata as ne presastvah i sa men e 4udovistno.sled  niakolko dni vsi4ko bese nared.no brat mi kasa 4e e imalo mnogo sabrana mrasotia.sega sam dovolna 4e e dobre.
as jiveia v4usbina i tuk kasvat 4e ste se opravi sama no ve4e na 2 mom4enza na moi priatelki koito sa na 7 se naloji prozedurata da se napravi no s upoika.
druga sled letnia prestoi v bg ste go vodi i pita.mom4enzeto i e na5god.
i as ne snaia kakvo da vi posavetvam majki maiki mnogo e slojno.
maika mi ne e predpriela nisto pri brat mi i toi oste raskasva kolko ujasno sa nego e bilo parviat seks.

# 22
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Повярвайте ми бих спестила този неприятен момент на детето си,но пишата ни се възпали, от два дни беше с оток, и не даваше да го пипна въобще.Една съседка чула не дочула, съвсем ме шашардиса като ми изтърси, че и нейният син бил така и тя все отлагала, докато не станало по-лошо.За това предпочетох да ида при нашата лекарка, докато е рано.Боби вече почти нищо не си спомня от неприятният инцидент даже геройски се справя със забелването.Татко му го научи как сам да си я забелва,естественно във наше присъствие. Laughing

Във по-горният ми постинг за разхлабителните послушах едно от момичетата,което ми даде идея какво да давам и на което искренно благодаря. Grinning

# 23
  • България-София
  • Мнения: 573
Мисля, че бях писала вече по темата. Моите юнаци се родиха в Израел - страна, в която се обрязват момченцата на 8-мия ден. Аз взех решение да не го правя и се консултирах с педиатър и уролог.И двамата единодушно казаха, че няма какво да дърпам там - само поддръжка на добра хигиена и лекичко дръпване на кожичката за почистване с памуче с преварена вода на въпросната смегма.Никакво забелване - това с годините само се оправяло. Солкото до връзката между размера и заголването - хвърлихте ме в оркестъра smile3532 По тая логика евреите са с най-големите пишки Thinking
Да, ама не - има и с малки - така че оставете тия глупости Sunglasses

# 24
  • Мнения: 514
Досега съм докарала забелването до половината. И въпреки че всяка вечер правим процедурата положението е все едно и също. Е, трябва да отбележим и факта че ме е страх да напъна пишлето по-силно.

Общи условия

Активация на акаунт